BSN Syntha-6

Konusu 'Proteinler' forumundadır ve Rpac tarafından 8 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Bu ürün sizce nasıl ?

1. Başarılı

oy sayısı 463
    67,0%
  2. Orta karar

oy sayısı 187
    27,1%
  3. Başarısız

oy sayısı 41
    5,9%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 317 üye.
  1. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123

Yetkili Satıcı: BSN Syntha-6
    Bu multi-fonksiyonel uzun süreli protein tozu, 6 farklı protein içerir ve her birinin değişik sindirim değerleri ve amino asit profilleri vardır. Syntha-6, kaslarınızın protein ihtiyacını 8 saate kadar karşılayan dünya üzerindeki en kaliteli kombinasyondur. SYNTHA-6'da bu yüksek kalitedeki karışımını daha da güçlendirmek için; BCAA’nın kaslardaki emilimini arttırmak için glutamine peptitleri, daha iyi sindirim için aminojenleri, kalp sağlığı için MCT’leri (medium chain triglyceridler) ve gerekli yağ asitleri, yanısıra sindirimi arttırmak ve besin tutulumunu yükseltmek için de 5 gr. Lif eklenmiştir. Syntha-6 sadece leziz protein karışımı ortaya koymakla kalmaz, aynı zamanda yoğun iş hayatınız için sağlıklı mükemmel bir öğün sağlar.

Nelere yardımcı olmak amacıyla tasarlanmıştır:

-Beslenme

-Kilo kontrolü

-Yemek\öğün alternatifi

-Sindirimsel sağlık

Ürünün ilgi çeken bazı özellikleri:

-8 saate kadar amino asit nitrojeni seviyesinin dengelenmesinde yardımcı olur

-Multi fonksiyonel uzun süreli protein karışımı

-6 farklı protein çeşidi

-Aktif protein kullanım enzimleri

-Açık zincirli amino asitler ve üretilebilen ve üretilemiyen amino asitler

-Orta zincirli trigliseritler(MCT), çabuk yanan enerji kaynağı

-Glutamin Peptidleri

-Muazzam lif kaynağı

-Aspartam içermemesi

Ürün Profili

SYNTHA-6™ Tescilli Protein Matriksi:

-Ultra filtrelenmiş whey protein konsantresi (2-3 saatte sindirim oranı)

-Mikrofiltrelenmiş whey protein izolesi (2-3 saatte sindirim)

-Yumurta akı(2-3 saatte sindirim oranı)

-Süt proteini konsantresi(4-6 saatte sindirim oranı)

-Kalsiyum Kazeinat(6-8 saatte sindirim oranı)

-Miselleyici Alfa ve Beta Kazeinler ve Kazeinatlar(6-8 saatte sindirim oranı)

SYNTHA-6™ ‘in içerdiği proteinler, benzersiz ve tamamlayıcı amino asit profili ve emilim değeri sağlar. Kaslarınızın amino asitleri temin etmesini sağlar.

Glutamine Peptides: Glutamine peptitleri vücudun glutamin depoları için çok gerekli ve etkili glutamin kaynağı olarak görev yapar, dolayısıyla da kas proteini dengesini sağlar.

Bioactive Protein Utilization Enzymes (Aminogen® and Papain): Bu protein kullanım sistemi, en yüksek protein sindirim düzeyini ve emilimini yükseltir, amino asitlerin kaslar tarafında tutulumunu arttırır.

Fiber Matrix: Lifler, gastrointestinal sağlığı destekler ve vücudun besinleri tutmasını ve faydalanmasını arttırmak için yüzey alanını arttırır.

MCTs (Medium Chain Triglycerides), and EFAs (Essential Fatty Acids): MCT’ler karbonhidratlar gibi hızlı yakılan bir enerji kaynağıdır. MCT'ler, yağ oksidasyonunu yükseltirler ve iştahın ayarlanmasında yardımcı olurlar. EFA'ler vücut tarafında üretilmez ve bu eksikliği gidermek amacıyla tükelmelidirler.

Branched-Chain Amino Acids (BCAAs) and Essential and Non-Essential Amino Acids: Günlük ihtiyacımız olan aminoasit çeşitlerini fazlasıyla karşılar.

BSN's Exclusive Advanced Flavor Technology: Aroma teknolojisindeki bu buluşla şimdiye dek tatığınız en muntazam karışımlardan biri olacak.

