bu Adama nediyorsunuz ? (biceps antremanı )

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve leshrac tarafından 24 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. leshrac

leshrac Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    iyi günler arkadaşlar internette dolaşırken bir video dikketimi çekti ve sizle paylaşmak istedim biz hafif agırlıklarla mesela 12 - 8 - 8- 6 -4 yapıoruz diyelim
    tekrar düştükce agırlık artıyor bu adam da tam aksini yapıyor biceps antremanında
    flexor hocam 2 curl koymazdım ben olsam demişti bende 2 gündür onun programını uyguluyordum fakat bu adam barbell curl ,dumbbell curl ez barla kapalı tutuş curl hareketini yapıyor(adı yanlıs olmus olabılır :) ) en sonda hummer curl yapıyor buyrun bi izleyin yorumlarınızı beklıyorum

https://www.youtube.com/watch?v=LX8gbhth-rk

2. msxx

msxx Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    kolları küçük zaten :D

3. leshrac

leshrac Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    benimki bunun kadar olsa yeter bence :)

4. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaş kolları küçük demiş acaba onun kollar ne kadar
    sana gelicek olursak bu adam scott herman hic duymamıssın bence bu adama bsn firması sponsor zaten o adam scott sen sensin kendi antrenmanında ne varsa onu yapmalısın bu adam bu işten zaten altında camaro olan adam(transformers sarı araba) ne kadar ünlü oldugunu tekrar düşünmeni isterim sadece ülkemizde o kadar bilen yok :)) umarım kırıcı laf etmemişimdir ....

5. RocKuN

RocKuN Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    ScottHermanı 2-3 aydır takip ediyorum ve videolarının çoğu programlara yönelik değil hareketlere yönelik...Yani çoğu videosunda sadece hareketlerin nasıl yapıldığını gösteriyor.Tabi dediklerinden tam anlasak konuyada açıklık gelir :D

6. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    kolları bencede küçük ayrıca hareketi yanlış yapıyor beli oynatıyor bilekler bükülmeden yapılır o hareket mesela adam 50 kg ile çalışıyorsa hareketi yanlış yaparak doğrusu ile 40 -45 kg ile doğrusu ile çalışması lazım barbell curl hareketinde ve dumbbel curl vb. hareketlerde bel oynatılmaz bel ayak dirsek sabit kalmalı

7. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61
    Kaç gündür yapıyosun dostum ? :D Biraz araştırma yapman gerek..

Bu adam sadece body' de yapmıyor kikcbox vs. antremanlarıda var youtube de.

Ayrıca bende crull da indirdiğimde sol kolumu titretiyorum oda sağ kolunu titretiyo :D

Son düzenleme: 26 Ağustos 2011
  8. ReveR

ReveR Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    bu adamın gösterdiği kol parçalama antremanıdır..

9. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    bu adama da laf atıldıya hiçbirşey demiyorum artık tek dediğim şey laf attığınız adama bsn sponsor...

'Tuna bunu beğendi.
  10. MesutG

MesutG Üye

Beğenileri:
    188
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    ben bu forumdaki hiç bir prog. yeterli bulmuyorum öncelikle onu belirteyim. Burada belirtilen programlar tamamen kası şişirmeye yönelik. ben biceps antremanımda ; dumbell curl - barbel curl- Z barbell curl- hummer curl- consantre ve son olarak ters tutus barfix cekıyorum. hem düz hem z bar ile curl yapmamın sebebi ; duydugum ve bildigim kadarıyla düz bar kası şişirir ve dolgunlastırır z bar ise şekillendrir ve parçalar, bu yuzden z barda dar tutulur. kendi prog. mımı öneririm zaten bir kez uyguladınga farkı anlarsın.

leshrac bunu beğendi.
  11. yellow_captain

yellow_captain Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    @MesutG Forumun günahını alıyorsun :D Bence sağlam bir araştırma yaptıktan sonra forumdada çok iyi antreman programlarının olduğunu göreceksin.
    Ayrıca Scott Herman'a gelirsek vücudu bence belirli bir seviyenin üstünde ama o videyoda sanki bir kaç hareketi tam olarak doğru yapmıyor.

12. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61
    Forumda üst düzey program bulamazsınız zaten nedeni klasik temel programlarını yaptıkdan sonra kişisel programlar yazılmaya başlanır. Eksiklere, kişiye, gücüne, yağına vs yönelik.

13. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    ya gelde bunu anlat hareketi yanlış yapıyor tamam adam ağır basıyor ama o kadar kendime göre ağırı bende basarım ama hareketi yanlış yaptıktan sonra verim azalır

14. bar_kodd

bar_kodd Üye

Beğenileri:
    61
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    alanya
    Adam hareketi yanlış yapmıyodur belkide aşağıdaki sistemi uygulamaya çalışıyodur :)) Bilmemek ayıp değil ayıp olan bilmeden biliyormuş gibi yorum yapmak ;)

Çalma Sistemi (Cheating Training Principle)

Çalışma ve sistemlerde belirli
    aşamalara ulaşıldığında, hareketleri daha etkileyici tarzda yapma
    ihtiyacı ortaya çıkmaktadır. Bu sistem de, her çalışma setinin, daha
    etkili ve daha yüklemeli yapılmasını sağlayan çok etkili bir
    çalışmadır. Bu sistemi aldatma şeklinde de ifade edebiliriz.

Yapılan hareketin en zor olduğu noktada, yani kasın kendi gücünün
    yeterli olmadığı durumda, diğer kas gruplarının ve vücudun yardımı
    ile ve silkinerek, ölü noktanın aşılarak, setin tamamlanması esasına
    dayanır.

Bu sistem genelde kiloların ağırlaştınldığı dönemlerde ve çalışma
    anındaki ölü noktaların aşılmak istendiği durumlarda kullanılır. İyi
    bir ölçü ve kuvvet arttırma tekniğidir.

Örneğin, kol çalışması için Standing Barbell Curl yaparken, ilk 4
    veya 5 tekrardan sonra kiloyu kaldıramadığımızı ve ölü noktaya
    geldiğimizi kabul edelim. İşte bu noktadan itibaren, hafif bir gövde
    eskivi ile hareketi, ölü noktayı aşarak tamamlarsak, sistemi tamamen
    uygulamış oluruz. Böylelikle o kas gurubunun daha ağır kilo ile
    çalıştırılarak daha çabuk kuvvet ve ölçü kazandırılması mümkün
    olmaktadır. Faydasının daha çok olabilmesi için son 2 veya 3
    tekrarda bunu uygulamak daha geçerlidir.

http://****************/antrenman_ve_calisma.htm

leshrac bunu beğendi.
  15. loveofbody

loveofbody Yeni Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    bu adamı çok uzun süredir takip ederim....adam gerçekten çok güçlü...adama sponsor olan firmalar....ve bazıları saçma yorumlar yaparak adamı küçümsüyor....eh bizim milletimizde bu alışkanlık hiç bitmeyecek

SABIRLI bunu beğendi.
  16. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61
    Hareketleri yanlış yapıyor diyenlere hitaben;

Adam süper set yapıyor zorlanmadan 110, 70, 40 kg ları kaldırıyor. siz 1-2 dk dinlenirken adam setler arasını bırak, hareketler arası bile dinlemiyor.

Ve en önemlisi artık bir yere gelmiş kişiler yani Prof.ların hepsi hareketden çalar çünki adamlar işin ehli naptığında hareketin vurcağını vurmicağını biliyor, milletin yaptığınız gibi hareketden çalıdğında ağırlık hamallığı yapıyor. Sanki ilk defa bir prof. un videosunu izlediniz :)

Artık uzamasın daha tartışma

17. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    sen kaç gündür yapıyorsun tamam kickbox yapa bilir ama çalışma sistemi yanlış uzun tekrarlarda bende süper set yapıyorum ama belle bileği bükersen ne anladım ben bu antrenmandan bileği ve beli bükmeden yapacaksınki bicepse daha çok binsin 1.5 sene spor geçmişim var ayrıca benim hiç arka kolum öyle sallanmıyor sağ kol habire sallanıp duruyo profesyonelliği belli zaten hareketleri yalnış yapmadan 1-2 küre girdiyse o vücuda herkez sahip olabilir bana girmedi filan diyeceksin ama bunu sende bende bilemeyiz ama sponsoruda varmış %99 girmiştir

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 07:14 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 07:11 ----------

bsn sponsoruysa videoda bsn tişörtüyle niye çıkmıyor eğer gerçekten bsn sponsorsa kovar bunu hem para alcan hem reklamımızı yapmıcan

18. loveofbody

loveofbody Yeni Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    Ec0 1,5 yıllık geçmişinde herşeyi öğrendin...yaladın yuttun.....bence senin en çok dil kasların gelişmiş...çamur at izi kalsın mantığıyla konuşuyorsun.....bi sen biliyorsun adam bilmiyor....yaw siz cahiller varya

19. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    ben herşeyi bildiğimi söylemiyorum mr.olypiadaki bazı sporcuların biceps çalışmlarına bakarsan onlardada hatalarını görürsün mesela spor salonuna git bel sabit dirsekler hiç bükülmicek olduğu yerde sabit 1 ağırlık kaldır bakalım hangisi bicepse daha çok vurucak ayrıca dirsekleri kırdımı bicepse binen ağrı daha az olur bsn sponsor demişler birde acaba varmı link bizde görelim bakalım bsn sponsorlar kimler var hadi sponsor bari bsn tişörtünü niye giymiyor jay cutler muscletech sponsoru daha bir sürü o markaya sponsor olan var ama tişörtü çıkardıklarını görmüyorum

20. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61
    Arkadaş deveyi hendekden atlatmıştık şimdiye kadar.

Googleye hiç mi yazmadın adamın adını.

http://www.bsnonline.net/athletes/mens_fitness.html tamam mıdır. Orda siteye girdin mi Team BSN yazıyor sonra orda Fitness man var, o başlığında içinde ne yazıyomuş Scott Herman. Peki branşı neymiş fitness, pekii kaç yıldır yapıyormuş 12 yaşından beri yapıyormuş, yaşı kaçmış 28 boy 170 kilo 77.

Adam fittnes' cı mrs olimpiya 1. leri kadar kas aramana gerek yok adamda. O kadar kasla o kadar gücü yakalamak önemli olan. Sen git otur 1,5 yılının özetini çıkar sonra hatayı nerelerde yaptığını bul devam et. Böyle gidersen yazık olur.

Son düzenleme: 28 Ağustos 2011
    loveofbody bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş