Bu adam haklimi?

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve darkhacker tarafından 30 Kasım 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. darkhacker

darkhacker Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    SA ARKADAŞLAR.

Otobüste eve gelirken bir abi ile konuştum ünüversite bitirmiş 30yaşında felan bir abi spor yaptın mı diye sordum boks yaptım dedi burnum kırıldı bıraktım dedi..
    bana gelince body yapıyorum dedim hemen yarın bırak kardeşim dedi neden ki dedim açıklaması şu oldu:

"body yaparsan eğer ne kdr zayıf olursan ol vücut gelişmeye alıştığında bıraktığında o göğüslerin kadın göğsü gibi sarkıcak ve devame dersen eğer vücut toz isticek iğne isticek bırakıncada tdoping vermeyince o kollarının kalkıcak hali kalmıcak doğr düzgün kaldıramıcaksın bilem ama boks ta yaptığın kaslar body dekilerden farklıdır body den daha kalıcı olursun body çok tehlikeli bir spordur aşk gibidir seversin ama sonunda ağlarsın yaparsın ama sonunda eski haline dönersin belkide daha berbat olursun maddi durumu zorlar almıcam desende kullanmıcam desende 1 seneye toz kullanmaya mecbur kalacaksın bırak bu sporu her şeyi kaybediceksin yapsanda daha yaşın 17 boyun uzucak boyunu uzamasına engel olucak bu spor bu boyda kalıcaksın basık duracaksın vücudun hırpalancak ve en önemlisi body yaparken o gururu duyduğunb güç varya ağırlıklaır kaldırdığın body bıraktığında o güçte gidicek eskisi gibi doğal gücüne dönüceksin keşke o güç kalsa...""

bazı şeyler daha haklı mı bu adam sizcE?
    düşünceleriniz bench_O nelerdir?

2. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    boks yaparak nekadar kas elde edebilirsinki? amator olarak boks yapanlar gozle gorulur şekilde kas geliştiremez budurumda kalıcı olanda birşey olmaz :) ben boksun yanında agırlık çalışıyorum ve agırlık çalışmayan arkadaşlarıma gore fizik olarak cok ondeyim. o boks yapan arkadaş bilmedigi bir işe burnunu sokmuş inanma :))
    body i bıraktıktan sonra eski haline donersin diye birşey yok. bodyi bıraktıktan sonrada beslenmende yine protein agırlıklı beslenir koşar şınav çeker barfix çekersen vucudun fit bi şekilde kalır. sporu hepten bırakıp yanlış beslenirsen elbette bi süre sonra vucudun şekli bozulur.

3. LightWeight

LightWeight Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    ntv sporda ızledıgımız boks musabakalarında yer alan türk takımının baş antrenörü dayım olur. eski türkiye şampiyonudur. hayatında bir kere dahi bench basmamış,omuz çalışmamış. sporcu dönemlerinde dereağzı tesislerinde antrenmanlarını izlerdım. bir çok badycının yıllarca emek verıp sahıp olamayacagını göğüs,kol ve omuz kutlesıne sahıptı. şu andada yasına gore gayet sağlamdır.

adam haklı mıdır değil midir, pek dert olmamalı. bırak dediği için sporu bırakacak değilsin. herkesin vücut yapısı farklı. şekıllenmesı farklı.sorun etmemek lazım.

4. gameover

gameover Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    0
    tamamen asparagas ve kulaktan duyma şeyler. gül ve geç derim. ayrıca body bilinçli yapıldığında boy bile uzatır. kaslar yağ olur muhabbetine hiç girmiyorum. bay geldi çünkü :D

benim dönem dönem bıraktığım zamanlar oldu. beslenmeme dikkat etmediğim zamanlarda bile yok işte hatun göğsü gibi olurmuş falan yalan bunlar. sadece o ara akşamcılıkta olduğu için birazcık normal bi yağlanma yaşadım ki hiç spor yapmamış biri olsaydım eminim fıçı gibi olurdum.

kısacası boş konuşmuş malum şahıs.

5. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    hıhı evet vücut her spora göre dışardan ısmarlama kas grubu siparişi veriyo
    boks yaptın a grubu kas alıyım basket oynadın c grubu kas yapalım
    yok böyle bisey vücudunda tek kas var o da neyle geliştirirsen onunla gelişir
    kas aynıdır değişken olan sadece gelişimin seviyesi ve şiddeti dir.

nba deki basketbolcularda dahi olmak üzere tüm sporcular ağırlık çalışır
    tüm otoriteler kabul etmiştirki body building tüm sporların temelidir altyapı yaratmak açıısından

Azi, Despo, pastnova ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  6. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    darkhacker forumda body buildingle ilgili önemli bilgiler içeren bölümleri okuyormusun eğer bu sitede hatrı sayılır vücut geliştirmeyle ilgili bilgileri okumuşsan bu adamın tamamen body building hakkında hiçbirşey bilmediğini vede kesinlikle haksız olduğunu anlarsın zaten çok boş konuşmuş insanlar niçin bilmediği konular hakkında atıp tutarlarki anlamam bazen banada denk geliyor böyle tipler gülüp geçiyorum sende öyle yap şunu unutmaki ülkemizde bu spor hakkında gerçekten bilgi sahibi olan kişi sayısı maalesef az öyle sokaktaki adamın lafıyla hareket edilmez

Azi ve Berkthagar bunu beğendi.
  7. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    hiç güleceğim yoktu boksla yapılan kas var mı acaba? hem ben başlayalı 2 ay oldu şimdiden boyumda durma değil tam tersi 3.5 cm uzama oldu.

8. Xaxas

Xaxas Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    kadın göğüsüne mi döner?
    enteresan gta sa oynasan dahi bir mantık yürütebilirsin ben hiç kassız ağırsiklet boksoru görmedim.Vurupda uçmanımı sağlıycak?Eskiden supplement kullanmak istiorum dedigimde zararlı onlar patlıcan ye derlerdi o tarz birşey olmuş :)

9. atesdagli

atesdagli Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    önce adamın söylediklerine tek tek cevap vermek istedim ama adam o kadar feci ve seri bir şekilde saçmalamış ki hangi birine cevap vereyim bilemedim

tabiki burada iş sana düşüyor dostum eğer adamın sana söyledikleri mantıklı geldiyse durma bırak spor yapmayı çünki vücut senin hayat senin ama bana kalırsa çok fena saçmalamış adam a32

10. jericho

jericho Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    Allahın hödüğü diyorum geçiyorum.Varsan baksan 2 ay salona gitmiştir bu baktı gelişme yok(bana abi 4 gündür body yapıyom daha gelişme yok diyen bile çıkmıştı salonda) çamur at izi kalsın.Böylelerine basacan sopayı anasını satayım.

11. body-ci

body-ci Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    0
    adam herhalde seni küçük görmüş,kendinde sana nasihat verme ihtiyacını hissetmiş...iyi de uydurmuş hani...

ben böyle insanlara illet olurum...2 ay salona giderler,sonrada kendilerinde başkalarına nasihat verme gereksinimi duyarlar... yok bodyi bırakınca kasların eriyecek,göğüslerin sarkacak vs.vs. sallayıp dururlar...

hangimiz body yi bırakıpta kasları sarkan bir sporcu gördük acaba ?

12. Mstyy

Mstyy Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Beyler çok şaçma nedeni açıklayim size birkere bir boksör eger profesyönel bir boks sörse bu işe en geç 12 -13 yaşında başlamıştır ve vücüd o zaman gelişim cagında oldugu için ne yaparsan vucud onu alır bu adamlar o yaşta zaten zemin hazırlarmış olur
    body bulding yapan bir insan ewt memesi öyle olur bu dogru ama bu senin nasıl yaptıgına baglı eger haçim çok kazandırdıysan bu yavaşça çalışmadıgın için iner deri sarkar çalışmamaktan kasıt evde yatıp durmadan yemek yemek dir aradaki farklar bunlardır

13. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61
    Sporu birkere bırakacaksan başlamayacaksın. Vücut seni "supplement kullan yoksa kasların gider bak" diye tehtit etmez. Sen yiyeceklerine dikkat et sporuna devam et, sonuna kadar git. Elbetde supplementsiz bir sınırın olacak orada sana kalcak kullanıp kullanmamak. Dersen ben dahada şişmek istiyorum kullanırsın. Fit, kaslı vs. görünmek istersende antremanlara devam eder kütleni korur, şekillendirir ve gücünü artırmaya devam edersin. Fantazine kalmış :D

O adamın dediklerine gelincede;

Body i bıraktığında
    -Gücün gittikce düşer
    -Hergün yağlı yersen kadın göğüsüde yaparsın Türk kasıda yaparsın ki obezlerdede bolca var bodyle akalası yok
    -Günlük Protein ihteyacını karşılamazsan kas kütlen daha hızlı geri çekilir (erimez)
    -Boyu olumlu olumsuz etkileyen hareketler var. Kişinin seçimine bağlı
    -Kramplar başlar
    -Normal insan olmaya başlarsın
    -Sporun verdiği enerjikliği kaybetmeye başlarsın
    vs...

Son düzenleme: 3 Aralık 2010
  14. ammun

ammun Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci=dilenci
    Yer:
    Denizli
    o adam saçmalamış beyler.
    etrafta o tarz insan çok var, bilmeden fikir sahibi olan.
    öyle konuşanlara senin dediğin yanlış falan diyorum, daha da konuşmaya devam ederse cahil cahil konuşma lan hiç hayatında eline ağırlık aldın mı da biliiyosun diyorum susuyo. tavsiye ederik :)

15. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Azi ve Despo bunu beğendi.
  16. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Klasik hayatın anlamını, var oluş felsefesini ve tüm evreni çözen 30 yaş grubu insanı her şeyi doğru bilir ve 5dakikalık bi konuşmayla herkesin fikrini değiştirebileceğini sanar.. öyle öyle de geç işte nabacan..

17. dinamik.ip

dinamik.ip Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Rambo16; ben 18 yaşında ve bahsettiğiniz konularda çalışan biri olarak, bu etkiyi gerçekten yaratabileceğimi düşünüyorum :) Ama bence o arkadaşın bahsettiği şeyler bire bir olmasa da doğru.

Eğer "ciddi" bir çalışma ve beslenme programı ile "ciddi" bir uygulama olmaz ise sporu bıraktığı zaman belirli bir süreç içerisinde erir, kiloya dönüşür ("ciddi" bir kütlemin olmamasına rağmen benzer olayı bizzat yaşadım).. Biraz araştırırsanız bb ile belirli bir dönem ilgilenip bırakanların bu tür deneyimleri ile karşılaşabilirsiniz..

Bunun için her (12-17 yaş arası "ergen") üyelere mesaj atarken, hedefin ne olduğunun iyi belirlenmesi gerektiğini, bu işin geçici bir heves olamayacağını, profesyonelce ilgilenilmediği zaman vücutlarında kalıcı hasar bırakılabileceğini ifade ediyorum..

Bb bir yaşam tarzıdır.. Beslenmeniz, uyku düzeniniz, aile yaşantınız hatta eğitiminiz ve kariyeriniz de sporun gereklerine uygun bir kalıp içerisine girmenizi sağlar.. Kişisel olarak zor olan bu yaşam tarzına maalesef hayatı uygun olmayanlardanım..

Yukarıda bahsettiğim tüm nedenlerin sonucunda sporu bırakınca (tabii fizyolojik, biyolojik ve hatta psikolojik yapısına bağlı olarak) hızlı veya düzenli bir şekilde, edindiği kas kütleleri (anlaşılabilecek yani teknik olmayan bir tabir ile) "erir".. Sonucunda da obeziteden başlayarak, iç organ şikayetlerine kadar problemler yaşanabilir.. (Bunları hocalarımız daha iyi açıklar) İlerleyen yaşlarda bunlar çok daha zor aşılıyor sonuçta vücut yaşlanmış ve yorulmuş oluyor.. Yani doğru bir tespitte bulunmuş olabileceği kanaatindeyim..

18. TeKiller

TeKiller Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Steroidlere baş vurursan adamın dedikleri aynen olur.
    Ama steroid kullanmassan böyle şeyler yaşamassın

19. kadango

kadango Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Deli saçması...

20. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Dinamik.ip ikna kabiliyetinin yüksek olmasına sevindim..

Dediklerinin bir çoğu doğru ama herkes bodyi bırakmaktan ve doğacak sorunlardan bahsediyor.. neden bırakmak?
    Madem bırakacaktın niye başladın demek geliyor içimden ama biraz ağır kaçar..
    ama uzun lafın kısası illa ki bırakmak zorunda kalırsan evine 20-30 kg küçük bi ağırlık seti alıp ana haraketleri yapılabilir oda olmazsa barfiks, şinav, mekik üçlüsüyle ve beslenmeye dikkat ederek güzel bi görünümde kalmak mümkündür bence ..

Tabi steroid olayları farklı ama ben steroid kullananlara da saygı duyarım binevi hayatlarını ortaya koyup çalışıyorlar kimileri onlara hazırcı gözüyle baksa da steroid kullanınca daha ağır ve sıkı çalışmak gerekiyor bunu da unutmamak lazım..

Sayfayı Paylaş