Bsn Syntha-6 vs Gaspari MyoFusion

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve sherchie tarafından 28 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Bsn Syntha-6 vs Gaspari MyoFusion

1. Bsn Syntha-6

oy sayısı 60
    62,5%
  2. Gaspari MyoFusion

oy sayısı 36
    37,5%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 28 üye.
  1. sherchie

sherchie Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Evet arkadaşlar sizce hangisi?

Son düzenleme: 28 Temmuz 2012
  2. hogan

hogan Üye

Beğenileri:
    1.251
    Ödül Puanları:
    103
    Daha öncede dediğim gibi.
    MyoFusion fakir adamın syntha 6'i.

Danny Boy bunu beğendi.
  3. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    karşılaştırılma yapılmayacak ürünler gereksiz konu kusura bakma.syntha-6 büyümek istiyorsan antrenmandan hemen sonra alınacak güzel bir protein çünkü şeker ve karb. içeriği yüksek. ama myofusion daha formunu korumaya yönelik

4. sherchie

sherchie Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    öylemi diyorsun ben ikisinin arasında kaldım ve syntha 6 yı aldım

5. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    eğer kütle istiyorsan antrenmandan hemen sonra syntha6 en iyisi.eğer diyetteysen veya yatmadan önce içeceksen myofusion derim. syntha iyidir bende de syntha var (tabi sadece syntha değil)

6. sherchie

sherchie Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    bendede sadece syntha değil. şu anda Syntha-6 + Multipower Triple whey amino + gaspari creatin var spora bu pazartesi başlıyacam 20 gün ara verdim şimdi supplementlerle birlikte başlıyacam inş bişeyler olur boy:190 kilo: 75

7. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.554
    Ödül Puanları:
    123
    Myofusion kagit uzerinde syntha6'den cok daha iyi bir urun. Porsiyon basina protein fazla, yag yarisi kadar, carb 1/3 kadar. Ayrica kutu basina porsiyon miktari yaklasik %20 daha fazla.Lezzet olarak da cok iyi. Fiyat olarak daha dusuk. Syntha6 almak icin bir sebep goremiyorum sahsen.

badboy9119 bunu beğendi.
  8. tero

tero Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    orjinal myofusionsa myofusion daha iyidir . resimdeki myofusion probiotic series bu seri yaramaz içi bi işe yaramayan pirinç proteini dolu onun yerine myofusion hydro al.

9. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.554
    Ödül Puanları:
    123
    Probiotic serisinin ne amacla uretildigini bilmiyorsunuz sanirim?

themertyildiz bunu beğendi.
  10. sherchie

sherchie Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    ne amaçla üretiliyor bilgilendirirsen iyi olur

11. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    şimdi kabalaşmak istemiyorum ama.yok yagı şu kadar az yok karb. bu kadar az. vs. vs. bunlar karşılaştırma yapılacak proteinler değil kardeşim.hala konuşmanın karşılaştırma yapmanın anlamı yok. s6 kütle antrenmanı yapanlarda antrenmandan hemen sonrası için içeriğindeki karb. yağ ve basit şeker oranıda antrenmandan hemen sonraki ihtiyacı karşılama amaçlı.ayrıca proteinide tadına göre alıyorsanız hiç bir şey demiyorum.myo pro.series ise kütle istemiyorsanız ant. hemen sonra veya(bence) gece yatarken(caseinim yoksa) içilecek bagırsak işlevlerini yerine getirecek bir protein. Karşılaştırma yapılıp da bu daha iyi denilecek bir durum yok. UMARIM anlatabilmişimdir düşüncelerimi.saygılar herkese

12. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.554
    Ödül Puanları:
    123
    İlk olarak kardeşiniz, ahbabınız değilim; Yaş olarak kardeşimden çok daha küçüksünüz zira. Hitap konusunda dikkatli davranmakta fayda var.

İkincisi, kütle proteini nasıl oluyor bunu açabilir misiniz? İçerisinde anabolik etkiyi arttıran çok farklı şeyler mi var? Ekstradan GH'mı içeriyor? Bunlar "dayanaksız" cümeleler. Bir proteinin ne olduğunu belirleyen şey aminoacid profilidir.

Üçüncüsü, bir proteinin saflığı, ölçek başına kalitesi için karb ve yağ miktarı bal gibi de önemlidir. Ben kullandığım proteinde proteinden başka birşey olmasını istemem. Onlarca kilosu bilmem kaç lira olan şekere de protein parası vermek istemem. O kadar basit. Giderim alırım kiloyla Dextrose'umu Maltodextrin'imi istediğim proteine eklerim. Ben "protein satın alıyorum", kalorisini istediğim şekilde yükseltirim İster definisyonda istersem bulk dönemde kullanırım. O tamamen benim tercihim.

Dördüncüsü, idman sonrası Syntha6 kullanımı neden doğruymuş onu da anlamadım. Syntha6 ve Myofusion kompleks proteinlerdir. İçeriğinde izolat ve konsantre whey ile birlikte kazein de içerir. İlle idman sonrası proteini istiyorsanız safi Whey ürünlerini kullanmanız daha hayırlı olur. Kompleks kullanımı ile whey arasında fark olur mu derseniz, şahsi görüşüm son derece minör olacaktır. Ama mantığınız baştan ters.

Markalara bu kadar bağlı olmayın. Önemli olan paranıza karşılık en iyi ne aldığınız. Gerisi reklam, ambalaj, safsata. Gaspari veya ON benim babamın şirketi değili ama fiyat/etki oranı olarak tatmin ediyor o yüzden tercih ediyorum. Yarın güvenebileceğim X marka bir ürünü daha iyi oranlarla daha iyi fiyata bulursam emin olun ilk geçenlerden olurum.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:06 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 14:59 ----------

Probiotiklerin sindirim sistemi üzerindeki etkilerini biraz araştırırsanız sorunuzun cevabını bulabilirsiniz.

SPARTACUS5, themertyildiz, carmelo114 ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  13. hakankabaoglu

hakankabaoglu Üye

Beğenileri:
    199
    Ödül Puanları:
    0
    Yuh!Baska bisey demiyorum.Sanirim siz gasparinin Türkiye distribütör üsünüz...

14. Zer0

Zer0 Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Sanırım Syntha-6'nın ne oldugunu bilmiyorsunuz.Synhta-6 neden antreman sonrası için uygun bende onu anlamış değilim.Syntha-6 sadece whey protein değil kompleks protein ürünüdür Myofusion gibi.Yani ikisininde içinde whey protein,isolate protein ve casein vardır.Bu da demek oluyorki ikisi de aynı amaca hizmet ediyor.UMARIM bir daha bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmazsınız.

15. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.554
    Ödül Puanları:
    123
    Arkadaslar niye bu kadar garipsiyorsunuz anlamiyorum. Bunlarin ikisi de kaliteli markalar. Fakat porsiyon sayisi ve olcek basina protein miktari birinde daha fazla. Yani protein basina odediginiz meblag daha az.

16. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    benim mesajımı alıntı içine alıp yazan insanlara sesleniyorum.syntha-6 yı ne zaman içeceksiniz acaba yatarken mi ! Ve ayrıca soruyorum bugün hardline vb. daha aşşağı markaların whey lerinde bile karb. miktarı 4 ü 5 i geçmezken neden koskoca bsn 12 gr karb. koyuyor syntha-6 ya ? Bsn nin teknolojisi kıtmı o karb. ı engelleyemiyor mu ? Bsn syntha-6 kütle istiyorsanız(tekrar söylüyorum) antrenmandan sonra alınacak bir proteindir.nedeni içerisindeki yüksek karb. ve şeker antrenman sonrası ihtiyacı karşılamak içindir.(hadi gece yatarken için de göreyim yağlarınızla mutluysanız sorun yok tabi).zira herşeyi protein sanan milletimizin karb.ın kaslar için ne kadar önem taşıdıgını bilmemesi normaldir.BEN gaspari kötü demiyorum.iki ürünün karşılaştırılmaması gerekir diyorum.(zira benimde kullandıgım gaspari ürünleri mevcut) UMARIM anlatabilmişimdir SAYGILAR

17. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.401
    Ödül Puanları:
    123
    İki ürün de gayet birbiriyle kıyaslanabilir. Mantıkları ve katagorileri aynı. Her markanın stratejisi farklıdır içerikte de değişebilir. İki ürünü de kullanmış biri olarak açıkcası gaspariyi daha çok beğendim. Ha syntha 6 kötü bir ürün mü tabi ki de değil. Şuan piyasa da gaspari daha da pahalı bir ürün. Olaya fiyat olarak bakanlardansanız.

Bende içerikte ki şeker - karbo ve protein oranlarına önem verenlerdenim. Diyebilirsiniz 2-3 g farkın ne önemi var. Bu tercih meselesidir.

Ayrıca syntha 6'yı antreman sonrası kullanımı yerine ara öğünde kullananlardanım. Şuana dek antreman sonrası direk kompleks protein kullanan biri değilimdir. Anca elimde ürün kalmadığı zaman kullanmışımdır. Antreman sonrası whey tercihimdir. Arada whey ile casein proteini shake yaparım. Ve o zaman aldığım etki daha da iyi olur.

18. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    ben öğünlerimi hiç atlamadığım için ara öğünlerde kullanmıyorum.s6 nın antrenman dışında bir kullanımı olabilir mi ?(öğün olarak değil) aralarındaki karb. farkının da bence gayet önemi var. eğer caseinim olsa ben gece yatarken kullanırdım. herkese saygılar

19. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.401
    Ödül Puanları:
    123
    Ara öğünden kastım şuydu benim;

Antreman döneminde 2 kere kahvaltı yaparım farklı zaman dilimlerinde. 2. kahvaltı saat 09.00 u bulur.
    3. Öğünüm ara öğündür. Bu o günkü hazırladım ara öğünü yerim. Ve ondan 1 saat sonra kompleks proteini alırım.
    Öğle yemeği
    Ara öğün
    Antreman sonrası yemek
    Kompleks protein
    Akşam yemeği
    Gece yatmadan 1 saat önce hafif atıştırmalık

Genelde beslenme planım böyledir. Ara öğünden kastım öğün atlamak değildi yani. Sadece proteini ve salılımını sürdürmek için. Saygılar :)

20. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.554
    Ödül Puanları:
    123
    Sonunda mantikli bir mesaj gordugum icin sevindim. Az kalsin kendimden suphe etmeye baslayacaktim. :)

Ayni sekilde ben de idman sonrasi whey, ara ogunlerde kompleks kullaniyorum. Sadece sizin aksinize caseine urunlerini pek tercih etmiyorum.

Arkadaslarin anlamadigi sey kullandiklari seyin sadece bir protein tozu oldugu sanirim. Ben sekere para vermek istemem sahsen. Alirim bir kac kilo dextrose ve maltodextrin istedigim kadar katarim. Onun haricinde olcek basina ne kadar kaliteli proteini uygun fiyata alirsam kar olarak gorurum. Genelde insanlar protein tozlarina fazla anlam yukleyip fazla beklenti icerisine giriyor. Oysa hic kimse marketten tavuk gogusu secerken bu kadar hassas davranmiyor. Orda ne yapiyoruz? Guvenilir marka, iyi fiyat, yuksek gramaj varsa at sepete. Burda aldigimiz seyin tavuktan cok farki yok. Yani elbette var besin olarak ama o kadar buyuk anlamlar yuklememizi gerektirecek bir durum yok.

Bazi kisilerde marka fanatikligi oluyor. Kullandigi urunu var gucuyle savunuyor. Oysa burda bir dayanisma olmali ve herkes elindeki butceyle maksimum getiriyi saglamanin yollarini aramali. Ama iste egolar, farkli karakterler isin icine girince bu yoldan sapiyoruz.

Sayfayı Paylaş