Bruce Lee gibi nasil Fizik yapilir

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Mehmethan tarafından 4 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Mehmethan

Mehmethan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Bruce Lee boyu 171 kilosu 60 sizce yağ orani kactir bazilari Bruce leeye aclik kasi diyorlar siz ne düşünüyorsunuz ?

2. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Aynen aclik kasi

3. MericCesur

MericCesur Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Amele kasi

2pacist bunu beğendi.
  4. GurkanDln

GurkanDln Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Aclik kası fakat kasının rengi siyaha dönüşmeye başlamıştır , buda dünya da bizonlarda , okuzlerde çekiş gucu yüksek hayvanlarda görülüyordur.

5. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    İnternational Fitness & BB Personal Master Trainer
    Buyuk kaslara sahip olup ayni orantida kuvvet sergilenebilir diye birsey yok ayni sekilde bruce lee gibi olup muazzam bir guc sahibi olunacagi gibi, bruce lee baktiginiz zaman goz doldurmuyor olabilir ancak o vucudun ortaya cikarabilecegi kuvvet ve guc onun iki kati olan birinden bile daha fazla. Unutmayiniz bir pro bodybuilder, vucut bir butun olarak ele alindiginda (kas konstraksiyonu, denge, kas esnekligi, hareket genisligi, kuvvet, dayaniklilik vb) olimpik bir halterci ve olimpik bir jimnastikciden daha kuvvetli degildir.

Sic Semper Tyrannis

columbu ve GurkanDln bunu beğendi.
  6. GurkanDln

GurkanDln Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Katılıyorum.Örnek verecek olursak 70 kg luk bir bilek gureşçisinin , 20 senedir pasif olarak wrist curl çalıştıran bir bb ciyi 3 saniye de yenmesi.

7. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Arkadaslar konu kuvvet veya yetenek degil,adamin vucudu.bruce lee efsane bir insandir,ondan daha iyisi dunyaya zor gelir bu tartisilmaz.fakat vucut konusuna gelirsek adamda vucut olmadigini dusunuyorum.oncelikle asyalı,1-0 geride basliyor oyuna.boyu da kisa.kemik yapisi da yetersiz.kas kütlesi desen yok.incecik bir vucudu var.zaten bu adamin olayi hicbir zaman vucut olmadi ve olamaz diye dusunuyorum.zaten kas kutlesi fazla olsa o kadar çevik olamazdi bence.

8. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    bruce lee'nin sevilmesinin bir nedenide entelektüel olması felsefesi kendi dövüş stilini geliştirmesi falandır ama öyle sırtı dışında abartılıcak vücudu yok zaten işi dövüşmekti iyi vücut yapmak değil sonuç olarak yine defalarca tekrarlandığı gibi şu yada bu kişi gibi değil ancak kendiniz gibi olursunuz bu sporu yapınca kuvvet işine gelirsek pro dövüşçü olmadığı için kesin bir şey söyleyemeyiz müsabakalara katılmamış neticede

9. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Kung-fu'ya dövüş veya sporda diyemeyiz. Bruce lee'nin de öyle güçlü kuvvetli biri olduğunu da düşünmüyorum. Rahmetli'nin filmlerinide sevmezdim kendisinide. :) Vücuda gelince adam beslenmeden çalışmış işte ve zaten kısa boylu. Kas kas'tır yok hayvani güce sahipmişte falan filan geçiniz bu Asyalı palavralarını oyle birsey olsa Powerlifter'lar yapardı, ha birde gücün kas kütlesiyle değilde sinirsistemi ile daha çok ilgisi var. Bruce lee sadece iyi şov yapan bi aktördür, havada uçup tekme atmalar, kung-fu özel teknikler falan hepsi palavradır pazarlamadır.

I believe in Fitness

10. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    beslenmeden onca saat çalışılmaz ayrıca beslenmeden bu vücut olmaz sonuç olarak tamam üst düzey vücut yok ama 170 boy 62 kiloydu t shirtlü haliyle fitness yaptığı belli oluyordu güce kuvvete gelince belki iyi pro dövüşçüleri yenemezdi ama sokaktaki adamı yada ortalama dövüşçülerin işini bitirebilirdi

11. DangerousPower

DangerousPower Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    3
    adam az daha yaşasa kurşun geçirmez olacaktı adamlar açlık kası diyor :D :D

12. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Uzak doğu savunma ve felsefi sanatlarının ne bileyim Kung-fu ninjutsu aikido gibi sanatlarla uğraşan birini amatör bir güreşçi veya boksör bence rahatlıkla indirebilir. Bu gibi felsefi sanatlar vücuda bi dayanıklılık kazandıramaz teknik evet ama fiziksel mücadelede iş değişir. Düşünsene bi Aikido yapan bi eleman senin benim öfke anında attığımız bi yumruğu belki savuşturabilir ama 1-2 yıl boks veya güreş ile uğraşan birine bile şansı %-100 diye düşünüyorum.
    Bizim mahallede bi herif vardı 10-15 yıl Aikido yapmış geçen yaz motorumu onun yerine park ettim 5 dk için, neyse aramızda tartışma çıktı iş indir elini muhabetlerine geldi girdik birbirimize 2-3 tane yumruk salladım 1'i boşa gitti 1-2 tanesi isabet aldı sonrası zaten boğuşma ve sonuçta tek bir darbe bile almadım. Tabi bunu övünmek için anlatmadım yanlış anlaşılmasın kavganın övünülecek tarafı tabiki yok. Ama eğer o adamın karşısında ben değilde bi boksör olsaydı vahşet olurdu ama boksör adam da sokakta kavga etmez o ayrı. Müsabaka olarak düşünelim teknik herzaman %100 sonuç vermez. Mike tyson vs Bruce lee ikiside efsane kim alır? Bence sonuç net belli.

I believe in Fitness

parlaks ve Balboa7 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş