Bozulan Gençlik:(((

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve JöNTürK tarafından 1 Ekim 2006 başlatılmıştır.

1. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    Arkadaşlar geçen gün şu yonja denen siteye üye oldum bakiim dedim herkezi buraya çeken şey neymiş die ve gördüm neymiymiş;iğrenç,sal*k,geri**kalı,beyin*iz bir gençlik kendi sanal dünyalarını kurmuşlar ve orda yaşıolar ve daha birçok şey denilebilir tabi ordaki herkeze demiyorum bunu beni deli eden birkaç profil gördüm ve resmen şoke oldum Atatürk ün gençliği bumu gelecek nesil bumu??vs..anlatmak istediklerimi tam olarak anlatamadım eğer ne anlatmak istediğimi merak ediosanız özel mesaj dan birkaç üye ismi veriim ve profil denen o salak şeye bi bakın ve görün eminim benim kadar uyuz olcaksınız(Bu arada karşı çıktığım arkadaşlık siteleri diil git gide bozulan acaip takıntıları marka merakları olan bu gençlik işallah bu başlık silinmez bence bu duyarlı olunması gereken bir konu nede olsa bizlerinde çocukları olacak ve onlarda genç olacak..)

2. jocoko

jocoko Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    turızm
    Yer:
    Antalya-merkez
    valla jonturk bende baktım o siteye harbiden sacma bi site haftanın (VİP) uyesi tarzı seyler bide vip olmak icin para istiyolar ama ne dersin iste onlarda bos genclik de gec bence :cry:

3. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    Jocoko bide anlatmak istediklerimi görsen o aptal profillerdeki salakça yazılar,boş ve aptalca yorumlar,iğrenç fotolar,gözden çıkmayan o koca gözlükler ve iğrenç marka merakıyla birlikte gelen gösteriş..ve daha neleeer neler gerçek mi bunlar die merak ediorum ya insanlar amma değişmiş yahu bilgisayarın başında kendi kendimi yedim walla böleleri benden uzak dursunda hiç haz etmem walla 1 dakkada parçalarım yaklaştılarmı bana :x

4. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.104
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Evet jöntürk iyi bir konuya değinmişsin malesefki bozulan bir gençlik ve özenen bir gençlik var gençlik şuan arayış içinde bir ara deli yürek vardı bir bakıyordum herkes palto giymiş deli yürek olmuş bir ara memoli vardı herkes arkaya jöleli saçlar bir ara kurtlar vadisi vardı ortalık çete doldu bu da demektirki gençlik arayış ve özenti içinde biz şuan gençliğin yaptığını çocukken yapardık bruce lee nin filimini izleyip sokağa çıktığımızda içimizde bir heyecan sanki herkesi dövecekmiş gibi bir his kaplardı :) ama biz bunu çocukken yapardık
    şimdi bizim çocukken yaptığımızı insanlar gençken yapıyor ve bu hem onlara hemde cevreye zarar veriyor çocukken neye zarar verebilirsinki

bir diğer konu ben babam geldiğinde veya bir büyüğüm saygıdan rahat oturamazken gördüğüm zamane gençlik babasının yanında yatıyor saygı kavramı düşüyor baba içinden saygı beklesede genç kan bunu önemsemiyor oysaki yıllar sonra oda oğlundan saygı bekleyecek

yada babaya peder derken kendide baba olduğunda oğlunun kendisine peder demesini etraftan duyduğunda zoruna gidiyor..

tabi burada sadece çocukları değil teknolojiyi ve aile yapısı ile yetiştirme şeklinide yargılamak lazım

ama ne olursa olsun atatürkün evlatlarına böyle basit kimliklere bürünmek yakışmıyor bize yakışan türkün asaletini göstermek

kimodedim bunu beğendi.
  5. tamiyatr

tamiyatr Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Atatürk gençliği diye birşey kalmadı bu kesin kapitalist burjuva veletleribitiyor.Yonjada bir kaçtanı tıki diye adlandıran kızın resmen ağzina..çtim kardeşim hepsi bir marka bağımlısı çalışmadan üretim yapmadan zengin olmayı düşünüyorlar sonra hırsızlık öğretmen bıcaklama arkadaşın kızına bakma gitti.
    Gelelim Atamızın konusuna kaç gençlik şu an Cumhuriyet Tarihi'ni biliyor.Adama soruyorlar(Adam dediysek fiziksel olarak)12 Eylül hıkkında düşünceleriniz.11 Eylü'lü biliyorum ama 12 Eylü'lü bilmiyorum.Tamam okullarda öğretmiyorlar.Ya gazete demi okumadın hiç tv yalnızca fıtbol ve magazinmi isledin.Bu gençlik birde utanmadan Ata'ya Çanakkale Savaşına dil uzatıyor.Bunların hepsi .ötlek

6. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    İlginiz için sağolun flexor ve tamiyatr,aslında herkezin bu konu ile alakadar olması lazım gerçi elimizden ne gelebilir bilemiorum anca kendi çevremiz ve (olursa:D))çocularımızı değiştirebiliriz ama sonuç olarak birçok konuda bozulan bir gençlik var ortada gerek saygı gerek özenti olsun birçok konuda,bende gencim yaşım henüz 20 belki benimde hatalı olduğum yönlerim vardır ama bu kadar diil yani ve olan yanlış tutumlarımıda uyarıldığım takdirde düzeltirim ama bu insanları kim düzeltecek bilemiorum suçlu bence sadece bu gençlerde aranmamalı hem ailede hem eğitim kurumlarında aranmalı bence çünkü okullarda insanlarrın daha ii eğitilmesi bu ülke ve geçmişi hakında daha ii bilgilendirilmesi gerek boş boş bir sürü konuyla kafaları doldurulucağına 8) Tamiyatr şu yonja daki birkaç tiki nin azına sı**ısın ya helal olsun sana aynısını bende yapicam uyuz oluyorum ya :x

7. Kahraman Türk

Kahraman Türk Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Dostlarım haklısınız şuan belli bi gençlik var ve bu gençlik kendini pop kültüre kaptırmış uyumaya devam ediyor. Gerek öss olsun gerek gece kulüpleri olsun gerek dediğiniz gibi; "tiki" mekanları olsun gerek internet,televizyon çeşitli propoganda araçları olsun bişekilde uyutuluyor, Mustafa Kemal'in yolundan saptırılıyor ve bu ülke için çalışmayan sadece yiyim içiyim gezeyim hayat benim diyen bireyler olarak yetiştiriliyorlar. ecdadımızı,geçmişimizi dinimizi unutturmaya ve kültürümüzü yok etmeye çalışıyorlar. Evet böyle bi gençlik var fakat bide şu yandan bakalım ki bunun yanında birde bomba gibi bi gençlik var. Hayatlarını vatanına adamış dinini kültürünü unutmamış bu ülke için çalışan, bu ülke için düşünen, bu ülke için mücadele verip tartışan bi gençlik. ogençlik budur ki vatanı bulunduğu zorlukların girdiği bu pis batağın içinnden çıkaracak bi gençlik. o gençlik biziz arkadaşlar...

8. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    Ya öle insanlar gördüm ki "Türkiye de memleket mi ya burda yaşanırmı,amerikada yaşıcan sen o zaman gör yok orası öle güzel bizim memleket böle kötü tr de ne iiki,yabancı sanatçılar süper,bizimkilerde şarkımı yapıo,türkçe şarkı hayatta dinlemem,Neeee türkü müü??"demeye cürret eden insanlar tanıdım gördüm ve ******* amerikada yaşa demekten kendi alıkoyamadım yani böle olanlarda var ben böle insanlara acıyarak bakıyorum çünkü bunlar Kahraman Türk ün dediği gibi uyutulabilen insanlar...

Fikirlerimizi medeni bir şekilde dile getirelim, küfüre gerek yok (Sarc)

9. tonymontana06

tonymontana06 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ismini vermek istemediğim pek alımlı bir hanım kızımızı inceleyerek daha kolay anlaşılabileceğini düşündüğüm yer.

favori deyişleri: yuuh, oha baba yaa, abi nbr, kızzzzm manyakssnn, delüüü, nolduuuu, yılıstı

favori kitapları: en son ilk okulda başıma gelmişti :d

kendisine yorum yazılması için yaptığı talepte kurduğu cümle: oleyyyy yaziyon demiii öptümm kocaman senii pennn ozmann

sonuç: bu insansa ben neyim? ben insansam o ne?
    :roll: ;)

10. ufux

ufux Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    son derece haklısınız çoğu görüşünüze katılıyorum.

fakat "gençlik gidiyor" dediğiniz o gençlik, yani marka düşkünü ve türkçesi garip olan o gençlik türkiyede yaşayan gençliğin küçük bir kısmı. bu gençler maddi durumları çok iyi olan insanlar hayatta gelecek kaygısı olmayan insanlar ve tekrarlamam gerekirse azınlık bir kısımdır bu tip insanlar.

sonuç olarak "gençlik gidiyor eyvah!" demek yanlış olur. çoğunluğu kastetmemiş olabilirsiniz ama laf çoğunluğa gidiyor. çoğunluğun içinde olan ben ve benim gibi genç insanlar bu konudan doğal olarak rahatsızlık duyuyor. evet gençlik bir yere gidiyor, ama yanlış yere değil doğru yere.

11. tazmania_can

tazmania_can Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    sivas
    hepinize katılıyorum arkadaslar gercekten güzel konuya değinmissin jöntürk arkadasım! eger eleştiri kabul edersen önce kendimizden başlamalıyız! avatarına bakılırsa kullandığın resim kızdığın şeylerle çelişkili! ben sana avatarına saygı duyuyorum ama önce kendimiz örnek olmalıyız değil mi! ;)

saygılar...

12. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    Yorumlar için teşekkürler arkadaşlar ben bu konuyu biraz daha açiim ilk olarak bütün gençlik bu halde diil ama git gide olucak nasıl mı az bi zaman önceye kadar bu tipler fazla diil di şimdi çoğaldı ve gelicekte dahada çok olucak bu insanların çocukları bunlardan daha kötü halde olabilir gitgide bazı değerler yitiriliyor kimileri kendi müziğini kültürünü küçümseyerek kendi kültüründen utanır hale gelmiş ve bu zamanla böle insanlar olduğu sürece ve Türkiye bu durumdayken(Bu durumdan kastım eğitim-öğretim sistemi,tv-basın vs. Türkiyeyi etkileyen şeyler)daha da artacak e napalım bunları asıcak kesicek diiliz heralde ama önlem alınabilir belki bunu sen ben yapamayız ama toplum yani büyük bir kesim buna karşı bir tutum içinde oldumu yapılabilir,ve gelelim avatar a bu arada eleştiriye her zaman açığımdır,benim karşı olduğum erkek kız ilişkileri falan diil veya avatar koyduğum 2 kız resmi onlara olan hayranlığımı göstermio onları oraya koymamdaki neden resimler ve renk tonlarının hoşuma gitmesi yani birindeki siyah beyaz resme sarı eklenmesi diğerindede renk tonları diğer sarışın kızsa çok hoş diye koydum profile renk katıo yani avatar ım beni tam olarak yansıtan bişi diil ve bundaki çelişkiyi tam olarak anlamadım biraz daa açarsan sewinirim ve dediğim gibi benimde yanlış taraflarım elbet vardır sütten çıkmış ak kaşık diiliz ya eğer varsa bunu anladığım zaman düzeltme yoluna giderim..

13. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    Bu arada küfür konusunda özür dilerim yazarken accık kendimden geçmişimde :)

14. tazmania_can

tazmania_can Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    sivas
    eleştiriye acık olmana sevindim avatardan kastım aşagıdaki resimler değil soldaki kullandığın resim şimdi beni daha iyi anladığını umuyorum.

teşekkürler...

15. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    Anladım sayılır tazmania-can ama dediğim gibi koyduğum resimler herhangi bişeyi temsil etmez sırf renk tonları veya çizimler hoşuma gittiği için koyarım daa önceki resimlerimin biri kendi resmim diğerleride çizimdi ama yine belirtiyim benim karşı olduğum konu erkek ve kızların ilişkileri diil şiöle diil yakınlılları yaptıkları el ele tutuşmaları vs. şeyler diil daha çok anlatmaya çalıştığım muhabbetler marka merakı,yalan para üzerine kurulu ilişkiler,kendi kültürünü benimsememe,yabancı ülke sempatizanlikları,zengin gözükme hewesi vs. yani bunlara karşıyım ben düşüncelerimi yazıya tam olarak dökemesemde azda olsa anlatabilmişimdir umarım..

16. tazmania_can

tazmania_can Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    sivas
    anlıyorum jöntürk o konuda hemfikiriz ;) sende beni anladığına göre ortada sorun yok olgunluğun icin ayrıca teşekkür ederim...

17. gorgeouskykhan

gorgeouskykhan Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    for about more info, please look my website on you
    Yer:
    the gorgeouskykhan home center
    mrb...

*öncelikle, jöntürk, teşekkürler, bu başlığı açtığın için...
    *ayrıca, dedikleriniz ne kadar doğru ama ben de bir şeyler söylemek isterim... :)
    *bence, her türden insan, her zaman, her yerde olacaktır ve bu da gayet normaldir çünkü insan doğası... :D
    *ama, bunları kıstas alıp, şöyle olacak, mahfolduk, senaryoları bence yersiz, yavan, etkisiz vb. kalıyor...
    *bunların çoğu azınlık olmakla birlikte, bazıları da, bu tarz yapsa da, "o tür bilinçle" yapmıyor kanısındayım, işin eğlencesi-gırgırı tabi olacaktır zaman zaman olmalı da bence, yani, her zaman da "beybaba" vb. Zeki Müren kibarlığı olmasa da olur, birazcık, azıcık, "kıracam mı belimi, azıcık ucundan" , ajdar - çikita çikita, bazen de hiç fena olmuyor bence, insanı güldürüyor, bence, biraz da, "relax" olalım, hep gerginlik-stres de olmaz...
    *ayrıca, bir tv programında izlemiştim, efendim, "ayşe hatun önal-kıracan mı belini, şarkısı için, bir kadın, şuna benzer söylüyordu; efenim, bu şeyi, çocuğuma seyrettirmeye korkarım, türkçeyi katletiyor vb. vb. vb.
    ama, farketmiyor ki; :!: orada, "sinema" "televizyon" derken, esas kendisi-malesef biz de, türkçeyi katletiyoruz, ve esas "soykırım" budur bence...;
    *sinema, televizyon türkçe mi? sinema-cinema, televizyon-television, hep ecnebi kelimeler alınmış, türkçe yetersiz bulunmuş, heriflerin "okuyuş tarzı" biz de kelime olmuş... bir açıdan normal, bir açıdan fazla, yani, ona bakarsan, onlarda, ayran-kebap-yoğurt'u alıyorlar, yoghurt gibi vb.
    *yani, bir açıdan, "kıracan mı belini" gayet sempatik-masum, daha az zararlı, çünkü, o kadın, önyargılı olmasa, görecek ki, şarkıcı, sadece şarkı da bunu söylüyor, esas niyeti, türkçe eksikliğini göstermek değil. Ayrıca, türkçe eski filan değil, yetersiz değil vb, "Oktay Sinanoğlu" kitapları sağolsun... :D
    *onun dışında, ona bakarsan, bir sürü lehçe var, egesi-karadenizi vb. hepimizin bildiği gibi...
    *ayrıca, marka tutkunluğu açısından, özellikle, kendimiz açısından, yani; Türkiye'deki, her amatör-profesyonel vüçutçu, bodyforumtr'i okumuyor-bilmiyor malesef, yani, onların bazılarına bakarsan, fayiş fiyatlı-fason üretimli "weider-universal" ürünlerine nasıl tav olduklarını, şişirdiklerini görürsün... :!:
    *ayrıca, tabi ki, başkasını örnek alıcaksın veya "nlp"-kişisel gelişim açısından, iyi olanı "modelleyeceksin".
    ama, kötü yanlarını değil, örnek; kızların, erkeğin yaptığını bizde yaparız-yapmalıyız derken; "erkek gibi sigara içmesi", s.ker.m-s.kar.m gibi küfretmesi vb. birçok şey yapması hiç de hoş değil, çirkin şeyler... :!:
    ama, onun yerine, kadının da, çalışması-özellikle, üniversiteyi okuyup hemen evlenip çocuk yapıp oturmak yerine en azından, en kötü 6 ay-1 yıl çalışması-staj yapmasını uygun görürüm. Öbür türlü, sadece, "adam bulmak, ortama girmek" vb. niyetlerle üniversiteyi okumak hiç de güzel bir şey değil, israflık-insan ziyanı işi... :!:

*yani, bence, onların yaptıkları da boş, onların yaptığına bakıp da, ehvah-mahvolduk demek de boş... :)
    madem ki, esas-harbi-hakiki Atatürkçü olunacak, bu tür bahaneler olmamalı, bakar mısınız Ata'mıza, hep iç hem de dış bir sürü düşmana karşı, bir açıdan tek başına, bir açıdan da vatanımızla-halkımızla, hepsini alt etti vb. ;)
    *yani, bence, futbolcuların dediği gibi; "önümüze bakalım" yani, kendimize bakalım-kendimizi eleştirelim-kendimizi geliştirelim-özellikle, öncelik olarak, zaten, bunu hakkıyla yaparsak, başkaların yaptığından etkilenmez, içimiz rahat olur. ;) yani, boşverin, o, h.yarları-k.rpuzları, amp.lleri-y.murta'ları...

saygılar... 8)

18. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    Bakın konu gençlik elden gidio değil veya herkez çok ciddi tutumlarda olucakta diil ve bunu herkezede sölemiyorum arkadaşlar sadece sizinde dediğiniz gibi arada çıkan çürüklere lafım ama bunlarda artık 3-5 i aşmaya başladı benim gördüğüm kadaryla,kendi kültürünü benimsemeyen ne biliyim Türklüğü sewmeyen adamlarada laf sölemicek görmezden gelicek diiliz heralde eğer bu ülkenin evladıysa biraz daha dikkatli olmalılar bu konularda aslında dediğim gibi anlatmak istediklerimi böyle yazıda tam olarak ifade edemiyorum demek istediğim olaylara şahit olsanız daha ii anlardınız neyse ya banane diip geçmek en iisi aslında dimi herkezin yaptığı gibi ben mi kurtarıcam bu ülkeyi..

19. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    Lisede okuduğum zmanlarda milletin birbirini giydiği ayakkabıya elbisenin markasına göre sınıflandırdığına bizzat şahit oldum .Yeni bir mont aldığımda okulda ilk olarak söylenen şeyin kaça aldın olması midemi bulandırmıştı ...

Üniversite gençliğine gelecek olursak.

Anadoluda okur yazarlık kim ne derse desin düşük cahil millet çok. misal x kişisinin kızı 18 yaşına kadar memleketinden dışarı çıkamamış bir erkekle gezmesine kesinlikle izin verilmemiş bu kız çalışmış ve öss ile büyük bir kente okumaya gelmiş . Okulun ilk günlerinde gördüğüm tertemiz saf kızların 2-3 ay geçmeden neye dönüştüklerini gözlemledim aynaya bakınca acaba kendilerini nasıl tanıdıklarına hayret ettim..

Bence en çok bozulmuş gençlik burjuva çocukları deil .öyle olmadıkları halde tikky cix hippi concon vs. gibi lakaplara özenen sözde cadde genci olmaya çalışanlardır .çünkü maddi gücü olmadığı için her kötülüğü yapabilmektedirler bu insanlar..

Yonjada ise beni en çok güldüren şeyler adam ewinde bilgisayarının karşısında kocaman ve muhtemelen çakma veya kolpa deniliyor sanırım ray-ban gözlükleri takmış poz vermiş :D sanki ewde güneşleniyor ..Ayrıca bütünkızlar nedense kendilerini tikky olarak gösteriyor ..

umarım konuyu saptırmamışımdır daha çok şeyler soylerim ama yeri burası değil ..

kimodedim bunu beğendi.
  20. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    Veyron sen beni anlıyorsun ;)