Boyun inceliği ve duruş bozukluğu

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Murat Mert tarafından 2 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Murat Mert

Murat Mert Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    10
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Arkadaşlar çok büyük bir problemim var yaklaşık 3 aydır spor yapıyorum sağlıklı besleniyorum . 17 yaşındayım 1.86 boyundayım ayrıca sporu bırakmayıda düşünmüyorum.Herneyse problemim şu ki, boynumda acayip bir incelme oldu ve spora başlamadan öncede duruş bozukluğum mevcuttu.Size sorum şu ne yapmalıyım hangi kasları çalıştırmalıyım not: sporu evde yapıyorum 22 kg set olarak dambılım var.:confused:

2. berkanbuskut

berkanbuskut Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Antalya
    Durus bozuklugunu karin kaslar duzeltir ve sirtda yardimci olur , Barfiks iki kas icinde ise yarar , boyun incelik bilemeycem onu genetik oldugunu dusunuyorum Benim ince ve uzun mesela :)

Murat Mert bunu beğendi.
  3. Gecce

Gecce Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Spora başlayanlar boyunlarını ölçmüyor gördüğüm kadarıyla ama bu spor boynuda kalınlaştırıyor. Öncesi-sonrası fotoğraflara bak istersen. Duruş bozukluğu benimde en büyük sorunum ama düzelme hissediyorum yavaş yavaş

4. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Evet haklısınız, sebebi kilo alımına yönelik bişi, kilonun tüm vücuda yayılması sonucu böyle bişeyin olması münkün.. ama boynunu kalınlaştırmak isteyen birisi trapezlere yüklenmeli, trapezlerin gelişimi, vücudun gelişip kafanın küçücük kalmasınıda engelliyor, kafayıda geliştiriyor..

5. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Duruş bozukluğu için en kral hareket deadlift. Bu duruşun en önemli sebebi sırt kaslarının zayıf ve fazla uzamış olması, deadlift ile yüzeysel kaslarla birlikle derin kaslarıda en mükemmel şekilde aktif edebilirsin. Sinir sistemi zayıf çalışmayan bölgeleri zamanla unutur, bunu en hızlı şekilde güç çalışarak düzeltebilirsin. Göğüs, ön omuzu esnet, sırt, arka omuz güçlendir.

Tanrı Türk'ü korusun.

6. Sir_Ozzyz

Sir_Ozzyz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Git spor salonuna kayıt ol ve hocanın verdiği programı düzenli olarak yap. Yemeğine ve uykuna dikkat et. Her şey yoluna girer zamanla ama bu 2-3 ayda olacak bir şey değil, biraz azim ve sabır gerektiriyor..

Sayfayı Paylaş