Branch Warren "yaygaracı" mı?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Rambo16 tarafından 6 Kasım 2011 başlatılmıştır.

Sizce Branch Warren diğer profesyonellere göre gerçekten ağır çalışıyor mu?

1. Evet kesinlikle ağır çalışıyor..

oy sayısı 3
    25,0%
  2. Ağır çalışıyor denebilir. Eh işte..

oy sayısı 3
    25,0%
  3. Kesinlikle ağır çalıştığını zannetmiyorum..

oy sayısı 0
    0,0%
  4. Ağır çalışmadığı gibi aşırı ses çıkartarak gürültü kirliliği yapıyor..

oy sayısı 6
    50,0%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Beyler başlığa pek bir anlam veremediğinizi şu anda yüzlerinizdeki ifadeden seziyor gibiyim.. Neyse biraz daha açayım yaptığım araştırma ve gözlemlere göre, Hardcore denince ilk akla gelen vücutçulardan olan Branch W. ronni nin kaldırdığı ağırlıkların çok altında ağırlıklar kaldırmasına rağmen büyük ronun 10 katı daha fazla bağırıyor ve aynı zamanda da branch, dar çatılı bir omuz yapısına ve diğer profesyonellere göre daha kötü bir genetiğe sahipmiş sizin fikirleriniz neler?

2. ARSON

ARSON Üye

Beğenileri:
    1.618
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    V.G.F. 1.Kademe Antrenör
    Yer:
    MERSİN
    Ağır çalışmak? kime göre neye göre ağır çalışmak? Ağır çalışmanın, çok ağır çalışmanın bu spor da pek fazla önemi yok eğer amaç strongmen yada halterci gibi birer ağırlıkçı olmak değilse tabi. Bir de karşılaştırdığınız adam en güçlü vücutçulardan biri Ron Coleman. Aynı şekilde karşılarştırma yapmak gerekirse arnold asla franco columbo kadar ağır çalışamazdı ama hiç yenilmedi; yada Jay cutler Phill heat için " benim hanımın çalıştığı ağırlıklarla çalışıyor" dedi mesela ama sonuç ortada.
    Genetik meselesi yine çetrefilli bir konudur; yine arnold olacak ama en asimetrik ve görüntü anlamında en kötü genetiğe sahip olympialardan biri arnold olmasına rağmen en sevilen ve başarılı vücutçudur önemli olan kendini nasıl pazarldığın. Bağırmak da kullanılan ağırlıkla eş ortantılı diye bir şey söz konusu değil; nasıl konstantre oluyorsan öyle kimi profesyonel yılan gibi tıslar; kimi yip yap der kimi de kendi kendisine gaz verir bunlara bu kadar takılmamak lazım.

Zerk, jackmaldow, Danny Boy ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  3. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    mesele bağırmakta değil aslında adam için öyle bir hava oluşturuluyor ki .. Aman Ya Rabbi dünyanın ve kahinatın en hardcore bodycisi branch filan ben bunu yıkmak istiyorum birazda, şimdi açık olalım en ağır çalışan profesyonel kimdir dendiğinde çoğumuz branch diyecekti yanlış mıyım?

onun dışında hemfikiriz arson ağır kaldırmak başka vücudu iyi geliştirmek başka vücudu geliştirip o vücudu taşımayı ve pazarlamayı başarmak başka..

4. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    Bağırmak bir çeşit nefes vermek olarak da düşünebilir.mesela halterciler ya da çekiç cirit vb atanlar da bağırır.ve bağırmak insanı motive eder.şahsen onun gibi bağıran çağıran bir adamla idman yapmak isterdim.salona gelen teyzelerin dırdırından iyidir en azından:)

5. ARSON

ARSON Üye

Beğenileri:
    1.618
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    V.G.F. 1.Kademe Antrenör
    Yer:
    MERSİN
    Rambo; hardcore antrenman yada vücutçu demek çok ağır çalışıp üzerine bağırıp çağırmak, ağırlıkları kaldırıp atmak değil ki olsa olsa oldschool workout olur o şekilde çalışmak. Sana bağırıp çağırma duymayacağın bir hardcore antrenman örneği göstereyim :
    https://www.youtube.com/watch?v=QkGqucO_No0

Ne yapıyorlar diye sorarsan yavaş tempolarla dev set giriyorlar.

Son düzenleme: 9 Kasım 2011
    Steve bunu beğendi.
  6. jackmaldow

jackmaldow Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    LA / California
    Yahu bu adamlar strongest man değilki ?
    o adamın vücuduna o ağırlık yeterde artar bile bağırmasına gelince öyle konsantre oluyordur öyle rahatlıyordur yada zorlanıyordur ..

7. ARSON

ARSON Üye

Beğenileri:
    1.618
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    V.G.F. 1.Kademe Antrenör
    Yer:
    MERSİN
  8. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    Arson herkesin bir antrenman tarzı vardır.Kimisi hiç ses çıkarmaz kimisi inler kimisi bağırır çağırır.Ağırlık fazla olduğu için değil sırf motive olmak için bağıran da var.

9. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    branch warrenın kaldırdıgı kılolar olmasa bıle tarzı hardcore... antremanda agırlıkları fırlatması, konusmaları, gıyımı kusamı (house of pain - marka ismi bile uyumlu) , antreman yaptıgı metroflex gymın duvarına yazdırdıgı yada yazdıgı yazılar... adamın ımajı bu kaldırdıgı kılolarla alakası yok ve bence kendısıne bu ımaj yakısıyor... mesela phıl heathe yada jay cutlera yakısmazdı onlar mızac olarak sempatık kısılıkler...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:03 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 10:59 ----------

ben antremanlarımı a, b ve c olarak ayırırım bu benim bacak antremanını c'sine baya bi benziyo... adamları anlayabiliyorum... ınsan elını kolunu bıle koyucak yer bulamıyor, bu acı ve his geçsin diye dua ediyosun :)

10. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    milletteki hardcore merakı bir süre sonra sıkıyor adamı. komşunun tavuğu komşuya kaz görünür hesabı. bizim memlekette hardcore salon yok ya, herkeste bir hardcore salon&sporcu hasreti var. çoğu insan hardcore çalışmanın ne demek olduğunu bilmiyor ve kendince kavram karmaşaları yaratıyor. mesela şöyle

hardcore : erkeksi
    fitness : kadın&gay işi

çoğu insanda mantalite bu. hardcore çalışmayı herkes bir şişiriyor bir şişiriyor ki aman allahım. sanırsınız yerlere dumbbell fırlatınca, paso bağırınca filan daha iyi çalışılıyor.

burdan şuna geliyorum, branch warren için hardcore deniyor ya, ronnie coleman softcore mu? branch o kadar hardcore çalışıyorsa çıksın bassın bizim ronnie'nin bastığı ağırlıkları? ya da şöyle, jay cutler için kimse hardcore çalışıyor vs demez ya hani, ya da jay için denir ya kasları hissederek çalışıyor vs diye, herkes haticeye bakar. peki ya netice? branch abimiz kaç kere jay'i geçti? branch warren o kadar sıkı çalışıyorduysa neden şu ana kadar hiç olympia olamadı?

yazdıklarımdan branch'i hiç sevmediğim vs çıkabilir ya da yersiz eleştiriler yapıyormuşum gibi gelebilir ama eğri oturup doğru konuşalım, branch warren bir phil heath, jay cutler, ronnie coleman, dorian yates, lee haney midir? elbette değildir ve muhtemelen de olamayacaktır. o zaman branch'in bb tarihinde hatırlanabilmesi için ekstra bir özelliğinin olması gerekir. o da bence bunu bilerek üstüne yapışmış olan bu "hardcore çalışıyor" etiketini çok iyi kullanıyor...

zrb20 ve Danny Boy bunu beğendi.
  11. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    R10 mr olympia da neler döndüğünü tartışamayalım şimdi.Arnold un yarışmaya kayıt yaptırmamasına rağmen yarışma günü çıkıp 1. olması ve o yarışmada mentzerin 6. olması falan bunlar hoş şeyler değil.Markus Rühl olsun Kevin levrone olsun bunlar hakkı yenmiş sporcular.Birinin çıkıp mr olympia olması onun en iyisi olduğunu göstermez.Branch Warren bu yıl çok iyi hazırlandı ama yarışmadan önce bir televizyon programına giderken talihsizlik sonucu bacağında bir tendon koptu.

12. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    sevgili pozitronn, kevin levrone başka branch warren başka. benim görüşümdür bu elbet. aynı şekilde mr. olympia'da çok oyunların döndüğü hep söylenir. donmüştür dönmemiştir ayrı mesele ama 70-75 döneminin arnold'u için konuşuyorum, arnold o dönemde rakipsiz miydi? 70-71 sergio olivia zorladı ama evet rakipsizdi. aynı şekilde, 2009'un jay cutler'ı rakipsiz miydi? yine evet. yani futbol maçlarında söylenir ya kimi zaman, antalyaspor 40 kere oynasa fener'i yenemezdi diye, işte aynı mevzu. branch warren 30 kere yarışsa 30unda da 1. olamaz (tabi ki olympia kapsamında konuşuyorum. yoksa elbette arnold classic, new york pro şampiyonlukları vardır kendisinin).

yani rambo16'ya vereceğim cevap şudur, branch warren şişirilmiş bir sporcu kesinlikle değildir ama ucundan da olsa overrated'tır benim gözümde.

13. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Rambo16, zamanında YouTube'da yaptığım bir yorumun neredeyse birebir aynısını yazmışsın:)

Branch, tabi ki ağır çalışmak zorunda değil. VG'de önemli olan gelişimdir.

Problem, Branch'in fazlasıyla "poser" olması. Çok kötü bir formla çalışıyor, kendi statüsündeki sporculara göre çok hafif çalışıyor, ama gören dünyayı kaldırıyor zanneder. Genetiği diğer sporculara göre zayıf.

Ama sırf bağırıp çağırdığı, salonda ağırlıkları yerlere fırlattığı için gören kendisini hardcore zannediyor, ki bence alakası yok.

Yoksa adamı ağır girmediği için eleştirmiyorum kesinlikle.

Rambo16, Danny Boy ve R10 bunu beğendi.
  14. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    SCHWARZXXL yorumunu görmek isterim merak ettim.. Açık konuşmak gerekirse bende ekşisözlükteki bir mesajı okuyarak ve devamında araştırarak bu konuyu açtım..

Branchla ilgili sözylediklerine kesinlikle katılıyorum söylemeye/yazmaya çalışıpta bri türlü anlaşılamadığım şeyleri yazmışsın ellerine sağlık..

SCHWARZXXL bunu beğendi.
  15. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    Bende branch warrenin yeri büyüktür.Herkesin bu spora başlarken bir ideali vardır.Kimisi arnold olmak ister kimisi frank zane mesela :D benim öyle bi amacım yoktu başlarda. Salonda Branch Warren in bi posteri asılı her yerinden damar fışkırıyor adamın.Ben hep onun posterinin karşısında çalışırdım.set aralarında gidip adamı izlerdim.o yüzden bendeki sempatiden çok bir fanatizm.

16. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    http://www.eksisozluk.com/show.asp?id=20193473

Bu entry ise, onu da ben yazmıştım:)

17. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    evet bu yazı işte.. Ne diyeyim internet geliştikçe dünya küçülüyor.. (:)

SCHWARZXXL bunu beğendi.
  18. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
  19. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    arkadaşlar branch warren le bizi karşılaştırmıyo r:D branch warrenle diğer proları karşılaştırıyor.
    Bu arada verdiğin video tam facia.yani cheating yapılırda bu kadar da olmaz ki..ama fonda çalan rocky going to distance yeter.

Sayfayı Paylaş