Erkekler için önerilen kullanım talimatı:

Her kullanımda 2 ölçek alınarak gün içerisinde 2-4 defa kullanılmalıdır, ya da kas gelişiminiz için gerekli düzeye göre de şekillendirilebilir. Protein alımını yükseltmek için yağsız sütle ya da yarım yağlı sütle alınması tavsiye edilir.

Kadınlar için önerilen kullanım talimatı:

Her kullanımda 1 ölçek alınarak gün içerisinde 2-4 defa kullanılmalıdır, ya da vücut formuna göre de şekillendirilebilir. Protein alımını yükseltmek için yağsız sütle ya da yarım yağlı sütle alınması tavsiye edilir.

Çeviren: Rpac

Kaynak:Syntha-6 by BSN at Bodybuilding.com: Lowest Prices for Syntha-6!

Son düzenleme: 8 Ocak 2009
  2. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Başlığa anket ekledim.
    Güzel bir çalışma olmuş Rpac.

Salash, saydam ve Rpac bunu beğendi.
  3. shownodese

shownodese Üye

Beğenileri:
    253
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    gayrimenkul danışmanı
    Yer:
    kocaeli
    ürünü bi kaçkez kullandım mükemmel di etkisi ve tadı da güzel çorba tabağına 4 porsyon koyup sütle çırpıp mama yapıyodum mmm canım çekti ama aldığım dönemde buralarda yoktu kaçak yok pahasına alıyodum şimdi pahalı

4. Miracle

Miracle Üye

Beğenileri:
    243
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ticaret
    Bi nevi casein protein denilebilir mi?

5. Toni

Toni Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Muhendisi
    Yer:
    Boston,ABD
    casein denemez. komplike bir urun. bir kac cesit protein var icinde. hizli, orta hizda, yavas sindirilen olarak. normal whey' den farkli bir urun. post workout icin bir suredir kullaniyorum. memnunum, cookies cream oldukca basarili tad olarak ta. bsn iyi bir marka. basarili bir urun yapmislar kanimca. 2 bucuk olcek + yarim olcek normal whey protein olarak aliyorum. 200 lbs ( yaklasik 91 kilo. ) uzerindekiler 2 bucuk 3 olcek alabilir her serviste.

Nabalkas bunu beğendi.
  6. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    2008 yilinda bb.com tarafindan duzenlenen yarismada en iyi protein tozu kategorisinde 2. sirada yer almis.

7. shownodese

shownodese Üye

Beğenileri:
    253
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    gayrimenkul danışmanı
    Yer:
    kocaeli
    casain gibi wücutta 6 saat kalıyo ama erken kana karışıyo

8. gencebayorhan

gencebayorhan Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    mokaçinolu olanı sütle mükkemmel bir tar veriyor.

9. dallix

dallix Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Yavaş sindirilen ve 6 farklı protein içermesi nedeniyle gece uyumadan önce kullanmak için aldım bu ürünü fakat içinden çıkan ölçek zaten 44 gr ve 2 ölçek 88 gr yapar fazla gelmezmi.gece kullanım için bi talimat yok fakat ben sanırım 150 gr süte bi ölçek atıcam.

10. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Syntha-6 gece kullanım için uygun bir protein değildir.

44 gramında 22 gram protein var. Kalanı 6 gr yağ ve 12 gram karbonhidrat vs...

22 gramlık protein matriksinde kaç gr casein olabilir acaba?

7-8 saatlik uyku süresince sizi beslemesi çok zor.

İçindeki yağ ve karbo da cabası.

mverel ve Akay bunu beğendi.
  11. mady44

mady44 Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    Olağanüstü güzel bir tadı var gerçekten, birçok fast-food firmasının milk shake'inden güzel bence, fakat ölçek biraz büyük olduğundan(44 gr) 1.3 kg luk kutusu sadece 30 kullanımlık, ortalamadan pahalı bir üründe olduğundan günde birden fazla kullanacaksanız size günlük maliyeti yarım kilo etle aynı fiyata geliyor :) (TC'den aldığınız takdirde tabi)

dallix; gece yatmadan önce içilmesi maksimum fayda sağlayacak bir ürün değil ama bol sütle (500 ml) karıştırıp caseini sütten kalan protein kombinasyonunu syntha'dan alırsan daha iyi olur. En azından yatmadan önce whey içmekten iyidir.

Bence çok ağır çalışmayan, birsürü supplement kullanmak istemeyen ve içtiği şeyde tada çok önem verenler için ideal bir ürün.

Runn3R ve Salash bunu beğendi.
  12. dallix

dallix Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    süt oranını arttırmak mantıklı bencede, gece için tam uygun olmadığını bilerek aldım yinede whey den daha uzun bi sindirim süresi var kombine bi protein kullanmamıştım denemiş oldum 2 kutuyu eski üniversal 3 kg kutusuna boşalttım 2 ay fln gider rahat bana geceleri 1.5 ölçek fln lorda yiyorum zaten bi miktar,kilo alamayanlardandım bende şimdi göbekten şikayet edenlerden oldum onun için protein takviyelerini off günlerde bırakıyorum ama yağ ve karbonhidrat içerdiğini bilmiyodum çok araştırıpta almadım:D

13. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Su an kullandigim ürünler arasinda.
    Choko-mint in tadi "After Eight" den farki yok. Gercekten cok lezzetli, bir cok ürüne kiyasla suyla karistirildiginda da tadi cok güzel.

Zerk bunu beğendi.
  14. Toni

Toni Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Muhendisi
    Yer:
    Boston,ABD
    tek dezavantaji urunun 2.91 lbs olmasi. usulune gore kullanilirsa cok az yani.daha buyuk boyunun cikartilmasini beklerken gecenlerde kucuk deneme versiyonunun piyasaya suruldugunu gordum. dessert kutusu kadar bir oranda tub da satiliyor, ilginc tabi.

usd61 bunu beğendi.
  15. wishdropper

wishdropper Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    casein le aynı şey değil bu arkadaşlar.içinde casein var ama gece yatarken kan şekerinizi yükseltmemeniz lazım.buda sadece caseinle yani yavaş hareket eden proteinle mümkün.kan şekeriniz yükselirse büyüme hormonu salgınız azalır.gece yatmadan önce yemek (karbon) yenmemesi bu yüzden önemlidir.ama tabiki şekerden bahsediyoruz burda.ama casein tek başına alınmalıdır.ayrıca şunuda belirtmek isterim casein kullanımı yada bu ürün çok profesyonel bir detaydır.yani siz gerçekten belirli bir seviyeye gelmişseniz definisyon su diyeti kasıyosanız gece yatarken alınacak protein hesabı yapın derim.yoksa gece yatarken 3 yumurta 4 saat sonra uyanıp 3 yumurta sonra sbah kaalktığında 3 yumurta yermiş büyüklerimiz eskiden.o zaman caseinmi varmış.

kısaca gece yatarken bunuda alsanız hatta bunuda geçtim optimum whey bile alsanız protein proteindir.o kadar sorun olmaz.gece yatarken karbon almak yanlıştır.onlar işin ticari kısmı adamlar satmak için yapıcaklar böyle reklamlar tabi.

kasmayın canınız çekince gece alın yarım kiloluk dondurmayı takılın.fani şeyler bunlar.spora gidiyorsunuz her türlü yakarsınız =)

Nabalkas, s3lcukv1p, Jacoburak ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  16. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Ürünün 5.04 Lbs. olanı bb.com da uzun zamandır satışda;
    http://www.bodybuilding.com/store/bsn/synth.html

17. 2shae

2shae Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    ne geldiyse bu düşünceden başıma geldi zaten :D

Nabalkas ve ReD_DeviLs bunu beğendi.
  18. TurkishIron

TurkishIron Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Almanya
    Bende almayi düsünüyordum bu syntha 6 yi ama bi hesap edersek baya bi pahaliya geliyo 2,28 kg ligini alsan günde üc kere kullansan en fazla 3-4 hafta gidiyo bir ölcek 44gr
    off günleri saymadim bile

19. batgun

batgun Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    0
    turkishiron daha ne kadar gitmesini bekliyordunki:)

ben kullanıyorum gayet güzel bir ürün..tad olayı diğer wheylerden çok farklı..çok güzel

20. LUDA

LUDA Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    hem bu ürünü hem nitrotechi daha önce kullanmış arkadaşlar varsa bu ikisini kıyaslayabilirmi...hangisi tercih edilmeli...artık nitrotechin iğrenç tadlarından bıktım..geçen yine nitrotech almıycam dedim..herifler yine eşşek gibi reklamını yapmışlar prosu falan çıkmış gaza gelip aldım..artık syntha6 kullanmak istiorum..nitrotechi bırakmaya değermi???

Sayfayı Paylaş