Bruce lee sizce ?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve mericboss99 tarafından 24 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. mericboss99

mericboss99 Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    43
    Bu konuda yorumlarınızı merak ettim,bildiğiniz gibi bruce lee'nin binlerce hayranı var ve saçma sapan mucizelere inanıyorlar çok güçlü olduğu,dünyada hiçbir boksörün onu dövemeyeceği,tek başına 20 adamı dövebileceği,2 yıl daha yaşasa kaslarının mermi geçirmeyeceği,filmlerinde fazla hızlı hareket ettiği bu yüzden filmlerinin yavaşlatıldığı gibi... Sizin bu konuda görüşlerinizi merak ettim sporcu arkadaşlarım bu konuda ne düşünüyor ?

Benim şahsi görüşüm bruce lee birer oyuncudur,sinemaya katkısı oldukça büyüktür dövüş filmlerinin inanılmaz popülerleşmesini sağlamıştır.ancak bundan öteye gidemez Mike tyson gibi birine karşı 3-4 raund dayanabileceğini düşünmüyorum,benim gözümde birer oyuncudur ötesi değil.

2. ajn16

ajn16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Mike tyson - bruce lee karşılaştırması pek adaletli olmamış:)

3. TTTT

TTTT Üye

Beğenileri:
    176
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    bu karşılaştırmayı neye göre yaptın anlamadım bruce lee 65 70 kg arası bi adam mike tayson +100 agır sıklet öncelikle buradan adaletsizlik ortaya çıkar ve ikisnin dövüş stili farklı ve emin ol mike tysonu yener çünkü tyson bir boksör yani savaşcı diyebiliriz bruce lee de teknikdir yani 1 2 hareketle bayıltabilir hemen mike tysondan çok hızlı olduğu aşikar dayanıklı olduğuda tabi ikisnini serbest stilde dövüştürürsek bruce lee yener ama arenaya çıkartırsak mike tyson yener fakat bu yenmeside kilo siktletinden kaynaklanır yani bruce lee gibi adam +100 kg olsa ne olur bilemem

4. Cigabyte4

Cigabyte4 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Bruce Lee 13 adet dövüş sporu biliyor ve ustası (Jeet Kune Do'yu kendisi geliştirmiştir.). Gelmiş geçmiş en büyük ve devam edecek efsane adamlardan birisi. Wing Chun sporunu ustası Yip Man'dan bizzat öğrenmiştir. Bu adam tam bir dövüş makinası. Mike Tyson ile karşılaştırmışsın ve bu bana çok saçma geldi. Mike Tyson bir boksör ve boksörlerin yapacakları sınırlıdır. Aradaki kilo farkınıda göze almamız lazım. Benim şahsi fikrime göre Bruce ile Mike maç yapsalar Mike en fazla 2-3 tane vurur gibime geliyor. Mike Tyson çok güçlü ve dayanıklı bir adam fakat Bruce gibi çok hızlı çok güçlü bi kişinin karşısında ona pek birşey yapamaz gibime geliyor.

Bruce'nin bildiği sporlar:
    Jeet Kune Do, Kung Fu, Wing Chun, Karate, Boks, Tayland boksu, Jujutsu, Kick Boks, Aikido, Judo, Eskrim, Güreş ve Tekvando

5. JohnnyB

JohnnyB Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    28
    1 milyonuncu geleneksel Bruce lee konusuna hoşgeldiniz.

Bruce lee herkesi döver beyler.Zaten çok şişince sarkıyor, Bruce gibi olmak lazım.

mr.perfect, neverbackdown., Hammer0 ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  6. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    bruce lee bir aktördür yani dövüşçü değil hiçbir zamanda nedense gerçek bir dövüşünü izleyemedik, bir aktör ile mike tyson gibi gerçek bir ring savaşçısını bir tutmak üstüne bruce lee'nin dövebileceğini söylemek neyin kafasıdır nasıl bir cahilliktir acaba. adam aktör lan aktör dövüşçü değil filmlerdeki chuck norris gibi aktörleri dövmesi 50 kişinin arasına girip sağ çıkması hep film o sahnenin arkasında kameralar falan var adamlar birbirlerine gerçekten vurmuyor anlatabiliyormuyum bildiğin film yani lord of the rings gibi düşünün adamın yaptıkları gerçek değil hayal ürünü. mike tysonla ringe çıksın 1. roundun 3. saniyesinde bruce lee duman olur

Lorethlorien, mericboss99 ve ajn16 bunu beğendi.
  7. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Bide birisi ringe ciksa tyson Lee ye en fazla 2-3 tane vurabilir demis,walla tyson bi tane vursa yeter zaten 2-3 gerek kalmaz,tyson 2-3 tane vursa lee ne olur hic bahsetmemis:)

neverbackdown., swepturex, Balboa7 ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  8. Azizbek

Azizbek Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Gencler araştiralimda konusalim lütfen buyrun link Bruce Lee - Vikipedi

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

9. mericboss99

mericboss99 Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    43
    Haklısın ancak böyle düşünen insanlar var ne yorumlar gördüm mike tyson 1 kere bile vuramadan Bruce lee 10 tane vurur diyen adamlar var.

Benim görüşümde bu yönde

10. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    bruce lee vurur mike tysonun yüzüne dikiş atarlar mike vurur bruce leenin üzerine toprak atarlar:)

swepturex, mr.perfect, Hammer0 ve diğer 8 kişi bunu beğendi.
  11. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    :):) Son noktayi koymusun,bu iiydi:):)

Balboa7 bunu beğendi.
  12. WKlitcko

WKlitcko Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Vallahi bu efsanevi sorular bayıyor artık adamı. bruce lee nedirki el kadar adam mike tysonun bir yumruguna dayanabilirmi çenesini kırar. 2 yılda yaşasaymış kasları kurşun geçirmicekmiş palavra . Böyle şeylere hayranlıkla bakmanız insanı bitiriyor :D :D

13. Arrhenius

Arrhenius Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    13
    Cuneyt arkında kara kusak karetecı hemde fılmlerınde tek basına orduları devırıyo . :D acaba Mike tyson la ringe cıksa nolur :D arkadaslar aktorler le gercek dovusculerı kıyaslamayın. Bu gidip bi Sarı chevrolet camaro alıp Bumblebee ye donusmesını beklemek gıbı bısey :D

14. mr unstoppable

mr unstoppable Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    herkes bruce lee hızlı tekniği yeter felanyazmışta mike tysonun reflexleri aşırı gelişmiş bir boksör ve ringte bruce lee o filmlerde gördüğünüz haraketleri yapamaz en fazla 2 afilli tekme atar
    bu videodan izliyebilirsiniz ne kadar hızlı olduğunu yumruklardan ne kadar hızlı kaçtığını + olarak mike tysonun bitirici gücü ve dövüş tecrübesi daha fazladır

mericboss99 bunu beğendi.
  15. mericboss99

mericboss99 Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    43

Bak sana bişey dicem ben dövüş sporlarının içinde olan biriyim.

Öncelikle çin dövüş sporları şov içindir müsabaka için değil

Daha sonra MMA (Karışık dövüş sporları)'nda istenen teknik uygulanabilir ancak 1 kişi bile uzak doğu dövüş sporları kullanıp o turnuvaya katılmaz.Bu kadar iyiyseler filmlerdeki gibi tek vuruşla knockout edebiliyorsalar neden kimse uzak doğu dövüş sanatı öğrenmiyor ? Neden herkes boks kick boks BJJ güreş ve muay thai öğreniyor ? Çünkü bu saydığım sporlar işe yarıyor.Film için değil bizzat gerçek içindir bu sporlar.Ayrıca bruce lee o kadar iyi olsa ringlerde milyonlarca para götürürdü

