BSN Amino X vs Scivation Xtend

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve cathedramae tarafından 6 Mart 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. cathedramae

cathedramae Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    1-2 ay hacim çalışması yapacağım. Optimum Whey ve ON Creatine kullanıyorum. Bunların yanına amino asit de almak istiyorum ancak çok fazla çeşit olduğundan karar veremedim. Toz veya likit düşünüyorum.

Aklımda BSN Amino x ve Scivation Xtend var. Hangisini almalıyım ya da başka daha iyi öneriniz var mı?

2. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    xtend derim.içerisinde ne oldugu açık açık belli

3. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    Belki de amino x daha iyi ama bilemiyoruz ne yazık ki.adam gibi yazmıyorlar çünkü içerikleri

4. cathedramae

cathedramae Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Napıcaz peki? Neden açık açık içinde ne var yazılmıyor ve yazılmamaya devam edilebiliyor anlamıyorum. Dünyada çok açık sağlık kanunu yasaları varken vücudumuza ne aldığımızı ne kadar aldığımız neden bilemiyoruz?

Neyse durum böyle olsa da mecbur alacağım. Xtend'e daha yakın gibiyim ama bsn markasına daha çok güveniyorum sanki. Veya bunlarla gaspari aminomax 8000 kıyaslanır mı ve bariz üstünlüğü var mıdır? Daha iyiyse hapa katlanabilirim.

5. Sainted

Sainted Üye

Beğenileri:
    118
    Ödül Puanları:
    53
    Bsn kullanmadım ama xtend 2. kutu mu aldım gayet memnunum karpuz aroması çok rahat içilebiliyor öneririm..

6. cathedramae

cathedramae Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Peki Xtend'in yanına glutamin almam doğru olur mu?

7. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    İkisinide kullandım İkiside çok güzel ancaç gerek aroma gerek bsn markası ağırlığı gerek fiyat bsn amino x daha uygun geliyor bana.

Xtend deki glutamine dışında zaten aynı ürün içerikli neredeyse toz bcaa deposu :)

8. cathedramae

cathedramae Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Şimdi 250 TL gibi bir fiyata Optimum Gold Whey + ON Creatine 300gr + ON Glutamine 600gr alıyorum. Aminoasit olarak da BSN Amino X alıyorum öyleyse?

Peki bunları nasıl kombin edeyim. Antrenman öncesi creatine+glutamine antrenman sonrası whey + amino x + glutamine + creatine nasıl?

9. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    Sabah kalkınca aç karnına 1 servis whey protein. Eğerki günde 2 servis alacaksan ikinci servisi antrenman sonrasında alabilirsin.

Creatine antrenman öncesi kullanırsan güç artışı antrenman sonrası kullanınca recovery etkisi yapar. Yada 2.5 gram önce 2.5 gram sonrada alabilirsin.

Amino gün içinde istediğin zaman alabilirsin ancak antrenman öncesi boş o yüzden antrenman öncesi alabilirsin.

Eğer whey i tek servis alırsan amino yu antrenman sonrasına çekersin.

Glutamine yi antrenman sonrası veya gece yatmadan 30 dakika önce alabilirsin. Ancak son zamanlarda glutaminenin etkisi ciddi anlamda tartışılır oldu.

10. gorky53

gorky53 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    kesinlikle katılıyorum şu içerikler daha net olmalı çok üründe var bu sıkıntı

11. cathedramae

cathedramae Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Glutamin hakkında ben de son 2 gündür bir şeyler okudum. Kimisi yararlı kimisi yararsız diyor kime güveneceğini şaşırıyorsun. Glutamin almasam yerine ne koyabilirim diye düşündüm, bir şey bulamadım. Toplam bütçem 330 TL. Şöyle seçeneklerim var.

1) 180 TL: ON Whey + ON Creatine 300gr tutuyor. Kaldı geriye 150 TL. Bunun 80'i ile BSN Amino X alsam 70 TL kalıyor geriye.

2) 250 TL: ON Whey + ON Creatine 300gr + ON Glutamine 600gr. Kalan 80 TL ile BSN Amino X

3) 250 TL: ON Whey + ON Creatine 300gr + ON BCAA Powder 5000 324gr. Amino X zaten BCAA ağırlıklı olduğu için almıyorum, geriye 80 TL kalıyor.

Ne yapmak mantıklı? Bir türlü kombinasyon yapamadım. Muscle Pharm Assault'ı çok övüyorlar, açıkçası arginine içerili bir ürün iyi olabilir.

12. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    xtend in içeriği belli

13. hakankabaoglu

hakankabaoglu Üye

Beğenileri:
    199
    Ödül Puanları:
    0
    amino x in tadını herkes övüyor yalnız etkisini bilemicem ben xtend portakallı kullandım etki olarak gercekten iyiydi ama tadı bence iğrencti

Sayfayı Paylaş