Bruce lee´de kim ?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Despo tarafından 16 Aralık 2004 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
  2. Guest

Guest Guest

güzel hareketler istah acan bir show. Yalniz bu hareketler sizi aldatmasin cünkü sokak dögüsünde bu adamin hareketleri gecerli degildir. Yada bir boks ringine ciktiginda yada K1 gibi sporlarda sansi %65 düser.

3. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    bu sadece sova yonelik hareketler galiba cunku bole kavga edilmez
    kısacası panzehire katılıorum :lol:

halterman bunu beğendi.
  4. Coleman

Coleman Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    ticaret
    Yer:
    istanbul
    baya estetik hareketler harbiden :)

5. eczaneci

eczaneci Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    denmark
    la panzehir bruce lee herkesi yapar o hiziyla aboooooow

6. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey
    Bruce Lee dediiniz adam vaktizamanın da dünyaya meydan okumus bir adamdır öldüğünde mıchel jaksonın 10 katı büyüklüğüünde bir üne sayipti.
    ve bu adam meydan okudugunda kendisine 1 dakıka dayana bilecek rakip aradı ve dünyanın çeşitli yerlerınden sholin ustalıryla karşılaştı meydan okuduğundan uzun sürdü hata bu dövüşlerde yaralandı yara da aldı ve hepsini yere serdi siz kalkmıs adamın hareketkerı işe yarar mı, ne derece yarar bunu tartısı yosunuz. diyelim k1 e cıktı bu macları bende izliyorum hızlı atik adam sayısı çok az. gym den fırlamıs dövüş deneyimi olan ayılar. anlıycanız felsefe farklı hedef farklı saldırma güdüsü farklı.

halterman, 2157 ve SiR_Arawn bunu beğendi.
  7. Guest

Guest Guest

Görünen köy kilavuz istemezmis :)

brucelee zamaninda dögüs bilen insan yoktu. Sadece el kaldirma yumruk atma gibi durumlar ön plandaydi. Kung-Fu Karate taekwondo gibi dögüs teknikler benim icin sadece show amacli spor aktivite. Stress atmak icin yapilabilir. Bunu isbat et diyenlere her zaman kapim aciktir.
    Bugün burada sokak dögüsüne tabi olsaniz bu sölediklerimi anlarsiniz.

ben taekwondo bölge sampiyonu ve kusak sampiyonu olan birisiyle idman yaptim. Adam cantasini topladi ve gitmisti. O yillarda ben amatör bokstaydim. Aikido yada Wing Tsun biraz daha üstün spor ama bu sporda profesyonel olmadikca yine hic bir ise yarmayacagini söylüyorum. Cünkü bunlarin deneyimini yillardir aldim ve gördüm.

Sokaktat kural yoktur. Hizli olanda kazanmiyor. Sadece iki kural gecerlidir. 1.Hizlilik 2. Kuvvetli bunun yanina teknik de gelebilir.

Kickboks tayboks yada boks sporlarini yapanlarda bu durum farklidir. Onlar genellikle sokak dögüslerinden galip cikmaktadir.

8. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey
    panzehir sana katılıyorum dostum senınle bir müsabaka yapalım? :roll:

halterman bunu beğendi.
  9. Guest

Guest Guest

dominic;

Kardes müsabaka yapmamiz icin seninde ilerlemis sporcu olman gerekir. Ben Profesyonel Boks yapiyorum. Yeni baslamadim bu spora. Onun icin müsabaka olayi biraz düsünülecek olaydir.
    Yazin türkiyeye geldigimde görüsebilirsek biraz idman yapariz.

10. Ghaldszar

Ghaldszar Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Izmir / Turkiye
    Sokak dovusune en uygun tekniklerdir Wing Tsun ve Jeet kune do -ki o da wing tsundan turemiştir-. Ben sahsen Wing Tsun çalışan bir adamı hayatta hafife almazdım. Bir kac ayrı hocadan dersleri izlemeye gittim gercekten cok tehlikeli bir teknik.
    Box ya da Thai Box konusunda profesyonel olmuş bir insan tabii kii ki gucludur. Box ve Thai box cok onemli dovus teknikleridir ama sokakta dovuste ancak takwondo ya da karete gibi sporlarla ugrasan ya da hiç bir dovus sanatı ile ugrasmamış kişilere karşı yarar sağlar bu teknikler.
    Sokakta kazanmak için kurallara bağlı olmayan dovus teknikleri gerekir cunku sokakta kural yoktur.

11. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    benım bır arkadasım arasıra ortadan kayboluyor ve dondugunde yuzu gozu mor oluyor.sokak dovuslerıne katıldıgını duydum.buyuk paralar donuyormus.varmı boyle olaylar almanyada?bırde bırkac haftaya kadar kafes dovuslerıne katılacagını soyledı ama ulke belırtmedı.nedır bu olayın gecerlılıgı.

12. es es

es es Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ankara
    slm

a bu çinliler bu kadar iyi dövüsüyordu madem çin seddini niye yaptilar o zaman ta uzaydan gözüküyo ?

13. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey
    onu bende hep sormusumdur ya tarih hocalarına, adam lar madem 2500 yıl once dövüşmeyi yani dövüş sanatlarını keşfetti niye çin seddini yaptı birde habire yeniliyolar savaslarda ozaman ?

14. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    Re: slm

bunun nedeni silah kullanmada ve at binmede bizim daha ii olmamızdır heralde gerci yuzyıllar boyunca biz savas konusunda en iisiydik

halterman bunu beğendi.
  15. Guest

Guest Guest

Cin Seddini Osmanli ordusundan korunmak ve ordunun ilerlemesini engellemek icin yaptilar.

Evet adamlar da samurai(en iyi kilic kullanicilari) ve süper dögüscüler var deniliyor. Ama bunlarin hepsi bos degil tabi dolu da degil.

Gercek nedir bunu simdi ögreniyoruz.

BEN HODRI MEYDAN DIYORUM.

En iyi WhingTsun yada karate yada herhangi baska bir dögüscü en iyi kickbokscu ya karsi dögüssün.
    Iste meydan K1 (burasis ebrst alan. Her dögüscü grunu gelip dögüsebilir).

Ama gelemezler. Bunu her zaman söylüyorum. Hadi bakalim Steven seagel K1 de dögüsebilecek mi?? Maalshef hayir. Filmlerde dögüsmek gercekte dögüsmek gibi degildir.

16. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Oldu :D

İlk set M.Ö. 7. yüzyılda Chu Krallığı tarafından günümüzdeki Henan eyaletinde yapılmıştır, fazlada uzun değildir. M.Ö. 3. yüzyılda Hun, Tunguz ve Moğolların saldırılarını durdurmak ve ülkenin kuzey sınırını korumak için İmparator Qin Shin Huang duvarı boydan boya aşılmaz bir savunma duvarıyla kapatmaya karar vermiştir. M.Ö. 221 yılında daha önceki kralların yaptırdığı duvarları birleştirerek uzatmıştır. Bu uzatma işlemi 17. yüzyıla kadar devam etmiştir. Seddi onaran ve savunma amaçlı kullanan son hanedan Ming Hanedanı (1368 - 1644) olmuştur. Seddin orijinal uzunluğu 10.000 km olmakla beraber bugün sadece Ming Hanedanı devrinden kalan set görülebilir (3.000 km) Uzunluktan başka rekorlara da sahiptir, mesela Beijing ile Datong arasındaki 500 kmlik duvarın yapımında 1.800.000 kişi çalışmıştır :!: Bu arada Osmanlı'nın kuruluş yılı 1299, birde benim bildiğim Çin'e pek uğramamışlardır :)

17. Guest

Guest Guest

sarc4stic: :)

kardes bu bilgiyi yazmissin ama önemli bir noktayi unutmussun. Arastirriken bence her yönüyle arastirilmalidir.

1. Cin seddi yapildiginda ne kadar yüksekliktaydi?
    2. Osmanli savasi öncesi Cin seddi neden tekrar onarilip büyütüldü?
    3. Cin seddinin uzunlugu Osmanli zamaninda neden her bir yani aldi?
    4. Osmanli zamaninda Cin seddinin kullanilmasinin amaci neydi?
    5. Cin devletinin ordusu ve askeri gücü osmanliya nazaran kuvvetli görünürken nicin osmanli ile karsi karsiya bir savas izlemedi de, degisik amacla yapilan Cin seddini savas amacli kullandi?
    6. Cin devleti o yillarda Bu seddi Osmanli haricinde baska bir savas icin kullanmismiydi?

sarc4stic kardes bu sorularin cevabini arastirabilirsin. Sonra burda tekrar devam yazisiriz :)

18. KaRaTe

KaRaTe Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar...uzun süredir forumu takip ediyordum ama üye değildim...uzaktan izlemekle yetiniyordum...bu konularda söyleyeceklerim olacak...
    Özellikle ilgi alanım olduğu için söylüyorum (çünkü Karate antrenörüyüm)Bir kick yada tay box çu bir karate ci ile baş edemez...ama burdaki konu sokak dövüşü denilen olay..sokak dövüşünün kuralı yoktur ve ne zaman başlayıp ne zaman biteceği bilinmediği için güç kuvvet hız gibi olayların etkisi yoktur...şöyle açıklayayım sabahın 5 inde bir tıkırtı duydunuz ve yatağınızdan kalktınız evde 2-3 hırsızla burun buruna geldiniz uykulu uykulu ne hızı kuvveti gösterebilirsiniz??önemli olan akıldır..burda anlatmaya çalıştığım tetikte olmak herşeyin farkında olmak..dahada ötesi cesur olmaktır.
    Çin seddi olayına gelince Çin seddi orta asyadan gelen Türk akınlarını durdurmak için yapılmıştı..benim bu konulardaki düşünceme gelince...gerek Karate-Kung fu gerekse diğer japon mücadele sanatları (Kılıç-ok-aikido-judo)Türk kökenlidir...bu benim şahsi düşüncem...ama baksanıza Dünyanın en kalabalık nüfusu olan Çinliler bir avuç göçebe Türkten korkup sed yapmışlar...valla bunun tarihine girmek istemiyorum ama düşünüldüğünde japon kılıç sanatının bile tarihini 1500-1600 lü yıllardan anlatıyorlar bunu düşünmek lazım...biz binlerce yıldır kılıç kullanmış ok atmış bir kavimiz atı ilk evcilleştiren bizleriz...bakın bu gün anadoludaki bazı yörelerimizde halen yapılan Karakucak güreşindeki bazı numaralar Judo ve Aikido tekniklerini içeriyor...Judo desen 80-100 yıllık tarihi var Aikido desen 50-60 yıllık tarihi var bizim güreşimizin tarihi ise binlerce yıllık...
    Kısacası... eloğlu beğendiği ve benimsediği şeyleri çabucak kendi bünyesine alıyor oysa bakın şunuda özellikle belirteyim...adamlar karate-taekwondo derslerini ilkokuldan mecburi ders olarak veriyorlar bizim gariban sporcumuz ise haftada 4 gün antreman yapıyor adamların her türlü imkanı var bizim kiler ise ya işçi yada memur çocuğu ama bizimkiler her zaman onları yeniyor karate de ve taekwondo da dünyanın en iyileriyiz......buna ben "genlerinde olmak"tabirini kullanırım bu bizim genlerimizde var sallayın çin seddini falanı...çin seddini yaparken çalıştırılan milyonlarca köle öldüklerinde ruhları seddi korusun diye kemiklerini harcın içine karıştırdıklarını biliyormusunuz?...Uzaydan insan eli ile görünen bu şaheser TÜRK KORKUSUNDAN YAPILMIŞTIR o kadar basit..
    selam ve saygılar...

19. es es

es es Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ankara
    SLM

panzehir osmanli oldugundan eminmisin?,bi yanlislik olmasin?

20. es es

es es Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ankara
    slm

karete çok dogru söylüyorsun mesala judoyu bizdeki aba güresinden, rugby i de kars taraflarinda oynanan adini bilmedigim bi oyundan almislardir (yillardir yaptiklari beyin göçleride yaninda cabasi)

istedigin kadar teknigin ,kuvvetin iyi olsun olay aninda sogukkanliligini koruyamazsan sapitir,ne yaptigini bilemezsin psikoloji de önemli bence herkese saygilar...

Sayfayı Paylaş