boyun omurlarında hasar

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve chasten tarafından 6 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. chasten

chasten Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Slm geçen gün kafes dövüşünde adam kafa üstü yere çaktı şu şekilde
    http://www.youtube.com/watch?v=q0UyUdGYS60 dakika 2:51 doktora gittim film çektirdi 5. 6. 7. omurlarda deformasyon mu mu ona benzer bişey dedi hatırlamıyorum boyun hareketleri verdi kafayı elle ittirme vs vs bu iyileşirmi ve body yapabilirmiyim dedim yapabilirsin dedi ancak mekik ve ters mekikte sorun olur mu boyun için? boks ve boyna ağırlık yükleyen sporlar yapma dedi en kötü ne olur dediğimde felç olursun dedi var mı gerçekten böyle bir risk? ve bu iyileşir mi 2-3 ay dedi ancak kesin spora devam edersin 2-3 ay sonra demedi bu tür sorunlar yaşayanlar veya bilenler yardımcı olursa sevinirim.

2. jackmaldow

jackmaldow Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    LA / California
    Mekik çekerken ben bazen zorluyorum boynuma ağrı giriyor tavsiye etmem .

3. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.374
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    doktorun zaten gerekli cevabı vermiş burda bundan daha net bi cevap alabilir misin sence? keşke mekik konusunu da doktora sorsaydın,hatta imkanın varsa tekrar git sor , boyun neticede, felç kalma ihtimalin bile varmış..
    bu arada fedor emelianenkoyu da bize tanıttığın için teşekkürler, sağlam bir abimizmiş :)
    saygılar..

4. chasten

chasten Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yani orası öylede belki aynı tür bir sorun olan varsa kesin geçiyor mu yoksa mma hayatımı bitirir mi ondan sormuştum,birde 11 aydır spor yapmıyordum yeni başlamıştım zaten geçen sene ağustosun 15 inde 500 şınav çektim sırtımı sakatladım 3 tane doktora gittim biri kas spazmı dedi öbürü kürek kemiğinde çıkma var dedi en sonunda profa gittim mr çektirdi kaburga kemiğinde siyahlaşma var 3-4 ay spor yapma dedi 2-3 gün sonrada apandisit ameliyatı oldum.Şimdi gene başka bir doktora da gittim o da ağırlık çalışma boynunu kasarsın her ağırlıkta falan dedi felç olursun dediği içinde korkuyorum hangisine inanayım :S sorucam inşallah sıkıntı olmaz.

5. chasten

chasten Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Doktora sordum çekebilirsin dedi ama,garip geldi normalde bile ağrıtıyordu.Sizce başka doktora mı gitmeliyim?

Sayfayı Paylaş