Brhmcr 2013 definisyon beslenme listesi

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve brhmcr tarafından 27 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 20 üye.
  1. brhmcr

brhmcr Guest

Uluslarasi bir sirkette hesap uzmaniyim ( finans) masa basindayim, geceden yemeklerimi hazirlarim, her katta olan mutfagin buzdolabinda saklarim. her saat basi zaten sirket politikasina gore 5 dakika monitorden uzaklasmam lazim.

2. mcan09

mcan09 Yeni Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    VG :)
    Yer:
    Aydın
    Brhmcr abimiz hesap uzmanı

1 kişi bunu beğeniyor.
  3. Bonjaskyy

Bonjaskyy Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Abi günlük protein miktarı gereginden fazla olmamışmı biraz ya ?

4. brhmcr

brhmcr Guest

Kalori dusurdukce hizli kilo kaybi ve yaninda kas kaybim artiyor. Kaloriyi bu seviyelere getirirken karbolari arttirsam istedigim kilo verimi ( haftada 600-700) gerceklesmiyor.

Yag alimimdaki oynamalari gozlemlemedim, ancak cok da deneysel yollara gitmeyecegim, bu sekilde verim aliyorum ve uyguluyorum.

Isin guzel tarafi bu sekilde hic aclik hissetmiyorum :)

5. Verminaard

Verminaard Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Disiplininize hayranım :) Bir sorum var : D3 vitamini olarak ben kalsiyum+d3 tablet içiyorum yatmadan önce - doktor önerisiyle - , bazen de ZMA kullanıyorum aynı gün, bunların etkileşimleri olumsuz yönde mi olur ? Gün içinde birini farklı bir zamanda alsam farkeder mi ?

6. brhmcr

brhmcr Guest

Tesekkur ederim, bu disiplin surekli olmuyor tabi bosladigim zamanlar yok degil, ornegin son 2 aydir uygulayamadim gerek tatil gerek Elif kizima daha fazla zaman ayirmak amacli.

D3 yaz gunlerinde kullanilmasina gerek yok diye dusunuyorum, gunluk 10 dakikalik guneslenmeler epey yeterli olacaktir.

ZMA nin D3 ile etkilesimi yok ancak kalsiyum ile var. Ayri zamanlarda alinmali.

7. vibrant

vibrant Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Paylaşım için teşekkürler.bu beslenme düzenine nasıl bir antrenman uyguladığınızı merak ettim.(fitness,bb,cardio vs.)

1 kişi bunu beğeniyor.
  8. brhmcr

brhmcr Guest

Bu beslenme duzenini yaptigimda mayis temmuz basi, gunluk tek bolge agirlik idmanlari yaptim. Ne yazik ki S5 L1 omurgamdaki daralma sebebiyle bazi hareketleri yapamamakla birlikte cok agirlik kaldiramamaktayim, bu surecte haftanin iki gunu (Bacak idmanimi gozonunde bulundurarak) Agirlik idmani ertesi 10 dakika mola sonrasi 15 dakikalik sabit tempo nabiz 120-130 araliginda cardio yaptim.

Profil resmim ne yazik ki Turkiye tatil oncesi kesmek zorunda kaldigim dietin son asamasidir.

2 gun once tekrar diete baslamis bulunup, bu sefer sabah 30 dakika bisiklet sabit tempo 120-130 nabiz araligi ve aksam ise tek bolge agirlik calismasi olmak uzere 5 gun idman yaparak 12 haftayi tamamlamayi dusunuyorum.

Bu surecte ilk 4 hafta cheatingsiz devam edip, ardindan 15 gunde bir cumartesileri cheating yapmak hedefim. Umarim bir aksaklik olmaz planimda :)

9. cmrsmr

cmrsmr Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2.kademe Vücut Geliştirme antrenörü
    Yer:
    Trabzon
    Ne müthiş ne ayrıntılı bir program hem özenmişimdir bu tarz disiplinli programlara her seferinde hazırlayıp sürekli aynı şeyleri yemekten bıktığım için hiç bir zaman belirli bir programda yemek yiyemedim :)

10. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Brhmcr Kolay gelsin!!Benim uyguladığım programada bir göz atar yorum yaparsanız sevinirim.6.haftadayım ve doğru yolda olup olmadığımdan emin diilim.

Son düzenleme: 30 Temmuz 2013
  11. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Biraz önce Bulk diyetinide okudum,orda bulkda bazen 5000 kalorilere kadar ciktigini yazmissin,yapin geregi bunu normal karsiliyorum fakat bulkda bu kadar kalorileri aliyorsan 4500 kalori civari aldigini farzetsek Definisyona gecerken nasil bir sistem uyguluyorsun? onu göremedim.Arasinda cok büyük kalori farklari oldugu icin acikcasi vücudunun buna tepkisinide merak ettim.Diger bir seyse Bulk dan definisyondaki hedef kaloriye kademeli olarak gecmek uygun diye biliyorum eger böyleyse ve sen her hafta 300 kalori düssen diyetinden hedef kalori miktari olan 2300 kaloriye ulasman 7-8 haftani alamasi gerekir.Buna bünyenin tepkisini ve nasil basa ciktigini merak ettim.
    Kolay gelsin.

12. Solwied

Solwied Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    cardio yapıyo musun buna ek olarak ?

1 kişi bunu beğeniyor.
  13. brhmcr

brhmcr Guest

Aslinda direk bir dusus soz konusu degil, bulk donemi bitirmeye yakin 2 hafta tamamen vucudumu dinlendirmek amacli supplement birakarak carb cycle yapiyorum. O arada kaloriler 3000 civarina dusuyor.

Ardindan ilk hafta bulktaki tum basit karbolari kesiyorum, ardindan yavasa yavas kompleks karbolari kesiyorum, bu durumda 5-6 hafta son halini aliyor program. Vucudum buna nasil tepki veriyor derken goruntu olarak memnunum ama psikoloji olarak cok yiprandigim soylenebilir.Nasil basa cikiyorum sorusu ise fokuslanmak, motivasyon, partner etkisi, hedefler :)

Ilk mesajda bu kadar ayrintili anlatma yoluna gitmedim Bekci, ama dedigin gibi tam bu hali almasi 6-7 haftayi aliyor.

14. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Tam tahmin ettiğim gibi:)

15. tero

tero Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Birçok definisyon diyeti arasından neden böyle bi diyet planını seçtiniz .

16. brhmcr

brhmcr Guest

Tero bircoktan kastin ketojenik, sifir karbo vs gibi diyetlerse, hayatimi o kadar sekteye ugratmak istemiyorum. Karbonun sinirlarini cok alcaga cektigim donemlerde surekli sinirlilik ve vurdumduymazlik sendromu yasiyorum. Sifir karboda dusunemiyorum sanirim katil olurum.

Is hayatim ve aile hayatim o tarz sikintilari ne yazik ki kaldirmaz.

Ancak daha farkli dietlerden bahsediyorsan, isimlerini gecirirsen, goz atabilirim veya neden tercih etmedigimi dile getirebilirim

17. tero

tero Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    önceki halini bilmiyorum ama definisyonun fena olmamış. Ama bence kütle alımı yapman lazım şuanki kütle definisyonda zayıf kalmış vücuda biraz daha doluluk kazandırırsan daha estetik görüntü elde edilir.

18. brhmcr

brhmcr Guest

Tesekkurler, ben hacim almak istemiyorum. Amacin daha fitness model tarzi bir vucut. Ilacsiz kas korumak, ayni duzeyde tutma isi, hacim aldikca zorlasiyor. Su an icin yeteri kadar zamanim olsa da ilerde olamayabilir bu spor icin, o yuzden temkinli gitme taraftariyim.

Bundan sonraki hedefim surekli belirli bir yag oraninda kalarak, koyabilirsem bir miktar daha koymak. Bu sene gecen sene yaptigim gibi bir bulk donemi dusunmuyorum.

19. Solwied

Solwied Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    lorlu ayranı nasıl yaptığınızı anlatır mısnız

20. brhmcr

brhmcr Guest

+++++++++++++++++

Sayfayı Paylaş