Bruce lee´de kim ?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Despo tarafından 16 Aralık 2004 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    1. Duvar yüksekliği 7-10 metre, taban kalınlığı 7 metre ve üst kalınlığı ise 6 metre civarıdır.
    2. Öyle bir savaş yok :)
    3. Üstteki cevabın aynısı
    4. Osmanlı zamanı dediğin 1299-1923, önceki mesajda dediğim gibi seddin uzatılması 17. yüzyıla kadar devam ediyor ve savunma amçlı olarak kullanılıyor. Zaten 1644'ten sonra savunma amacıda kalkmıştır.
    Osmanlı 1600'lerdeki en doğu sınırı İran - Suudi Arabistan civarlarıdır.
    5. Ya yok öyle bişii :)
    6. Asıl Osmanlı için kullanmadı!

Panzehir kardeş bence ufak bir noktayı gözünden kaçırıyorsun. Soruların güzel ama bir mantık hatası var, Osmanlı o-l-a-m-a-z! Ama Osmanlı'yı çıkartıp yerine Hun İmparatorluğu dersen o zaman lafım yok ;)

2. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey
    PANZEHİR demişsinki aikijıtsu, aikido,WhingTsun, bunlar diğer uzak doğu savaş sanatları nın en üstün olanları kavga,dövüş, baslamadan biter,bitirmek için tasarlanmıs adam k1 e tabi cıkmaz çünlü olay kaş ve göz arasında olup biticek türkbı üstat var sen bunu git ve odama soyle EMİN BOZTEPE soyadı yanlıs olabilir gir internet adresinel adamın inklerini izle boks ,kıck box benim görüsüm ve arastırmalarım bu savunma, ve savas sanatlarına işlemez çünkü basıt hareketler sayıl.karetede bircok blok var öğrenmesi uygulaması zaman alıyo, boks kıck boks kolay hareket kısıtlı, basit olan etkısızdir unutmayın.

3. KaRaTe

KaRaTe Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    0
    Karate yi öğrenmesi zaman alıyor doğrudur...bu tamamen çalışan sporcunun çalışma azmine ve hevesine bağlı bir olay...haftada 3 gün 2 saat antremanla neler yapılabildiğine bakarsanız ozaman en etkili ve en çabuk öğrenilen savunma şekli olduğunu anlarsınız...hergün 2-3 saat antremanla 2-3 ay gibi bir sürede normal antremanla siyah kuşak almış bir insanı geçmek mümkündür...kaldı ki hiçbir siyah kuşak ta haftanın 3 günü 2 saat antremanla yetinmez....
    Ben karate ye ilk başladığımda çok hırslı idim akşam antremandan eve gelince evdede 2 saat antreman yapardım...yıllarca böyle devam ettim...basit olan etkilidir diye bir şey yok...hayatı korumanın felsefesi olmaz...adam bana sopayla saldırıyorken basit olan etkilidir diye kolumla blok almaya kalksam sopa kolumu kırar bu defada savunma ve korunmasız kalırım...aslolan anında işi bitirmektir mesela adambana sopa ile vuruyorsa benim adamdan kaçmam değil adama yaklaşmam lazım...çünkü sopanın bana vurması için mesafe lazım eğer ben yakında isem sopa sadece adamın elini kolunu bağlamaktan başka bir işe yaramaz...uyanıklık-atiklik ve cesaret bu ,işlerde ağır basar...gerisi fasa fisodur sokak dövüşü denen olay sadece kaba kuvvete bakar...ayağınız yere sağlam basıyorsa gözünüz kara ise gerisi hikayedir...
    ancak en önemli olanı ise dövüşmeden dövüşmektir...aklınızı kullanıp dövüşmemeyi tercih etmelisiniz bu korkaklık değildir...

güzel bir hikaye anlatayım...
    adamın biri afrikaya giderken yanında ufacık sevimli mi sevimli bir fino köpeğini de alıyor...köpekcik ormanda kelebek kovalayarak oynayarak vakit geçirirken bir kemik yığını görüyor başlıyor kemirmeye tam o esnada bir leopar köpekçiği görüyor dişime göre bir av buldum diye düşünüyor yavaşça arkadan köpeğe yaklaşıyor...köpek leoparı farkediyor hapı yuttum ne yapsam diye düşünüyor leopar tam avının üstüne atlayacakken köpekcik kendi kendine konuşmaya başlıyor..hımmm...bu leopar nefismiş bir tane daha olsada yesem keşke....bunu duyan leoparda bet beniz atıyor hemen kuyruğu bacağının arasına sıkıştırıp ağaca çıkıyor oh be diyor az daha bu canavara yem olacaktım ucuz kurtuldum diyor...köpekçik kurtulduğu için rahatlamış durumda kemikleri kemirmeye devam ediyor...bu arada ağaçtabir maymun leopara durumu anlatıyor leopar öfkeleniyor ne...demek öyle..atla sırtıma bu defa mahvedeceğim onu diyor...köpekcik bir bakıyor bela bir iken iki olmuş...ne yapsam diye düşünürken arkadan yaklaşanları farketmemiş gibi kendi kendine konuşmaya başlıyor....yahu bu maymun nerde kaldı deminki leoparı getirdiği gibi bir tane daha getirecekti............

vallahi anlayan anlar...mümkün olduğu kadar zor duruma düşmemeye çalışın...Bakın geçen sene bir SAT komando subayı tinerciler tarafından bıçaklanmıştı bunu hatırlatayım
    ...SAT içinde çok arkadaşım ve abimvar bu yüzden bu insanların ne kadar müthiş olduklarını yakınen biliyorum ancak buna rağmen basit bir tinerciden bıçak yedi...yani olay düşüneceğiniz planlayacağınız kadar basitdeğil..kimse sizin kafanızda kurduğunuz plana kitaba göre hareket etmek zorunda değil..bu yüzden kendinizi şu şöyle olur bu böyle olur diye şartlandırmayın... benim tavsiyem bu kadar.......

4. Guest

Guest Guest

sarc4stic:

kardes Osmanli derken türkleri kast ediyoruz. :)
    Bunun disinda Hammer ansiklopedisi ve osmanli tarihcilerininde kaynaklari önemli. Cünkü gecenlerde elime gecen tarih kitaplarinda cok farkli yorumlar ortaya cikarilmis. Bana kalirsa Hammer bile saglam kaynak degil.

dominic;

Emin Boztepe. Bu sahsiyet ile kisa sohbetimiz oldu. Kendisi Mannheim sehrinde bulundu orada görüstük. Su an ikamet adresini bilemiyorum. Duydugum kadariyla alman polislerine dögüs sanatini ögretiyor.

K1 olayi nedir biliyormusunuz?
    SERBEST DÖGÜS MEYDANI. Orada güresci+bokscu+kickbokcu+judo cu verhasil her kesimden insan katilabilmektedir. kickbox+boks+thaibox dögüs sanatlari haricindeki diger dögüs sanatlari sadece sokaktadögüsü bilmeyenler yada amatör dögüs sporculari karsisinda faydali olabilir.
    Ama DIKKATinizi cekiyorum. Ben iki usta Profesyonel dögüscüleri karsi karsiya getiriyorum. Burada dayanikli kuvvetli cabuk olan kazaniyor.
    Beni daha iyi anlamak icin olayi yakindan takip etmenizi isterim. Dis görünüs insani daima yaniltir.

5. meri jeyn

meri jeyn Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Beyler bu dövüş sporlarıyla çok ilgilenmişimdir,yapmasam bile (sadece karete bi süre) bi Karateci, judocu, aikidoucu bana göre bi boks kickboks,yada ji-jiutsuçudan dayak yer her zaman die düşünüyorum.
    Beyler artık K-1 ama özellilke UFC ,pride ,gibi turnuvalardan bu açıkça ortaya çıkmıştır.UFC izlerseniz görürsünüz özellikle.
    Bi eski Dünya Karate şampiyonu boksa başlamak istediğinde 2 sene boyunca sadece dayak yediğinden bahsediyodu.
    Tabi benim bahsettiğim gerçek dövüşte yani sokak dövüşü ,asıl önemli olan budur bence.

6. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Panzehır tamam zaten benim dediğimde o :) Ama Türk yerine Osmanlı demek çok sağlıklı değil yani Türk demek lazım. Göktürk'lerle ilgili bişiiyi anlatırken "Osmanlı" diyemezsin sonuçta. Eski Prusya'nın yaptığı bir olayı anlatırken "Almanya" diye bahsedemezsin tamam ikiside Alman ama iki farklı devlet sonuçta.

7. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
  8. Guest

Guest Guest

sarc4stic:

kardes sen haklisin. Yanlis sekilde vurgu yapmisim. Kusuruma bakmazsin insallah :)

1970-80-90(95 e kadar) olan yillarda dünya gündeminde kung fu cesitleri karate ve benzeri dögüs sanatlari öndeydi ve hep bunlarla ilgili filmler ortaya cikmisti. Buna zevkle baktik ve hala ayni zevkle bakiyorum. Cünkü show niteligi tasiyor.

1995 den 2005 e dogru uzandik ve simdi dünya gündeminde kickboks+ tayboks+boks+ ve bunlara yönelik dögüs sanatlari hakim.
    Artik jetli + van damme + bruce lee + jackie chan + steven seagal gibi usta dögüscüler geride kaldi. Bu adamlarin kendisi meydana ciksa dayak yer. Kaldiki biz onlar gibi olmak icin yillarimizi verecegiz.
    Surada ciddi bir sekilde 3 sene boks yapan bir insan rahatlikla 5 sene kung fu yapan insana bedeldir ve rahatca dövebilir.(yetenek ve yapi konusu tartisilir.)

9. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey
    PANZEHİR boksu küçümsemiyorum 2 tana bokser arkadasım war onlarla bazen gercek olmasada gercek mayetine müsabaka, yapıyoruz kıck box ıcn aynı seyı soyleyemem.

10. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Panzehir ayıpsın aksiyon oldu işte fenamı :D

11. Guest

Guest Guest

arkadaslarin belki boksu iyi ögrenmemistir. Bu isi bilenle antreman yapmalisin. O zaman boks nedir anlayabilirsin. ben tpürkiyede boks salonlarinda bir tane saglam adama rastlayamadim. Sadece Istanbulda fenerbahce klübunde boks yapan sporcularin saglam bir egitimde oldugunu samimi arkadasim bildirmisti.

12. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey
    PANZEHİR hakikatenya senınle actıon yapalım sen yumruk atarsın ben tutarım boks ve aikıdo ıncelıklerını göstermıs oluruz :D

13. Guest

Guest Guest

dominic kendine cok güvenme. Önce profesyonel ol ondan sonra idman yapariz. ben cok idman yaptim. neyin ne oldugunu cok iyi biliyorum.
    Aikido tekniklerini de süzdüm onuda cok iyi biliyorum.

cok hizli hareket etmek ve hizli kuvvetli yumrujlar atmak. Bunlari 1-2 kesersin ama 3. de yersen nakavt olursun :) Sonra bana forumda düsman olmaya kalkarsin. Bu hicde hos olmaz derim.
    Sunu da belirteyim ki ben 90 kiloluk bokscu degilim. Kilom 71,5. Orta sikletteyim. yumruk cevirme ve etkisiz hale getirme yöntemi disaridaki amatör sokak dögüscüleri icin gecerli bir tablodur.
    Yazin bulusursak bu konuyu konusuruz :D

14. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey
    eyvallah olurmu öyle şey, olsa dahi, o oradakalır baska yere tasınmaz konu edilmez zaten işin espırısı, bızde akikada dövüsş yok sana biraz takılıyım dedim bızım spor sadece savunma amaclı baska amaçla kullanılamaz biz oyle sözverdik öyle basladık.

15. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Panzehir psikolojik baskı kuruyosun direkt yani nasıl anlatayım tırstırıcı :D dominic sen sakın alınma bu sözlere seni kastetmiyorum olay Panzehir'in konuşma tarzı :)

16. Saircon

Saircon Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selamlar herkese,

Videodaki karateci arkadas formda olmasa da, bu cocugun performansina da ben bayildim. :) Stresten bunalan arkadaslara ilham vermesi icin onemle tavsiye ederim...

http://www.michounet.com/fatman/

:)

Sevgi ve saygilar,

Serkan

17. Guest

Guest Guest

:D sisko sporcumuz gercekten dedigin gibi müzige iyi form tutmus. Cok hos olmus diyebilirim :)

18. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Müzikle senkronize bir perrformans :D

19. ph0enix

ph0enix Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    gerçekte bruclee bir çeteymiş yolda canı sıkılınca gelen geçene vurumuş dövermiş

20. Zerk

Zerk Üye

Beğenileri:
    461
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebeciyim
    1. kabahatın konuyu hortlatman
    2. kabahatın tam olarak emin olmadığın bir bilgi üzerinden, ölmüş bir insanı kötülemen.

miş, miş... öyledir öyle!

2157 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş