Bruce Lee

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve jkdo tarafından 18 Eylül 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 20 üye.
  1. cherokee

cherokee Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yük.Müh.
    Yer:
    Niğde
    Bence bu tartışma çok çocukça bir hal almaya başladı. Yani Bruce Lee'yi öeverek yok bunu döver şunu döver olayları yanlış bence. boks tarihinin en sert sol kroselerinden birine sahip olan mike tyson (1 ton yumruk atabilen bir azman) la geçmişteki birini mi kıyaslayalım!!! biraz daha gerçekçi olalım, şehir efsanelerinden çıkalım lütfen... Geçmişte yaşayan efsane isimlere saygı duyalım ama abartmayalım..

2. OLAYy

OLAYy Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bı boksörle uzak dogu sporcusunu karsılastırıp aynı kefeye koyuldugu an aslında cok gulerım bruce lee sehır efsanesı degıl gercek bı efsanedır adamın ölumunden kac yıl gectı ve onu tartısıyoruz hala bu kadar tartısılan baska bırı varmıdır acaba cok merah edıyorum bu adamın dovus stılı zaten whıng tsun temelınden gelmedır ve dıyer dallarıda basarıyla ustesınden gelmıs ve hepsının bırlesımı jeet kune do olusmustur bence herkez kabul etsın onun en byuk oldugunu

3. OLAYy

OLAYy Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    KARATE arkadasımız guzel acıklamalar yapmıs ama ben coguna katılmıyorum ıkı parmak olayı van dam daha hızlı oldugu nu soylemıs ve bı cok sey bunların hepsını yapabılen olsaydı zaten bruce lee den bı kac adet daha olması gerektı sız degerlı hocalarımız elbettekı bu ıste yogurulmus kısılersınız ama herseyı bu kadar basıte ıngırdemekte olmaz bu konuda

4. micelow

micelow Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kardeş sen anlaşılan bruce lee yi fazla arastırmamıssın ben buadamın hemen hemen herseyini arastırdım izin verirsen senin yanlışlarının bazılarını düzelteyim demişin ki bruce lee ozaman ın enii dövüşçüsymüş dorru tabiki ozaman onun seviyesinde kimse yoktu suanda bruce leenin kas gücünden güçlü kişiler vardiyosun vandamme falan bikere vandamme birçok kavgada dayak yemiştir fakat bruce lee hiç dayak yememiş çünkü vandamın görünüşü kaslı olduğundan bruce lee karsı daha güçlü oldugunu düşünüyosun ben sana anlatayım bruce lee 48 klo biriydi 48 ama bu klosuna ramen kilosuna oranla yani çok inanılmaz bir kuvvete sahipti onun klosunda birisi buguce ulasması imkansız geliyodu bide haldun alagaş falan demişin haldun alagaş karatede dünya sampiyonu olmuş haldun alagaşın yaptığı spor sokakta fazla işe yaramaz çünkü ben bu sporun içinden gelen biriyim haldun alagaşı zaten yakından goren biriyim bruce lee nin ilginç bir yonunu soleyim 1 SANİYEDE TAM 11 TEKNİK YAPIYODU suan onun hızına yaklasan tekisim tommy carruther dir buda saniyede 9 teknik yapıyor videosu var izlemek isteyen burdan ulasa bilir http://www.izlesene.com/video/saniyede%209%20yumruk-saniyede-9-yumruk/359949 buadam bruce lenin çıkardığı jeet kune do yapıyor şimdi sen bruce lee yi birazdaha araştır hakkında daha çok seyler oreneceksindir busadece birkısmı ayrıca nuncakhu denen aletle pinpontopu oynayarak iki rakibi hiçsayı vermeden yenmiştir bununda videoları var bruce lee eski tarihte yasamış olması suanki sporcuların ondan ii olması anlamına mı geliyo bide filimlerinde dikkat eder onun zamanında teknolojinin olmaması halinde teknolajiden kastım filim çekimleri efekler atmışolduğu tekmeleri suanda atan yok ben hiç bir filde gormedim o hızda bir tekme suan gelçi hızlandırıyolar onun ki orjinal hızı yanii neyse ben fazla uzatmayım bunlar gerçek seyler bide bulursam su pinpon topu oynama sahnelerini size onuda izletirim

Son düzenleme: 6 Ocak 2009
  5. micelow

micelow Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

birkaçseydaha bruce lee bob denen birisine rol icabı tekme atıyor ama biraz fazla kaptırınca kendisini role adamı 10 metreden fazla geriye atıyor ve adam kameramanın üstüne düşerek kameramanın kolunu kırıyor sonra sahneyi deyişiyolar aynısının benzerini yapıyolar bu olay enter the dragon filminin çekiminde geröekleşmiştir bob isimli kişinin soyismini hatırlamıyorum bukişinin anlatımıyla anlattım buadamda unlu dövüşçelerden vücudunda tahtaları parçalıyor filimin başında falan gosteriyor zaten tahta kırmalarda tamamen gerçek bide adamın bitanesi bruce meydan okumak için evine gelmiş ama bruce evde yokmuş haber ona gidince ofkelen miş adamla karsılastıklarında dovüşe başlar başlamaz sadece tekbir tekme atmış adam yığılıp kalmış olduğu yere hastaneye kaldırılmış biraz geç gitse olebilirmiş uzun sure yoğun bakımda kalmış adam
    işte buda pinpon topu oynama sahnesi işte bruce lee http://www.zaplat.com/video/spor_videolari/91349/Bruce_Lee__Ping_Pong

6. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    kisilere nickleri ile hitap ediniz!

özgürlük ve bonatschi bunu beğendi.
  7. Wolf_Kanuni

Wolf_Kanuni Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    O pinpon videosu biraz fake gibi duruyor sanki.

8. KaRaTe

KaRaTe Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    0
    Ben üniversitede Bruce lee üzerine tez hazırlamıyorum nesini araştırayım?Önüne gelen birbirinden yazı kopyalayıp site açıyor.O bir insandı yaşadı ve öldü,ilahlaştırmanın lüzumu yok.Bruce lee hakkında yazılan yazıların hepsi birbirinden alıntı.

Bruce lee de tıpkı Elvis presley gibi bir markadır.Her ikiside öldükleri halde halen para getirmektedir.İmzaları kopyalanıp kopyalanıp resimlerin üzerlerine basılarak imzalı posterleri satılmakta, İsimleri marka haline getirildiği için telif hakları alınmaktadır.

Pek çok hayran Fan-klübü bruce lee hayranlarından aylık yada yıllık aidatlar toplamaya ve her yıl,ajanda,maskot,tişört vs satarak bruce lee adını sürekli canlı tutmaktadır.

Yani sporcu kişiliği evet vardı ama şu anda sadece bir ticari markadır.Bu ticari markanın devamlılığı tanıtımla ve lee efsanesinin canlı tutulması ile mümkündür.Yok 2 metre sıçrardı yok şunu bunu yapardı.Ya bunları filmde yapıyor adam! şimdi bende desemki Keeanu reeves Kurşundan kaçardı(Matrix) ne kadar mantıklı?

Bu sebeple Bruce lee hakkında anlatılan şehir efsanelerini artık geçelim.

Yazımdaki anafikir geçmişi geçmişte bırakın günümüze bakın.

35 küsür sene evvel ölmüş bir insanı mezarından çıkarıp bir başkası ilemi dövüştüreceksiniz? Nedir bu kıyaslama eşleştirme merakı?

Bu sporlar hakkında bilginiz yoksa lütfen başka sitelerden alıntı yazılar ve şehir efsaneleri üzerinde edebiyat yapmayın.

Bruce Lee dünya şampiyonunu dövmüş! nerde dövmüş Amerikada. Amerikada onlarca federasyon var ve her federasyonun kendi dünya şampiyonu var.Birini dövünce diğerleri sadece güler.Niye Japonya ,çin yada Tayland değilde amerika?

Ben Haldun Alagaşı sadece örnek gösteriyorum 45-50 ülkenin katıldığı Uluslararası organizasyonlarda dövüşüp dünya şampiyonu olan birisi ile bruce leeyi karşılaştırmayın.

Olayın sportif boyutunuda sokak dövüşüne falan hiç taşımayın.

Hele hele 35 sene evvel ölmüş bir insanı diriltipte günümüzdeki sporcularla kıyaslama,dövüştürme gibi fantazilere hiç bulaşmayın.

Gününüzde yaşayın biraz.

Adam ölmeden evvel JKD adını verdiği bir sistemin çalışmasını yapıyordu.Adam öldü şimdi burda İstanbulda bile JKD salonu mevcut!

Nerden öğrenir bu salonlar Daha Bruce leenin yaymaya bile başlamadığı JKD yi? adı olan kendisi olmayan sadece kitaplarda anlatılan bir sistemi kim nasıl öğrenirde ders verir?

9. Wolf_Kanuni

Wolf_Kanuni Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Çok haklısınız. Bir de bu tarz "markalaşmış" kişilerin hayranları fazlasıyla "saf" olunca, adam resmen ilahlaştırılıyor... Mesela o pinpon videosuna biraz dikkatlice bakarsanız alçaktan gelen top birçok defa fizik kurallarına aykırı bir biçimde zıplayıp yükseliyor...

10. YesiLZeytin

YesiLZeytin Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    O videonun fake olduğunu düşünüyorum micelow, zira elindeki aletin tahta veya demir olduğunu düşünürsek ve genişliğini de hesaba katarsak, videodaki gibi topa o şekilde falso vermesi zor hatta bence imkansız, topun hareketleri incelenirse anlaşılabilir kanaatindeyim.

Vücut hareketlerini yavaşlatmaması için için aşırı kas yapımından kaçındığını duymuştum, bir de ölümüne dair yüzlerce efsane var ama benim izlediğim bir belgeselde vücudunda çok az olan yağ tabakasının bağışıklık sistemini zayıflattığını ve bir ilaca karşı alerjisi yüzünden hayatını kaybettiğini anlatıyor.

Tabii ki zamanının önemli bir insanıydı lakin bunda Holywood'un da etkisini göz önüne almak lazım. Zira onun popüleritesini artıran her efsane Holywood'a para olarak geri dönmüştür.

11. kahveisteyen

kahveisteyen Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Keyfinizi bozacağım ama Bruce Lee kafirdi arkadaşlar. Kendi ağzıyla demiştir ateist olduğunu.
    Wikipedia'dan http://en.wikipedia.org/wiki/Bruce_Lee linkinden bakabilirsiniz.
    Çeviri olarak:Lee bir ateistti. 1972'de dini eğiliminin ne olduğu sorulduğunda, herhangi bir dini inancı olmadığını ve tanrıya inanmadığını belirtmiştir.

burberry ve kerem52 bunu beğendi.
  12. Klitschko

Klitschko Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boksör Ve Öğrenci :)
    Yer:
    Kadiköyyy..
    Kimin ne olduğu ne yaptığı beni ilgilendirmiyo açıkcası.Örnek alınıcak bi tarafı varsa seve seve alırım o örneği.O kendi bileceği iş dini inanç falan.Bence Bruce Lee gibi birisi yok vede bi dahada gelmez.

TuGhAn ve fitnessist bunu beğendi.
  13. Ahmets

Ahmets Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    akşam akşam güldürdünüz beni o video tabikide fake =)( iyi bakarsanız o adamın bruce lee ile alakasıda yok) o bir telefon reklamıydı nese brucee lee ye saygı duymak lasım tabiki ama karatede işin piri yani onun kadar araştırma yapanın oldugunu sanmıyorum. ama geçmişe gidemiceğimiz için bence bunlara kafa yormayada gerek yok hep kafamızda soru işareti olarak kalıcak şeyler bunlar

14. Bench Press

Bench Press Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Özel güvenlik görevlisi
    Yer:
    İstanbul
    Bruce Lee bir efsanedir ve efsaneler yaşatılmalıdır.Karate adlı üyeyi 3 yıl önce yazdığı yorum için kınıyorum.
    Bruce Lee mafya tarafından öldürüldü diye duydum bir çok kere.Bu konuda fikri olan var mı?
    Hem Bruce Lee ateist olsa ne yazar?Çok mu önemli?Geçen Milliyet'te de vardı en meşhur ateistler galerisinde.

