BSN SYNTHA-6 vs EAS 100% Whey Protein

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Pain&Gain tarafından 28 Ekim 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 32 üye.
  1. Azazel

Azazel Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Ben de bir hevesle ucuz diye Eas Whey almıştım 2 kutu 5 lbs. Tanesi 65 idi. Adam İncirlik'ten getirdiğini söylemişti ki 13 sene Adana'da yaşayan biriyim. Aldım kullandım 2 ölçek ve boğazımı yaktı. İştahıma bir şeyler oldu. Ekşi bir çikolata kokusu vardı. Adama götürdüm madem orijinal al kendin kullan kendine güveniyorsan dedim. Adam aldı kokladı hakkaten kendi yüzü de buruştu. Söke söke paramı aldım çıktım. 65 Ytl nedir arkadaşlar? Bence pek inanmayın böyle şeylere. BB'deki indirimli fiyatıyla aynı fiyata satıyorlar. E adamlar hiç mi kar etmiyor bu işten? Babasının hayrına sporculara yardım yapacak halleri yok. 65 Ytl verip çelişkiyle kullanacağıma 130-150 Ytl veririm huzur içinde kullanırım ki Optimum'dan vazgeçmem ben. Gittigidiyor sitelerine falan baktım, son kullanma tarihine kadar her şey aynıydı benim aldığımla. Yani muhtemelen aynı kaynaklı ürünler. Ama bence almayın. Sağlığınız mı önemli aradaki 60 Ytl fark mı...

ALPEREN bunu beğendi.
  2. PainKilleR

PainKilleR Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    bende bu ürünü gitti gidiyordan aldım ama tadın falan herhangi bir sorun yok alan kişilerde tekrar tekrar almışlar bazı ürünleri negatif puanı yok hiç ayrıca 110 ytl verdim kar payıda baya var yani, kutu falan iyiydi ama bakalım şuana kadar kötü bişey yok... neyse kullanaımı nasıl bu ürünün kullanan varmı acaba ? bende kullandıktan sonra tekrar yazarım sonuçları...

3. Strong834

Strong834 Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    ben 80 ytl ye 5lbs eas %100 whey protein aldım adam incirlikten üssünden çıkarıyormuş hiç bir sorun yok son kullanması 2009
    bir ölçeğinde 23 gr whey protein var optimumda 24 gr whey var
    buda 5lbs lik kutu başına 120 gr fark demek yani çok bi fark yok
    zaten amerika fiyatlarına bakarsak çok az bi fark var
    ben eas diyorum optimumuda gözünüzda o kadar büyütmeyim neredeyse fark yok

4. Pain&Gain

Pain&Gain Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    proteinin kalitesini bir scooptaki protein gramajı değil amino asit profili belirler

5. ulasmen

ulasmen Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    veteriner fakültesi öğrencisi
    ben migrostaki GNC nin magazısından EAS creatine aldım cok memnunum hemde ucuz ama incirlik falan degl ama ucuz fiatımı 500gr 60ytl

6. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    ben kilosuna 65 ytl vermiştim prolabın.ayrıca ultımate 80ytl'ye 1 kg almıştım.senin 500 gram biraz fazla gibi...

7. Battemberg

Battemberg Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    BSN Syntha-6 nın içinden ölçek çıkıyormu?

8. zuzu

zuzu Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    0
    Çıkıyor, şişmanca bi ölçeği olması lazım.

Battemberg bunu beğendi.
  9. Lorath

Lorath Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    istanbul
    Syntha-6'dan 4kutu bitirdim içimi gerçektende çok güzel özelliklede çikolatalısının. Vanilyalısıda ilk günler cok guzel geliyor ama sonra icimi baydı ;) suylada hemen karışıyor ama fiyat performans acısından bence kotu cunku 1.2 kilo ve tanesini 80ytl + kargo gibi bir ucrete almıstım bana dayanmıyordu..

10. Battemberg

Battemberg Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    ben BSN Syntha-6 yı dün kullanmaya başladım. Light süt ile karıştırıyorum, fakat sanki ağzıma çikolata aromasıyla beraber bir yağ tadı geliyo sanki tereyağlı çikolata içiyomuşum gibi..acaba üründemi bi sıkıntı var? sizinkiler nasıl?

11. shownodese

shownodese Üye

Beğenileri:
    253
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    gayrimenkul danışmanı
    Yer:
    kocaeli
    denk geldiği zaman zaman son kullanma vakitleri yakın olan ürünleri ucuza alıyorum misal prolab whey + creatin 37 lira memnun kaldım bsn whey 47 ira süperdi ( tabağa az süt koyup mama gibi yapıodum nefis) all star 40 lira ürünü beyenmedim weider amino liqit 10 numara ama tadı kötü ............. fırsatları değerlendirmek lazım :)

12. Taketoshi

Taketoshi Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Üretimci
    Yer:
    ADANA
    5lbs eas %100 whey protein aldım üzerinde 30 gramında 65g kolesterol olduğu yazıyor sizce bu oran normalmi bilgili arkadaşlar varsa lütfen yardımcı olabilirlermi. Teşekkürler

13. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    30 gramlık bir ürün içerisinde toplamdan fazla olacak şekilde 65gram herhangi bir ürünün olabilme ihtimali var mı?

65 gram değil 65 miligram olacak.

Son düzenleme: 15 Ocak 2009
    Taketoshi bunu beğendi.
  14. Taketoshi

Taketoshi Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Üretimci
    Yer:
    ADANA
    Rpac haklısın 65mg yazıyormuş teşekkür ederim.

15. Strong834

Strong834 Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım ne fazlası rahat ol günlük kolesterol hakkının 400-500 mg olması lazım (gram değil :+ ) ama bazı arkadaşlar eas nin tadına bakarak sytha6 yı övmüşer arkadaşlar azıcık mantık ya eas whey de 2 gram karb. var onunda 1gram ı şeker çok az kakao tozu var ne gibi bir tat olabilir proteinin tadını nasıl bastırır bunlar ???? Sytha-6 zenginlerin ürünü diyebilirim hangimizde para pol ki o yüzden
    EAS bir numara hem fiyat hem performans optimumuda o kadar abartmayalım

Son düzenleyen: Moderatör: 16 Ocak 2009
  16. Toni

Toni Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Muhendisi
    Yer:
    Boston,ABD
    eas bildigin normal whey. bsn in urunu daha kaliteli. eas almak yerine optimum almak daha mantikli bence.

17. Strong834

Strong834 Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    toni yanlış biliyorsun eas 100% whey protein içerisinde hem isole hemde konstre protein var amino asit profilide çok iyidir bsn jan jan ürünüdür
    para sıkıntın yok galiba optimum alabiliyorsan

Toni bunu beğendi.
  18. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Toni Amerika' da yaşıyor. Ne diyorsun!:)

Görüşlerine bence hak verin, çünkü çoğumuzun kullanma fırsatı bulamadığı ürünleri kullanıp yorumlama şansı var.

Toni bunu beğendi.
  19. moztin

moztin Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    eas myoplex delux kullaniyorum suanda amerikadan getirdim ve gercekten cok memnunum harika otesi bir urun bence ama benim gozlemledigim tek sorunu sivilce yapmasi diger protein tozlarinda yasamamistim bunu

20. Toni

Toni Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Muhendisi
    Yer:
    Boston,ABD
    sevgili strong834

esasinda eas ile syntha ayni kategoride urun degil bildigin gibi. eas klasik whey ( bir cok markadan iyidir, guvenilir.) syntha 6 ise post workout yani antrenmandan hemen sonra alinmasi elzem yuksek endeksli karbondihrat arti kisa, orta, uzun emilim sureleri olan proteinleri ihtiva eden kompleks bir urun. eger normal whey alinacaksa optimum eas' tan biraz daha onde hem fayda hem fiyat acisindan, en azindan abd' de oyle. ayrica 2 degil 3 cesit kompleks protein icerir. eas' ta dedigin gibi 2' dir...hatta soyle bir ornek vererek pekistirelim isteresen...burda amerikanin bakkali sayilabilecek walmart ya da target gibi marketlerde bile eas, six star gibi markalarin whey proteinini, creatin ve nitro urunlerini 20-30 dolar arasi bulmak mumkun. ama optimum, bsn, twinlab, mhp, muscletech gibi kaliteli markalari anca sadece supplement satisi yapan magazalardan edinebilirsin. saniyorum bu bile markalar hakkinda biraz ipucu vermelidir. eger konu whey ise eas kotudur demiyorum, aralarinda etken maddeler anlaminda cok ucurum olmamasina ragmen 3-5 dolar fazla verip optimum alinabilir diyorum. ama asil arzulanan, antrenman sonrasi saglam bir urun ise syntha 6 saniyorum iyi bir tercih olur. optimum 2 1 1 recovery'den de daha iyi bir urun. butun bunlar hepsini kullandigimdan ve mukayese ettigimden dolayi iddia edebilecegim gorusler. tabi herkesin fikrine, amaclarina, butcesine de saygi duyarim. ben sahsen antrenman sonrasi 2.5 olcek syntha 6 arti 1 olcek whey ( optimum ), sabah ve ara ogun olarak 2 olcek normal whey ( optimum ) kullaniyorum. malesef turkiye' de bu urunlerin pahali, sporcu arkadaslar da acikcasi gerekenden az besin destegi aldigindan sonuclarin alinmasi sekteye ugruyor. neyse bunlar baska basligin konulari...

sana ve forumdaki butun sporcu karedeslerime antrenmanlarinda basarilar dilerim.

saygilar.

Sayfayı Paylaş