Balboa7 bunu beğendi.
  16. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    yanlış anlaşılmasın bruce lee yi çok severim adam dövüş filmlerinin popüler olmasını sağladı o olmasaydı van damme norris seagal gibi isimler sinemada yer alamayacaktı belkide karizmatik yakışıklı kültürlü bir adam güçlüde ama müsabakalara katılmamış sonuçta sokaktaki teknik bilmeyen adamı devirir tabi yada ortalama bir boksörü ama tysonun bırak 2-3 yumruk atmasını tek yumrukta bile bruce leeyi ne duruma sokar düşünemiyorum

Lorethlorien, mericboss99 ve Bekci bunu beğendi.
  17. mr unstoppable

mr unstoppable Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam tamam doğru diyorsunuzda konuyu açan arkadaş Mike tyson ile karşılaştırmış sonuçta bruce lee parasını dövüşlerden değil filmlerden kazanıyordu mike tysonun hayatı kavga etmekle geçti tecrübe açısından vs tyson daha üstündür sonuçta birinin işi dövüş birinin işi film idi bu tür konular çok saçma geliyor ikisininde kulvarları farklıdır messimi daha iyi Micheal jordanmı daha iyi gibi birşey karşılaştırmaları kulvarlarına göre yapmak daha doğru olur.

18. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    öncellikle kendine gel bir ara banlanmıştın bakıyorum hala değişen bir şey yok burada kimseye hakaret edemezsin ayrıca kimse bruce lee ye güçsüz demedi sadece tysona karşı koyamaz denildi yoksa elbette bruce lee sıradan ve boş bir adam değil

Son düzenleyen: Moderatör: 26 Haziran 2014
    uzk, Lorethlorien, mericboss99 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  19. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    çocukça bir konu ama yorum yapayım. bir kişinin iyi ve ünlü biraktör olması iyi birsporcu olamayacağı anlamına gelmez. bakınız arnold. ikincisi kavga iyi birşe ydeğildir. beyni en gelişmiş yaratık olan insana yakışmaz.içincisibelli kuraları olmadan yapılan iş karamboldür. o an ağırsikletin hayalarına birtekmevurabilmene bakar bütün iş. biraz kurnazlık yeter.

20. mericboss99

mericboss99 Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    43
    Bizde adam ''aktör'' diyoruz zaten ve fazla abartıldığını söylüyoruz sadece.Bana cahil diyecek kadar bilgili olmadığın her kelimenden belli.

Herkes biliyor dövüş sanatı geliştirdiğini ancak önce açtığım konuyu oku sonra yorum at.Kimse ona güçsüz demedi sıradan biri değil tabii kide iyi bir dövüşçü sadece iyi bir boksörün,kick boksçunu,MMAcının karşısında duramaz.

10 yaşındaki bebeler bu filmlerdeki hareketleri gerçek sanıyorlar ''OOOOO Chuck norrisi nasııı dövdü ammaaa OHAAA 2 metre adamı dövdüüüü'' gibi triplere giriyorlar BUNLAR FİLM FİLM yazılı bir senaryo var bunu işliyorlar

Daha sonra kasları mermi geçirmez efsanesi tamamen komik zaten 10 yaşındaki aklı başında bir çocuk bile buna güler.

GERZEKÇE KARŞILAŞTIRMAYI ben yapmıyorum sizin gibi bazı Bruce lee hayranları yapıyor bunuda bilin istedim buraya yazmamın nedeni şuydu Donanımhaber sitesinde bir ara böyle bir konu açılmıştı ''Bruce lee harikaa yawww mike tysonu 2 vuruşta döwer xd'' yorumları yapıyorlardı,ordakiler hadi cahil burdakiler sporun içinde olan insanlar burda ne tarz yorumlar çıkar acaba diye merak ettiğim için açtım konuyu.

Son olarakta sen devam et çin filmleri izlemeye bir ara boks salonuna bekleriz.Önce çık o ringede olay filmlerdeki gibiymiş bakalım.

Son düzenleyen: Moderatör: 26 Haziran 2014
    barfiksPro bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş