Bruce Lee'nin 44 günde kolunu 1.9 cm ön kolunu 1.2 cm uzatan programını aynen uyguluy

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve jimraynor tarafından 12 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Bu ay ki muscle and fitness dergisinde yer alan bruce lee kol programını aynen uygulamaya karar verdim. Vücut ölçülerine göre kolumun küçük olduğunu düşünmemden ötürü aklımda hep kola özel program yapmalıyım düşüncesi vardı. Bu bahaneyle buna başlamak istedim.

Beni forumdan bazı arkadaşlar az çok bilir. Yazın definisyon günlüğümle ciddi bir kilo değişimi yaşamış ve bunu tüm forum halkıyla gün gün paylaşmıştım.

En son ne durumdayım ona dönersek. Yaklaşık 7 aydır bulk bir beslenmeyle ağırlık az tekrar ve güç antrenmanları yapıyordum. Kilom yazın 75 iken şu anda 95.4 oldu. İlk ciddi bulk deneyimim olduğu için biraz fazla yağlandım tabii ki. Şu an estetik bir durumda değilim. Ama ilk definisyon tecrübem sayesinde ikinci definisyonumda da harika sonuçlar elde edeceğimi düşünüyorum.

Aylık ortalama 3 kilo alınan bir bulk dönemde yağlanmanın temel nedenlerinin karbonhidratı fazla arttırma, yağlı öğünleri kaçırma ve cardioyu tamamen bırakmayı belirtebilirim.

Gelelim günlüğe bu çalışma haftada 3 günlük aynı kol programının uygulandığı bir çalışmadır. Bu çalışmada beslenmeyi yine bulk olarak devam ettirecek aylık 1 kilo alımını geçmemeye çalışacağım.

Bu süreç içerisinde creatin, protein tozu, bcaa ve glutamine amino asidi kullanacağım. Yaklaşık günlük 3500-4000 kalori arasında besleneceğim.

1 gün arayla antrenmanları yapacak ve ara günlerde triceps ve bicepse hiç etki etmeyecek antrenmanlar olan bacak antrenmanı ya da cardio yapacağım.

Programa gelirsek. Bruce lee kendi kaldırdığı kilolarıyla birlikte programı belirtmiş. Aynen belirtiyorum.

-Squat 3 set 43 kg 10 tekrar
    -Lying triceps extension 4 set 29kg 6 tekrar
    -Incline dumbell curl 4 set 15kg 6 tekrar
    -Lying triceps extension 4 set 29kg 6 tekrar
    -Concantration Curl 4 set 15 kg 6 tekrar
    -Triceps için dar şınav 3 set vücut ağırlığı + 30kg-35 kg arası ile 10 tekrar
    -Barbell curl 3 set 30-35kg arası 8 tekrar
    -Triceps stretch 3 set Programın bu kısmında ağırlık ve tekrar belirtilmiş ama tam anlamadım. Klasik bilinen triceps germeyi yapacağım. Bakınız
    -Dumbell Rotation 4 set 7.5kg başarıszlık noktasına kadar. Hiç yapmadım. Netten bu videoyu buldum ilk gösterdiğini yapacağım. Bakınız
    -Barbell Reverse Curl 4 set 30kg 6 tekrar
    -Wrist Curl 4 set 30kg başarısızlık noktasına kadar
    -Dumbell Wrist Curl 4 set 4.5 kg ile başarıszlık noktasına kadar

Buradaki kilolar Bruce leenin kiloları. Rakamlara bakarak kendi kaldırdığım ağırlıkların bununla aynı düzeyde olduğunu düşündüğüm için direk bu ağırlıklarla ilk antrenmanı yapacağım.Sonlara doğru başarısız olacağımı biliyorum.Bruce lee bunu 60kg ile nasıl yapıyordu onu da anlamak gerçekten zor.

Programda tekrarlarıda aynı yapmaya çalışacağım. İlk tekrar sayılarını da başarısızlık noktasına yakın olacka şekilde ağırlıkları ayarlayacağım.

Şu anda ki durumum.

Boy:187
    Kilo: 95.4
    Sağ kol soğuk 38cm.
    Sol kol soğuk 37 cm.
    Ön kol: 21.7 cm

Hedef:
    Kol ölçülerini soğuk halde 40ları görmek.
    Ön kolda ciddi güç ve büyüme gerçekleştirerek iyi verim almadığımı düşündüğüm sırt antrenmanlarını ileride geliştirmek.
    Kiloyu az almak veya hiç almamak.

Günlerden cuma. Çarşambaya kadar özel bir durumumdan antrenman yapmayacağım. Çarşamba günü bomba gibi başlayacağım.

Umarım kayda değer sonuçlar alırım ve kolunu büyütmek isteyen arkadaşlara da bir bilgi hazinesi yaratabilirim.

Herkese saygı ve sevgilerimle. Beni takip edin thums:

2. bruce123

bruce123 Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    bosuna cabalama .

3. 0nd3r

0nd3r Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ist bayrampasa
    çabalasın madem belki basarı saglar bizede bi faydası olur forumda böle fedâkar üyeleri görmek sevindirici

4. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Bruce eleştrilerin yapıcı olursa sevinirim. Neden boşuna çabalamayım? Bu programın yanlış olduğunu mu düşünüyorsun düşünüyorsan neden bunu düşünüyorsun? Bunu kendi tecrübelerin veya bilimsel şeylerle destekleyebilir misin? Burada yapıcı olalım lütfen yıkıcı değil.

m.o.k ve Budweiser bunu beğendi.
  5. Budweiser

Budweiser Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    İç Mimari ve Çevre Tasarımı
    Yer:
    Antalya
    Bende arnoldu denemek istiyorum :S ama vücut yapım metabolizmam vs uygunmu emin dğlm haftada 6 gün için

6. bruce123

bruce123 Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    bruce lee nin metabolizma hızı yaptıgı diğer antremanlar yağ oranı onun kol gelişimini arttırmasına katkı saglamıs olabilir yüzde 2 lik ve daha az belkide yağ oranına sahipti

ona etki eden program sana etki etmeyebilir ki etmez zaten cogu denemeler basarısız olmustur genetikte var bunun icinde

arastırıp kendine uygununu bulmaya calıs baskalarının programlarını deneme kendin bul en etkili nasıl adalelen gelişiyor

7. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Bence denemekte fayda var. Şuan hatırlamıyorum kimin antremanıydı ama bb.com da bir antreman programını 3 ay kendim yapmıştım bir yarışmacının programıydı ve cidden çok zorlanmıştım ama bende yaramıştı. Sende de yarıyabilir. Denemeden öğrenemeyiz.

8. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    bu spor deneme yanılmaya dayalı bi spor. vucudumuzu tanımamız için bir çok şeyi denemeliyiz.
    tecrubeli sporcu dedikleri insanlar hatalarından ders çıkarmış kendilerine en uygun çalışma programını uzun uğraşlar sonrasında bulmuş sporculardır. demekki denenmesi gereken çok şey var.

DeaqLe bunu beğendi.
  9. _headache_

_headache_ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar lütfen yorum yaparken kırıcı şekilde değilde yapıcı şekilde yorum yapalım.Bence bu sporda imkansız diye birşey yok eğer gerçekten istersen ve emek verirsen yapabilirsin.Dene gör bakalım mutlaka sana birşeyler katacaktır denemekten korkma hiç bir zaman

10. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    sürekli offtopic yapıp duruyorsun..ya adam gibi yorum yazarsın ya da yazmazsın..
    daha kaç kere hatırlatmam lazım sana kuralları!!!

11. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    jimraynor bu ayki muscle fıtnessden bruce leenın 1.9 cmlık gelısımını alacagına phıll heath ın 59 cmlık kolları dıye koca bır baslık atılmıs dergı kapagına onu alsaydın daha ıyı olmazmıydı:) saka bı yana 2sının uyguladıgı seylerı uygulamakda sacma kullandıkları seylerı beslenmesını versınler onları uygula...

bırde bu aykı sayısında yıne kasları atesleyecek bır program var gercekden kasları sasırtmak ıcın guzel bır program bende basladım guzelde bır beslenme ornegı vermıs programa gore... uyguluyorsan o programı uygula ama ılkgunkı ısınma hareketlerını yapma yanı kasları bır sonrakı gune hazrlama programını vede son hareketlerıde cıkarabılırsın calısdıgın adeleden.. 50 lık setı.. yanı programı bıraz hafıflet beslenmeyı uygulamaya calıs kasların sasıracak emın ol sıtedede paylasıcam zaten guzel bır program ama dedıgım gıbı kendılerıde belırtmıs beslenme sart dıyor.. cok guzelde ornekler vermısler...

yanı o 59 cmlık kolmus, yokefendım 1 ayda 1.9cmlık olcuymus o programı yapıyım bende gelıseyım mantıgı hıkaye phıl heath ne kdr growthla yaptı o kolu kac unıte? hangı steroıtlerı ne kdr kullandı? beslenmesı nasıldı? versınler bunlarıda... o dergıde sunulan bu programlara bakma bıle bakıyorsan bu sekılde acıklayıcı programlara bak beslenme kesınlıkle ozetlensın..

12. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Jarhead 59cmlik kolun çalışmasına hiç bakmadım bile. Brucelee zamanında beslenmesinden bahsetmiş zaten. Pirinç ağırlıklı bir beslenme izlemiş kendisi. Aynı zamanda protein tozu da kullanıyormuş bruce lee. Oldukça düşük yağlı beslenirmiş. Çin yemeklerine bu spora çok uygunmuş.

Beslenme çok önemli ama emin olun gerçekten verimli antrenman yapmazsanız beslenme koskoca bir hiç haline dönüşüyor. Herşeyi denediğim gibi az çalışma ve iyi beslenmeyle de kendimi denedim. Emin oldum ki hiçbir işe yaramıyor.

İlk mesajımda belirttiğim gibi kollarımın geride kaldığını düşündüğüm için böyle birşey aklımdaydı. Denemek istedim. Umarım 2 ay sonra da olumlu sonuçlarla kolda çığır açarım :)

13. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    jimraynor benden de sana ufak bi tavsiye. butun hareketleri sadece bir set yap. tabiri caizse salodaki en buyuk dumbbeldan en kucugune( tuba ozay dumbelları:D) kadar. tekrar saymadan vurabildiğin kadar vur. sadece bir set yap ama hayatının seti olsun kas tukensin. sonrada başka harekete geç. bunu niye yazdım . farklı olduğu için inan bana geliştirecek seni. ikincisi beslenmen duzgun kcal alımın iyi supp. larda yeterli. beni dinle gorecesin işe yarayacak. ''sadece tek set yap ama hayatının seti olsun'' :D bu biraz HIT prensipleriyle drop set karısımı bir antrenman olacak.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:44 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:41 ----------

not olarak bunu 4 haftadan fazla uygulama.

Sayfayı Paylaş