Bruce Lee Günde Kaç Saat Çalışırdı?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Brusslee tarafından 19 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. Brusslee

Brusslee Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar ben kickboksa başladım başlayalı tam 4 gün oldu ve hoca 4.günde beni eşleştirdi ve bu benim ilk karşılaşmamdı ve işin açık tarafı çok hırpalandım buda benim çok zoruma gitti ben 2 kere vurduysam rakibim bana 5 kere vurdu ve çok tıkandım .

Kendime bruce lee örnek alıyorum ve onun gibi olmak istiyorum bruce lee günde kaç saat çalışırdı çok merak ediyorum hırpalanmam benim moralimi çok bozdu.
    Kickboksu bırakacağım hoca hiç güzel değil oraya gideli 1 hafta oldu kuşak sınavına gireceğim çok saçma bir yer.
    Sanırsam jkd başlayacağım

2. mertkln

mertkln Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    4 günde yürümeyi bile öğrenemezsin birde karşına rakip çıkarmış saçmalık resmen o hocayla irtibatını kes bence.

halterman bunu beğendi.
  3. Brusslee

Brusslee Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Kardeşim eyvallah çok teşekkür ederim moralim düzeldi vallahi 4 gün dediysem şöyle hafta da 3 gün 3 gün gittim 4.gün dövüştürdü ve bu çarşamba kuşak sınavı var bende daha gitmeyeceğim zaten çok saçma geliyor bana da .
    bruce lee örnek alıyorum ve onun gibi olmak istiyorum bruce lee günde kaç saat çalışırdı çok merak ediyorum kaç şınav kaç tane side kick kaç mekik vb

4. ccmssx

ccmssx Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Sabah 8, akşam 8 çalışırdı bruce lee

PeNa ve SRTN bunu beğendi.
  5. SRTN

SRTN Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    sabah 9 akşam 5 diyenler de var bazen de mesaiye kalırmış

PeNa bunu beğendi.
  6. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Sendikaya üye olduktan sonra çalışma saatleri baya bi düşmüş, haftasonu tatil olmuş.

7. Brusslee

Brusslee Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    İyi de ben bunda alay edecek bir şey göremiyorum arkadaşlar.

Lütfen biraz terbiyeli olun.

Giray1515 ve halterman bunu beğendi.
  8. ccmssx

ccmssx Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Eşleştiğin kişinin hocasıda aynı kişi değil mi?

Demek ki hocada sorun yok.

9. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Konuyu baltalayıcı cevaplar vermiş herkes gene , anlamadığımden olayı labaililiye döktüğünüz.Madem üye bir soru sormuş , yardımcı olucak cevabı vermeyeceksen , sıkıntı yapıcak cevabıda vermeyiniz.
    Öncelikle Bruce Lee günde ne kadar antreman yapar tamamen bir bilgim yok.Benimde idol gördüğüm kişilerden biri , ama çocukluğuda dövüş sanatlarıyla geçen biri olan Bruce Lee'nin yeteneğini ilerleyen zamanlarda yeni öğrendiği şeyleri katarak ilerletmesi çok güzeldi.Ama sen burda kendini onla kıyaslar gibi 4. gününde mucizeler beklememelisin , büyük ihtimal Sparring yapmışsınızdır.Sparr aslında ilk hafta yapılmaması iyi olurdu.Bruce Lee benim bildiğim kadarıyla 8 saat antreman yapıyor.Kendi kitabı var , Tao Of Jeet Kune Do orda sanatından , antremanlarından bahsediyor.Ben sadece duyduğum saati söyledim.Şuan milli kickbokscu normal bir Kickbokscu bilen sabah 1,5 saat kondisyon , öğlen teknik 1,5 saat , ikindiyi geçince 2. idman 1,5 saat partnerli çalışma yürütüyor diye biliyorum.
    Jeet Kune Do'ya gitmeni önermem , daha önce bu deneyimi yaşadım bu sporun varlığı ve yokluğu tam olarak bilinemiyor ülkemizde , ha ama bilinen bir akademi var Berlin Akademi Tommy Carruthers mesela Bruce Lee'nin sanatını en iyi o veriyor.Onunla çalışıcaksan Jeet Kune Do öneririm ama öbür türlü kesinlikle bak eğer zamanını kaybetmek istemiyorsan o salonda kickboksa devam et ayını bitir , başka salona geç.Salona uyumunu sağla.Kickboks-Muay Thai seç devam ettir.Ama Jeet Kune Do'yu kesinlikle düşünme eğitimi türkiyede yalanlama üstüne kurulmuş bu yüzden bak önermiyorum.Zamanın boşa gider.Sanata sözüm yok eğitimi wing chundan daha kötü seviyede , açıkla dersen daha detaylara girerim.

