Bozuk Postür (Kamburluk) Düzeltme Bilgi Bankası / Bölüm II : Postür Analizi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve wrestler tarafından 22 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 39 üye.
  1. efendi87

efendi87 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar merhaba sizce bendeki durum nedir,resimlerimi aşağıdaki postta göreceksiniz.Yorumlarınızı bekliyorum lütfen.Lordoz hangi derecede hangi hareketlerden kaçınmalıyım?hangi hareketleri iyi gelir.Forumu çok araştırdım bütün postlara bakatım ama önce tespiti doğru yapmam lazım.Kifoz da var sanırım,ama kendi kendime yorum yapmak istemiyorum.YOrumlarınız benim için çok değerli olacak
    https://www.bodyforumtr.com/threads/lordoz-mu-kİfoz-mu-her-ikİsi-mi-resimli-lutfen-yardım.103625/

2. MeyethologY

MeyethologY Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Sana fitness hareketlerinden şunu yap yada şunu yapma diyecek bilgim yok ama doktorun verdiği egzersizler lordoza iyi gelir.Örneğin sırt üstü yere yat.Dizlerini kendine doğru çek ayak tabanların yerde dizlerin kırık şekilde yatacaksın yani.Bu haldeyken iki elini belin ile yerin arasındaki boşluğa koy.Belini indirebildiğin kadar aşşağı indir.Yani ellerini belinle yerin arasına sıkıştıracaksın.Ayakların hareket etmesin.Bu pozisyonda doktorlar 5 saniye bekleyip bırakın 5-10 saniye dinlenip tekrar yapın diyorlar.Ben 10 saniye bekliyordum.Bu arada 10 tekrar yapacaksın ve bu hareketi sabah akşam yapacaksın.Bunun gibi bir çok hareket var bence en yararlısı bunlar olur.

3. _BySmhr_

_BySmhr_ Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    hocam benim omzumun biri düşük gibi ama yürüyüşümde falan hiç kamburluk yok hatta dik yürüyosun ne güzel diye yorumlar yapıyor arkadaşlar hafif de bel çukurluğu var gibi, ama herhangi bir ağrı vs. yok. doktora gitmeli miyim sizce? yoksa bir dereceye kadar göz ardı edilebilir mi?

4. MeyethologY

MeyethologY Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Doktora gitmekten zarar gelmez bir sorunun varsa erkenden görülmesi onun daha kolay çözülmesi demek.Bir sorun yoksada gittin diye bir şey kaybetmezsin

5. ATP

ATP Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    ACSM ve ACE nin medical fiıtness üzerine yaptığı araştırmaları ve sertifikasyon programı konusunda bilginiz var mı ve lordoz kifoz ve skolyoz hakkında ki yazılı belge ve makaleler elinizde mevcut ise paylaşım da bulunabilir misiniz
    --- Mesaj birleştirildi, 1 Haziran 2015 ---
    ACSM ve ACE nin medical fiıtness üzerine yaptığı araştırmaları ve sertifikasyon programı konusunda bilginiz var mı ve lordoz kifoz ve skolyoz hakkında ki yazılı belge ve makaleler elinizde mevcut ise paylaşım da bulunabilir misiniz

6. sarp ziyagil

sarp ziyagil Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
  7. adonees

adonees Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar ben 6 haftalık buradaki egzersizleri yaptım ve kilo almak istediğim için bulk a biraz ters düştü bu egzersizler hem hacim hemde bu hareketleri izole edebileceğim bir program önerir misiniz lütfen

SM-A510F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. Constance

Constance Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Gaziantep
    valla psikolojim bozuldu ya senin tespitinden sonra. Doktora gittim adam da birşey yok diyor. Bunun doktorluğunu ...

9. aangsh

aangsh Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    bende sadece boyun ve kafa önde yani akbaba gibi kafa önde bunun için ne tavsiye edebilirsinz

10. Zendo

Zendo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Egzersizlere ulaşamıyorum. Linkleri yenilemek mümkün müdür

Sayfayı Paylaş