Brad Pitt vücudu

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Erro tarafından 18 Haziran 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. Erro

Erro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar merhaba;

forumu bir süredir takip ediyorum fakat üye olmak şimdiye kısmetmiş..Dikkat ettimde vücut çalışan bir çok kişinin kasları brad pitt vb. gibi kaslara sahip deilde bakıldığında çuval gibi hantal bir görünüme sahip.bunun nedeni nedir acaba..Benim için öyle olmak çok iddialı ama en azından vücudumu toparlamaya çalışıp tatlı bir görüntü olsun istiyorum...

İkinci sorum ise şu 2 aydır salonda çalışıyorum...gözle görülen bir değişme olduğunu düşünüyorum fakat beslenmenin protein alımının bu kadar önemli olduğunu daha yeni öğrendim.

bütün gün masabaşı işim var ve antremana burdan gidiyorum...Onun için antremandan önce karbonhidrat alımı için makarna,pilav vb yeme imkanım yok..acaba lazım olan karbonhidratı market gibi yerlerden hangi gıdaların içinde bulabilirm..Ayrıca boy 178 kilo 77...bu arada yağ yakmam da gerekiyor onun için protein ve karbonhidrat alırken yağ alamam gerekiyor...

Cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum iyi çalışmalar

2. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    beslenme konusunda aynı sorun bir çok kişide var..1-2 adet muz , yulaflı bisküvi, yulaf ezmesi- süt ve belli bir dönemden sonra weight gainer alabilirsin antremandan 2 saat kadar önce..

3. Erro

Erro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    peki bunlar kilo açısından bir zararı olur mu..yani kilo da almak istemiyorum...çünkü metobolizmam o kadar hızlı değil...protein için deakşamları yatmadan önce sütün içine muz bal yumurta karıştırıp iç diolar..Acaba doğru bir hareket mi?

Birde bir soru sormuştum çevremde vücut çalışanların hepsi çuval gibi..hiç parçalı kasları yok..bu şekilde vücudu geliştirmenin yolu nedir acab?

4. CENTAUR

CENTAUR Guest

Vücut çalışanların çoğu özellikle başlangıç seviyesindekiler mevcut kas kütlesini artırmak için yüksek kalorili beslenip bir müddet yağlanmayı göze alırlar buna bulk dönemi denir. Daha sonra alt yapıyı oluşturdukları zaman fazla yağlardan kurtulup bahsettiğin estetik vücuda kavuşurlar hemde örnek gösterdiğin brad pitt den daha yüksek kas miktarına sahip olarak. Çoğu kişi için brad pitt değilde atıyorum arnold shwarzeneger örnek alınmış olabilir. Büyük ihtimalle sen daha henüz başlangıç seviyesinde veya asla başarılı definasyon yapamayan sporculara şait olmuşsun.

Öncelikli amacın nedir? Kas ölçülerini artırmakmı? Yoksa fazla yağlardan kurtulmak mı?

5. turkovic

turkovic Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    kilo almadan kasolur mu sence?

foruma hoşgeldin buradan çok şey oğreneceğine eminim sana carbonhidrat için universal progainer oneririm karbonhidrat oranı %70 civarında protein oranı %20 civarında pahalı gelirse hardline nin sadece carbonhidrat bulunan tozu var.Kilo almak istemiyorum demişsin kilo almaktan korkma doğru program ve doğru beslenme ile kas şeklinde kilo alırsın senin istediğinde bu sanırım
    başarılar

6. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    arkadaşımız vg.ye 2 ay önce başlamış. bu süre suplemente başlaması için henüz çok erken. lütfen aceleci cevaplar vermeyelim.

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/yeni_ba_layanlarda_supplement_kullan-t8691.html

7. turkovic

turkovic Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Yeni başladığını biliyoruz ama arkadaşın istekleri doğrultusunda ona progainer onerdim.Makarna ve pilav yeme imkanı bulunmuyor.2 aylık bir süre çok çok erken sayılmaz

Son düzenleme: 18 Haziran 2007
  8. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    turkovic flex-point gereken cevabi vermis,bu sporu yapan oyle yada boyle beslenmenin yolunu bulacak,baska care yok.2 ay erken supplement icin.

9. turkovic

turkovic Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Doğru.Beslenmenin bir yolunu bulursa tamam o zaman.

10. Erro

Erro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arakdaşlar hepinize çok teşekkür ediyorum..Steyi karıştırdıkça daha çok şey öğreniyorum.Bu işin bu kadar bilimsel olduğunu tahmin etmemiştim...Bir arkadaşım sormuş gerçek amacın ne diye...Şöyle ifade edeyim benim istediğim futbolculardaki gibi bir vücud şekli..(zencilerinkine zaten ulaşamam da)

Sanırım işin sırrı definiasyon denilen olayda..Önce biraz yağlanmayı göze alıp daha sonra kasları eritmeden o yağları yakmak gerekiyor...

11. Erro

Erro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    idealimdeki vücud tipini şöyle de ifade edebilirim: italyan kesim yani dar kesim bir gömlek giydiğimde vücudu belli etsin,takım elbise giyildiğinde hakkını versin,bakımlı olduğu belli olsun derecesinde...çıplakken de göze hoş görünen parçalı kaslar tek idealim bu...ulaştıktan sonrada bu formu korumak için çabalayacağım zaten:)

12. coder

coder Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yazılımcı
    Yer:
    istanbul
    ilhan mansız gibi mi olmak istiyorsun

13. Serious_Sam

Serious_Sam Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    https://www.youtube.com/watch?v=kNIaKc5YZWU yani bu tarz bi vücut istiyor arkadaş ki bence mükemmel. bundan iri olunca kötü duruyor. estetik ve güç bir arada. (şahsen bende bunun için çalışıyorum) : ))

14. CENTAUR

CENTAUR Guest

İyi güzelde bu işler çok komplike pekte kolay olmayan şeyler, yani ısmarlamayla olmaz falanca vücudu yapmak için ne kullanmak lazım ne yapmak lazım gibi sorular çok zor sorular. Neticede tüm forumdaki bilgilendirici konular bu hedeflere nasıl ulaşılacağı ile ilgili, ayrıyeten gıda takviyesi seçimi kişinin maddi durumuna, beslenme tarzına görede değişir ve çok çeşitli varyasyonlar yapılabilir yani 4 çeşit supplementte kullanabilirsin tek protein tozuda kullanabilirsin değişir yani.

Forumu biraz daha okuyup bilgilenmelisin.

Son düzenleyen: Moderatör: 19 Haziran 2007
  15. tosbaa

tosbaa Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    İthalat-İhracat
    Yer:
    Ankara
  16. Erro

Erro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet bu vücüd gerçekten süper olmuş...bu bile bana fazla aslında...ama hedefim bu olacak...

17. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Biraz komik olmus bu baslik. Sanki kuaföre gidip "bak iste su sekil istiyorum" demissin.
    Bu sporda olay yok. Su su hareketleri yap böyle olursunda denmez. Sitemizdeki yazilari oku arastir hepsini cok iyi anlayacaksin. Bu sitedeki bilgileri baska hicbir kitapta veya baska türkce kaynaktan bulamazsin.
    Kolay gele..

18. Barquer

Barquer Guest

Ben de aynen Senin gibi demiştim 'Brad pitt vücudu' Eğitim veren arkadaşa aynen şunu dedim

Ben: Ya ben Böle vücut istemiyorum ?!..(eğitmeni Kasıt ederek ki adamın Ölçüleri inanılmaz derecede)

Hoca: Merak etme istesende olmaz

Seninkide benim olayıma benziyor İtalyan tipi takım elbise siparis etmiyorsun ki parasını neyse verip alalım ..

Sayfayı Paylaş