10. Brusslee

Brusslee Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    @ccmssx;

ancak adam iki aylık adamdı kondisyon vs benden üstündür tecrübelidir benden önce en az 5,6 kere eşleşmiştir bundan eminim ben daha ilk defa eşleşiyorum.

@SiR_Arawn;

Yorumun için teşekkür ederim biraz daha ayrıntılı bilgi verir misin?Mesela günde kaç kere şınav mekik çekiyordu kaç kere side kick çalışıyordu anlatırsan çok sevinirim.:)

11. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Kaç kere şınav çekiyordu vs bunu bizler bilemeyiz , yazdığı kaynaklarda bulabilirsin ancak veya yaşıyan öğrencilerinden varsa öğrenebilirsin.
    Bakın Bruce Lee gibi olmak onun yaptıklarını yapmaktan geçmez , onun yaptıklarının başlangıcını atmaktan geçer , ama o dönemde MMA gibi karma dövüş sanatları popülerliği yoktu.Vale Tudo bilinmiyordu.Ayrıca Bruce Lee'yi idol alabilirsiniz ama şuan 8 saat onun gibi antreman yapamazsınız ancak o güce 1-2 sene bir mücadele sporu yanı sıra şeyler ile gelirsiniz.Tavsiyem muay thai-bjj yazılın başlayın.Öğrenin , ben bruce lee olcam değil bu sanatları en iyi şekilde yapıcam olarak öğrenin.Yanlış fikirde olduğunuzu düşünüyorum.

12. Brusslee

Brusslee Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Anladım peki sence şimdi ki kickboks yerinden ayrılayım mı?

Ayrıca muay tai yazılmayı düşünüyorum bir tane hoca var bruce lee öğrencisinin öğrencisinin öğrencisi oraya gideceğim mecidiyeköy tarafında ayrı yeten jeet kune do biraz biliyormuş arada sırada jkd da gösterecek.

13. M.MASON

M.MASON Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    8
    brucede makina gibi vücut vardi o vücudu yapmak için çok çalışmak lazım ama kaç saat çalışıyodu bilmem . Tvde karatecileri görüyorum sahilde saatlerce dans eder gibi saatlerce antreman yapıyolar.

14. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Kickboks ayını bitir , sonra ayrıl.Bruce Lee'nin öğreninin öğrencisi felan diyen kaan hoca felandır.Sen genede Jeet Kune Do'yu istanbulda pahalı veriyorlar.Beni dinle Muay Thaiye yazıl.Muay Thai , yaparsın müsabıklık veya bakarsın , branşı 1.-2. yılın kavradın.Tony Jaa var Muay Thaici büyük onun filmi var ong bank serisi onu izle bak , hayranlık oluşturması için öneriririm bunu , karşılaştırma yapmıyorum ama dünyada dediğim gibi Jeet kune do öğrenilicekse berlin ve bruce lee'nin 1 öğrencisi yaşıyor onun belge verdiği yerler olmalı.

15. Brusslee

Brusslee Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Yok öyle değiş bruce lee öğrencisinin öğrencisi yabancı pavek jabel lopez diye bir hoca o hoca bize muay tai öğretecek elinde sertifika felan vardı.

Mesela %80 ağırlığımız muay tai %20 ağırlığımız jkd olacak.

Ayrı yeten bruce lee deki bu hız doğuştan gelen bir şey mi yoksa çalışa çalışa bu hale mi geldi?
    @SiR_Arawn;

Son düzenleme: 22 Kasım 2013
  16. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Çalışarak tabi , küçük yaşlarında wing chunla başlamış ayrıca kilosu az olan bir insanın hızlı olması , patlayıcı güç çalışmasıyla en maximal seviyeye gelebilir.Bruce Lee bunu yakalamış.

17. Brusslee

Brusslee Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Nasıl yani patlayıcı güç çalışması ne oluyor.

18. RabbitHole

RabbitHole Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    hayat bu.... dayak yiye yiye dayak atmayı öğreneceksinn....

ayrıca kickboxta dayak yedğn diye hısr yapılırmı... spor bu öğreniyosunuz...

19. Brusslee

Brusslee Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    patlayıcı güç çalışması ne oluyor nasıl yapılıyor ve ne işe yarıyor.

20. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Biraz forumumuzu araştırmalısın her soruna ben cevap verirsem ne anlamı kalıcak :) ara butonunu kullan bütün sorularında.

Sayfayı Paylaş