Boyun Kalınlaştırma Egzersizleri

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve mertoz9 tarafından 10 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. mertoz9

mertoz9 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba arkadaşlar beslenmemi, spor günlerimi ve hareketlerimi düzenledikten sonra sonuçlar almaya başladım vücudum oturmaya başladı. Biraz kilom var ama şimdi 3 ay daha kas inşaası yapıp ardından definasyon düşünüyorum. Ama vücut büyüdükçe boynum çok ince kaldı ve güzel görünmüyor. Kışın problem değildi de yaz da geliyor ve artık daha açık giyinecez bu görüntü kirliliğini :D kaldırmak için bana hareket önerebilir misiniz ?

Şimdiden teşekkürler

Saygılar..

2. DangerousPower

DangerousPower Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    3
    Boyundan bahsettiğin şey trapez mi ?

3. mertoz9

mertoz9 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Trapez ve boyun. İncecik görününce hoş olmuyor bende rahat edemiyorum :)

4. ozan1234

ozan1234 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Minder , serbest stili güreşçi.
    Trapez şahsen ben çalışmam ve gayet iyidir , güçlüdür , psikolojik olmadığından eminmisin,trapez ve boyun için antrenmanlar var antrenman sonlarına ekliye bilirsin.http://steroid-anabolic.com/forum/img/Neck bending lying.jpg en bilinen antrenmandır ben güreş yaparken alnımı yere koyup döndürürdüm, yada alnımın üstüne amuda kalkardım boynu çok güçlendirir bu hareketler.http://www.shapefit.com/pics/neck-exercises-seated-head-harness-neck-resistance.gif illede ağırlığa gerek yok tabi.

5. mertoz9

mertoz9 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    İlk linki açamadım ama ağırlık olacak diye bir şart yok. Sadece kalınlaşsın istiyorum. Hareketi deneyeceğim. Hocaya da danışırım teşekkür ederim.

6. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Bu hareketlerden uzak durmanı tavsiye ederim. Boynumu kalınlaştıracağım diye ömür boyu boyun problemleriyle - boyun fıtıklarıyla yaşamak istiyorsan orası tabiki senin kararın ama kesinlikle uzak dur derim bu hareketlerden. Boynunu kalınlaştırmak istiyorsan kilo almalısın.Normal olarak yaptığın omuz hareketleri hem trapezleri hem de boynu belli bir seviyede zaten geliştirecektir ve bu da sana yetecektir. Bundan daha fazlasına da dövüş sporlarıyla uğraşmadığın sürece gerek yok.Yukarıda linklerde verilen hareketler yanlış yapıldığı takdirde felç sebebi olabilmektedir ve yanlış yapma ihtimali de profesyonel kişilerin gözetimi altında olmadığın sürece çok yüksektir o yüzden tekrar uyarıyorum bir trapez-boyun geliştirme hareketi olan Shrug hareketi dışında hiçbir şekilde bu tarz boyun hareketlerini yapma , yaparsan ileride pişman olma ihtimalin % 90 ın üstünde

7. ozan1234

ozan1234 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    ben minder güreşçisiyim o hareketi çoğu zaman yaparım ağırlıkla olanını allaha şükür bir sıkıntı çıkmadı tabi bu işi profesyonel yapmak var acemi olarak yapmak var.

8. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Sen güreşçisin kendin belirtmişsin ancak konuyu açan kişinin daha bu sporda bile çok yeni olduğu belli. Bu durumda bir kişiye bu hareketlerin nelere sebep olabileceğini belirtmeden bu tarz bir öneride bulunmak bence doğru bir yaklaşım değil. Konuyu açan kişi de dahil olmak üzere bu yorumu görüp bu hareketleri deneyecek kişiler elbet olacaktir ve bu kişiler spor hayatını geçtim günlük yaşamını ve ilerideki yaşamını çok çok ciddi seviyede etkileme potansiyeli olan bir boyun sakatlığı yaşasa bunun sorumlusu doğrudan sen olursun ne kadar iyi niyetli olursan ol. Bu sebeple böyle tavsiyelerde bulunurken dikkatli olmakta fayda var

9. ozan1234

ozan1234 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Haklısın , ama ben bu hareketin zararı veya sakatlıklara sebep olucağını düşünmemiştim,sonuçta boyun okadarda narin biryer değil boynunu eğip kaldırması ne gibi sakatlıklara sebep olabilir ki , ve bunu temeldede uyguluyorlar ben gidip 20 kilo ile yap demedim zaten havlu ile örnek gösterdim ağırlıksız.

10. mertoz9

mertoz9 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Kilo olarak fazlam var. Sporda yeni sayılırım. Aralıklarla yapsam da bilinçli olarak 6 aydır yapıyorum. O yüzden 6 ayın dışındaki geçmişin pek bi faydası yok. Bu kadar tehlikeli olduğunu bilmiyordum. Shrug a ağırlık vereceğim. Hocama da zaten soracaktım yarın. Buraya da danışmak istedim. Hareketi denerken normal ağırlık acısından farklı bi acı hissetsem zaten bırakırdım. En iyisi hocama sormak olacak çünkü fiziksel olarak beni de bildiği için doğru bir karar verebilecektir. Uyardığın için @StormBlast yardımcı olmak istediğin @ozan1234 ikinize de teşekkür ederim :)

Sayfayı Paylaş