Boyun Ağrısı ve Sağ Kolda Güçsüzlük

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Xcalamity tarafından 9 Kasım 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Xcalamity

Xcalamity Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Amsterdam
    Arkadaşlar son 1-2 haftadır bazen kaybolan bazen yükselen boyun ağrılarım vardı geçtiğimiz cuma omuz antremanında sağ kolumu yeterince verimli kullanamadığımı farkettim ..
    dumbbell shrug hareketinde 6. tekrardan sonra sağ elim dumbelli yavaş yavaş bırakmaya başladı en son dayanamadım yere bıraktım kısacası sağ kolumda güç kaybı var biraz araştırdım omuz fıtığı belirtileri gibi geldi bana .
    Isındıktan sonra Antremanı normal şekilde yapıyorum fakat fazla ağır girince sağ kolda güç kaybı yaşıyorum
    İşim gereği uzun süreler pc başındayım bununla beraber salonda yaptığım ters bir hareketin bunu tetiklediğini düşünmekteyim perşembe dr'ye gideceğim büyük ihtimal MR falan isteyecek sporu bırakmam gerektiğini söylerse ne yaparım bilmiyorum .
    3 yıldır fitness yapıyorum ve bırakmakta istemiyorum yardımlarınıza ihtiyacım var :(

2. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Hocam inşallah ciddi değildir ama doktor bişey söylemeden burdan yazmak saçmalık. Git gel sonucu bize yaz

3. burakcan0001

burakcan0001 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    sağlık teknikleri
    Bende de aynı durum söz konusu oldu ama benim sağ değilde sol kolumda güç kaybı mevcuttu...trapez çalışırken ense kökünde sol tarafta şiddetli bir agri hissettim agri sonrasi sol kolda uyuşma ve güç kaybı oluştu....doktora gittim MR çektim sonuç boyun fıtığı c4-c5 diskleri arasında oluşan fıtık sol kolun biceps ve deltoit kasına giden sinirlere basi yapıyor haliyle bu da güç kaybı olarak ortaya çıkıyor..hocaya ağırlık. Kaldırmaktan mı oluştuğunu sorduğumda boyun fıtıkina sebeb olan en az 10 tane neden saydı (Araba caminin açık kalması ,klima , fazla yemek yemek ,ıslak saçla yatmak pc veya tv karşısında yanlış oturmak , yastık şekli ve yüksekliği ve buna benzer bir sürü neden tabi ani ve dengesiz ağırlık kaldırmak da bunlara dahil)....mesele agri değil aslında zamanla agri kaybolur ama güç kaybı biraz sıkıntı o sinire basi devam ettiği sürece sinyal kaybı haliyle güç kaybı devam edecek....peki tedavisi mümkün mü veya iyileşir mi ? Kendiliğinden tedavisiz dinlendirerek ve dikkat ederek vucudun doğal bakım onarım sistemiyle ileşebilir,ilaç tedavisiyle ileşebilir, fizik tedaviyle ileşebilir ve ameliyatla ileşebilir dikkat ettiysen ileşir demiyorum garantisi yok veya hiçbiriyle de ileşmeyebilir...hatta kötü bir hekime ameliyat ettirip Allah korusun sinirleri zedelemen durumunda kolda kalıcı felçe kadar da gidebilir tabi bu en kötü ihtimal....bu ihtimali düşünme ama sana ameliyat diyen doktorlar için aklının bir köşe sinde tutmanda fayda var....ihmal etme en kısa sürede fizik tedavi doktoruna gitmemi tavsiye ederim....Geçmiş olsun Allah şifalar versin...

Son düzenleme: 9 Kasım 2015

Sayfayı Paylaş