Bu şekilde çalışma gelişimi yavaşlatır mı?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve jay cutlar tarafından 8 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. jay cutlar

jay cutlar Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    burak şengül
    Yer:
    Ankara
    Ben haftada 3 gün genelde pazartesi-çarşamba-cuma olarak antrenman yapıyorum. 1 antrenman omuz- sırt-bacak diğer antrenmanda ise göğüs ve kol çalışıyorum. Bir hafta omuzu 2kere diğer bir haftada göğüsü 2kere çalıştıracak şeklide antrenman yapıyorum. Kafama takılan konu , pazartesi omuz çalıştığım zaman çarşamba günü antrenmanda incine bench press çalıştığım zamanda da ön omuzu çalıştırmiş oluyorum. Yani bazı bölgeler haftada 3 kere çalıştırmak zorunda kalıyorum. Bu şekilde çalışmam gelişimmi yavaşlatır mı ? Şimdiden teşekkürler...

2. OkuyomBenYaa

OkuyomBenYaa Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    0
    Beslenme iyiyse olmaz ağırlıklar veya tekrarlar azalmadıysa gelişim oluyor demektir

3. jay cutlar

jay cutlar Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    burak şengül
    Yer:
    Ankara
    Beslenmeye özen gösteriyorum. Ağrlıklarda azalma yok. Mesela ben pazartesi göğüs çalıştım ve omuz başları hala ağrıyor. Bügünde omuz antrenmanım var. Press çalışmayım diyecem bu seferde press olmadan omuz antrenmanı olmaz.Çelişkide kaldım anlayacağın.

4. ozpirik

ozpirik Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    İstanbul
    Bence ağırlık sürerken çalışmak gelişmeyi yavaşlatabilir, bu benim görüşüm. Ben ağrılarım çok ise 1 gün ekstradan mola veriyorum ki iyice kendini onarabilsin kaslar diye... Kardiyo yapılabilir o gün mesela.. Bir de tabi bol uyumak lazım, az uyuyunca da ağrılar uzayabiliyor bende..

5. OkuyomBenYaa

OkuyomBenYaa Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    0
    Benimde pazartesi göğüs var çarşamba triceps var çarşamba günü tricepsin dış kısmı ağrıyor hep ama genede çalışıyorum triceps bi zararını görmedim ağırlıklar veya tekrarlar azalmadığı sürece sorun yok bence herkesin bünye farklıdır tabi bunu en iyi sen anlarsın ama göğüsten sonra omuz için 1 gün off yeterli olur bir sorun oluşturacağını sanmıyorum ama belli de olmaz için rahat etmiyorsa değiştir programı :)

6. ErcinTT

ErcinTT Yeni Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Hayır yavaşlatmaz.İncline Bench press in açısı 45derece iken ön omuz press in 60derecedir. Bu yuzden bi sıkıntı olmaz.

Sayfayı Paylaş