Brokoli adi hic gecmiyor

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve nusret.akay tarafından 24 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. nusret.akay

nusret.akay Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Degerli spor sever arkadaslarim vucudumda %25 oraninda yag var kolumdaki sakatlik nedeniyle body e ara vermistim yaklasik 8 ay sureli su an kolumun acisi tamamen gecti 2 ay oldu spora yeniden baslayali simdi benim sizden istegim hem agirlik calismaya devam edecegim hemde vucut yag yuzdesini %15 lere cekecegim bunun icin bana ne onerirsiniz foruma baktim kimse lif zengini brokoliden bahsetmiyo benim beslenmem soyle ;
    Sabah kahvaltisi saat 6 ;
    3 yumurta 2si sarisiz . lor peyniri yaklasik 75 gr civari .10 kadar yesil zeytin ve yarim domates 1 dilimde kepekli ekmek
    Not : sabh kahvaltisina yulaf ezmesi ve sut eklemelimiyim
    Ögle yemegi saat 12 ;
    Bir kutu yagi suzulmus tonbaligi . 1 domates 1 salatalk 2 dilim kepekli ekmek yarim yabakta pirinc pilavi
    Ara ogun saat 16;
    bir avuc leblebi 6 tane ciğ badem
    Aksam yemegi saat 19:30
    Tavada 250 gr tavuk gogusu . salata(marul.turp.avakado.salatalik) . yarim kase bulgur 4 parca brokoli haslamasi ve 2 dilim kepekli ekmek

Arkadaslar simdi bu ogune ekleyecegimiz veya cikaracagimiz degerli tavsiyelerinizi bekliyorum antrelman gunlerim sali persembe c.tesi antrelmandan sonra 15 dk cardio veya bisiklet . bu diyetle antrelmnda gucden dusermiyim en onemliside bu. Ultimate whey kullaniyorum yag ve seker orani cok duauk ve 1 servisinde 25 gr protein mevcut
    --- Mesaj birleştirildi, 24 Mart 2015 ---
    Bu arada boy 1.90 kilo 96

Son düzenleme: 24 Mart 2015
  2. Academy

Academy Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    yulaf ezmesi ekleyebilirsin evet 50 gr kadar da olsa ekle . beyaz pirinç yerine esmer makarna tüketirsen daha faydalı olur diye düşünüyorum

3. nusret.akay

nusret.akay Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    --- Mesaj birleştirildi, 24 Mart 2015 ---
    Eyw kardesim cok saol

4. rednose7

rednose7 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    Yulafı kahvaltı ile öğlen arasında yiyebilirsin.

5. nusret.akay

nusret.akay Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    --- Mesaj birleştirildi, 25 Mart 2015 ---
    Peki ustat aksam yemegi ve whey tuketimi hakkinda yardimci olurmusun marka mesela

6. thisismusto

thisismusto Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    NETWORK SECURITY OPERATIONS ADMIN
    Yer:
    ISTANBUL
    günlük tüketim de 3-4 brokoli östrojen seviyesini düşürmeye yardımcı olur. tabii içerisinde demir, magnezyum, B,C ve A vitaminleri de yer almakta. haftada 2 gün öğünlerine buharda bişirerek ekleyebilirsin. suda haşlayacaksan da üzerine süzgeç ekleyip 3-4 dakika beklet ( suya değmesin ). yeşil çay ve su tüketimine de dikkat ettin mi yağlarından bu programla kurtulursun.

sabah;
    kepek ekmeği yerine yulaf ezmesi kullan daha iyi olur.
    ara öğün;
    meyva veya 3-4 cig badem 2-3 ceviz içi olmadı 1,5 tatlı kaşığı fıstık ezmesi
    öğle;
    ton balığını mümkün oldukça haftada 2 günden fazla tüketme. birinci nedeni sürekli demir kabın içinde beklediği için besin değerlerini kaybediyor. ikinci yağını ne kadar süzsen de ayçicek damarlarına kadar işliyor. kaç gr konserve tüketiyorsun ?
    ara öğün;
    ideal
    akşam;
    ekmek dışında güzel. antrenmanların ağır oldukça tavuk göğsünü de ona göre ayarlarsın.

ek olarak uyumadan önce 1,5 kaşık lor peyniri ve 1 çay kaşığı fıstık ezmesi.

7. benedict

benedict Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    13
    bir şey sormak istiyorum: Turpgiller (Kırmızı ve beyaz trup, şalgam), brokoli, brüksel lahanası, maydanoz gibi bitkilerin doğal östrojen içerdiğine ilişkin bilgiler var internette. Bunlar nasıl östrojenin düşmesini sağlıyorlar? Mekanizmayı öğrenmek istedim sadece. Bilgisi olan aydınlatabilir mi?

8. nusret.akay

nusret.akay Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Haftada 3 konserve ton baligi yiyorum oda aksam yemeginde 4 gundede tavuk gogusu yiyorum alternatif bulamiyorum yag yakmak zorunda oldugum icin bi alternatif uretebilirmisin ustat aksam yemeginde ton ve tavuktan baska ne yiyebilirim yag oranimin %25 oldugunu unutma :) %15 e dusmek ilk hedefim + olarak kahvaltiya soyledigin gibi kepek ekmegini cikardim bi corba kabinin yarisi kadar yulaf uzerine yagsiz sut icinede yarim muz koysam sikinti olurmu + saat 18.30 gibi antrelmana gidiyorum gitmeden once saat 18.00 da yarim corba kasesi kadar esmer makarna yesem diyete sikinti olurmu yag yakimina golge dusururmu ?
    saygilarimla bilgilerin icin simdiden cok tesekkurler...

Son düzenleme: 25 Mart 2015
  9. rednose7

rednose7 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    Protein tozu izole olursa senin için çok daha iyi olur içinde 0 karb 0 şeker olması senin açından artı bir olay(ben optimumu gold whey kullanıyorum.)kullanım açısındanda ben sana önerdiğim ara öğün yulafından 15 dk sonra ve antremanlardan 30 dakika sonra kullanıyorum protein tozunu. antremandan önce kullanmanı tavsiye etmem.

10. nusret.akay

nusret.akay Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Cok saol ustadim tavsiyelerini uygulayacagm

11. chestbrah

chestbrah Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Fitoöstrojenler iceren besinler vucuttaki ostrojeni arttirmaya yardimci olur yesilliklerde olabilir ama cok dusuk seviyededir yuksek seviye icerenlerden uzak durmak gerekir heleki ergen yasta iseniz ergenlikte hormon seviyelerindeki kucuk degisimler vucutta kalici etkiler yaratabilir. Soya fasulyesi keten tohumu fazla fitoostrrojen icerir ve soya proteininden yapilan urunlerden uzak durmak lazim ergenler icin cok daha tehlikeli.

Nasil beslendiginizi ogrenmek icin besin tuketim kaydi alinir bilgi:[email protected]

Sayfayı Paylaş