15. Klitschko

Klitschko Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    Kadiköyyy..
    33 yaşındayken garip bir şekilde öldü. Ölümü üzerine pek çok hikaye anlatılır.

Bilinen şu ki: 20 Temmuz 1973 akşamı eşiyle dışarı çıkmak üzerelerken Bruce Lee kendisini yorgun hissettiğini söylemiş ve eşinin verdiği uyku ilacını alarak 'biraz dinlenmek üzere' yatağa uzanmış. Bir daha uyandırılamamış. Eşi durumu farkedip ambulans çağırdığında Bruce Lee hala yaşıyordu. Hastaneye ulaştırıldıktan kısa bir süre sonra 'beyin ödemi' nedeniyle öldüğü açıklandı.

http://www.bruceleedivinewind.com/pix/death1.jpghttp://www.morticom.com/celebritydeathbrucelee1.jpg

Fiziksel durumu çok iyi olarak bilinen Bruce Lee'nin 33 yaşında birden ölüvermesi hayranlarını kuşkulara yöneltti. Ölümünün 'doğal sebeplerden kaynaklanmadığı' iddia edildi.

Kimisi bunu 'evinde Feng Shui'nin yanlış uygulanması neticesinde kötü ruhların marifeti' olarak yorumlarken, kimisi eşinin ona verdiği uyku ilacını ölüm sebebi olarak gördü.

Bazı iddialara göre ise, 'dövüş sırlarını Batılılara vermesi nedeniyle' Çin mafyası tarafından öldürülmüştü.

Öldüğü sırada Enter the Dragon filmi henüz tamamlanmıştı ve gösterime girmesine bir kaç gün kalmıştı.'Ölüm Oyunu' filmi ise o sırada henüz tamamlanmamıştı. O film sonradan dublör kullanılarak ve Bruce Lee'nin senaryo üzerindeki son fikirleri hayata geçirilmeden bitirildi.

http://www.pbs.org/independentlens/shaolinulysses/images/enter_dragon.jpg

Bence Bruce Lee ölmedi,ÖLDÜRÜLDÜ.Bence zehirliyerek öldürdüler.

Son düzenleme: 2 Mayıs 2009
    kerem52 bunu beğendi.
  16. Bench Press

Bench Press Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Özel güvenlik görevlisi
    Yer:
    İstanbul
    Jason Scott Lee'nin Bruce Lee'yi oynadığı bir film vardı.Uzun zaman önce izlemiştim.Onda da galiba mafyayla uğraşıyordu.Hatta sakatlıyorlardı bir sahnede.

17. Klitschko

Klitschko Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    Kadiköyyy..
    Jason Scott Lee'nin vücudu Bruce Lee'ninkine cok benziyo ama onun yüzü daha farklı ve Bruce Lee'nin yokluğunu belli edio acıkcası.

cakmak01 bunu beğendi.
  18. Deli333

Deli333 Yeni Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    eger pin pon videosundan bahsediyorsan o video brue lee.

2. si o videoyu nokia yayınladı. nokia n96 bruce lee version gibi birşey.

telefon bruce lee kadar hızlı gibisinden bir reklam.

videonun sonundaki sese bakın, bruce un ünlü ciyaklaması :D

karateye hitaben : karate kadar zayıf bir dövüş dalı daha görmedi ben, counterları ve atakları çok zayıf. bruce lee ye kötü şu bu derken bu adamın wing chun, thai, judo ve ninjutsu da baya baya ilerlemiş olduğunu unutma.

Son düzenleme: 3 Mayıs 2009
  19. Klitschko

Klitschko Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    Kadiköyyy..
    Ya Bruce Lee sonucta sadece karete yapmıyor.Adam bütün dövüş sporların tekniklerini yalamış yutmuş birisi.Özellik wing chun tarzını filmlerde görüyoruz.Big Boss vb. Kısa ve seri yumruklar.

cakmak01 bunu beğendi.
  20. SRTN

SRTN Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    bruce lee marka. elvis gibi arnold gibi.. bu adamların hareketleri tavırları stilleri yaptıkları işlerdeki başarıları onları farklı kılıyor..

cakmak01 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş