Boyumun kısa olmasi spor yapmama

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Yasinç. tarafından 24 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Yasinç.

Yasinç. Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Başlıkta da dediğim gibi boyum gerçekten kısa 1.67 boyundayım. 17 yaşımdayim ve bundan sonra fazla uzayacagimi zannetmiyorum. Kilomda pek yok 50 kgyum. Spora baslayip daha da zayiflamaktan veya üçgen peynir gibi ortalikta dolasmaktan korkuyorum birileri fikir veya azda olsa motivasyon verecek şeyler paylasirsaniz sevinirim.

2. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Öncelikle uzamanın yaşı yoktur :D daha doğrusu 20den sonra bile uzayanlar var. Onun dışında uzayacağını bilsen bile bu spor boyunu uzatmana engel değildir :D yani bb boy kısaltmaz veya uzamayı durdurmaz. Onun dışında bb yapcaksan (bb=bodybuilding) kilo alırsın zaten daha da kilo vermezsin. Ve üçgen peynir derken ? üçgen vücuttan bahsediyorsan o kötü birşey değil ki :D yani ne istediğini tam anlayamadım :D spora başla emin ol pişman olmazsın :D zaten zayıf olduğundan gelişimi daha çabuk farkedersin.

3. Yasinç.

Yasinç. Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Cevabın için teşekkür ederim de bende arastirdigim kadariyla boy kısaltılmiyo fakat ailemden ve abimden kaynakli olarak uzayacagimi düşünmuyorum artık . demek istedigi ya daha fazla kilo verirsem veya daha kötü bi görünüşe sahip olursam ?

abseto bunu beğendi.
  4. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Zaten bu sporda amaç kas kütlesi kazanmak. Sporu yapcaksan beslenmene özen gösterceksin. Ben 57-60 kg başladım şimdi 70 kg yım :) yanı merak etme başla sen spora :D

5. Atsizat

Atsizat Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Ben 17-18'den beri aynı boydayım. Boyum uzamadı. Boyun 20 yaşına kadar uzaması lafı bana abartı geliyor. 25 yaşındayım ben. 18 yaşındayken de boyum aynıydı.
    --- Mesaj birleştirildi, 24 Nisan 2016 ---
    Üçgen peynir gibi olmak kolay bir şey değil ki zaten. Kas yapmak zor bir şey. Ben de bir yandan yağ yakıp bir yandan kas yapmak istiyorum ama bu evde yapılabilcek bir şey değil heralde. Ben evde kendi kendime çalışıyorum işte ama pek bir şey olduğu yok. Kollar kaslandı biraz o kadar, bir de göğüsdeki sarkık görünüm azaldı gibi, daha dik duruyor sanki :D
    Evde kendi kendime ağırlık çalışıyorum ve hemen hemen hergün dışarda yürüyüş yapıyorum çünkü kilo almak istemiyorum. Kilomu korumak istiyorum. Bunun için de hemen hemen hergün yürüyüş yapıyorum.
    Boyun kaç?

Son düzenleme: 24 Nisan 2016
  6. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    1.70 yanı bende kisayim :( ama sorun değil :) şimdi 75-80 kg görüp definasyon yapmayı dusunuyorum :) 70 kg a geri dönersem 1.70 70 kg derine vücut fena olmaz :)

7. Atsizat

Atsizat Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Benim de boy 172 zaten :D Kilom 65. Kilomu 65'de koruyarak kas kütlemi arttırmak istiyorum.

8. ForeverYoung

ForeverYoung Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Yazı biraz uzun özet geç diyenler için: Vakit kaybetmeden çalışmaya başla kilo kaybetmeyi de üçgen peynir olmayı da kafana takma hele boyu hiç takma.

Başladığımda boyum 165'ti kilom da 50 civarındaydı. Hala 165'im ve yaşım da senden epeyi büyük. :D Ne düşündüğünü mü desem nasıl hissettiğini mi desem gayet iyi anlıyorum. Ben biraz geç başladım çalışmaya okudum öğrendim ama uygulamadım O yüzden tavsiyem başlayabildiğin kadar çabuk başla. Nedense erkekler kısa boylu olmayı bir sorun olarak algılıyor senin için demiyorum bunu, forumda açılan konulara bakarsan çoğunun derdi hareketleri nasıl yaparım, nasıl beslenirim, doğru çalışma tekniği nedir değil de boyum kısalır mı kısalmaz mı kaldıracağı da 5 kg dambıl? Benim için bu soruyu soranlar spor için değil de gösteriş için çalışmak isteyenler. Çünkü bir şeyler kazanmak istiyorsan bir şeyler kaybetmeye de hazır olmalısın. Kısa olmak hep bir negatiflik gibi gösteriliyor. Genelde çoğunun sebebi de kısa boylu erkeklere kızlar bakmaz kaygısı yani kendini birine ispat etmeye çalışmak. Hayır kendini sadece kendine ispat etmeye çalışmalısın bir başkasına değil. Benim etrafımdaki insanlar her zaman benden uzundu. Kendini buna alıştırman gerekiyor böyle bir sorunun varsa. İşin güzel tarafı şu: bir yerden sonra uzunluk senin için bir değer ifade etmemeye başlar. Çünkü etrafındaki erkeklerin çoğu senden uzundur bunu 165 olarak söylüyorum tabi. :D Sonra ne olur biliyor musun mevsimler geçer kış geçer ilkbahar gelir. Montlar gider uzun kollular kısa olur. Meğerse o uzun insanlar sadece uzunmuş sadece kemikleri uzun ya da sadece yağ ama kas yok. Kızlardan çok bunlar size bakmaya başlar ciddiyim bu konu da. Çünkü kısa olduğunuz için sizin onlardan daha küçük ve zayıf olmanız gerekir ama değilsinizdir. Çünkü onlar yatarken siz çalışmışsınızdır çünkü onlar abur cuburlar yerken siz yememişsinizdir. Çoğu 10 kg dambılı 10 kere kaldıramaz. (Başlarken sen de belki 5 kg bile kaldıramayabilirsin bu sorun değil benim kastettiklerim 20-25 yaş arası insanlar) Bu yazdıklarımı ego ile yazmıyorum yanlış anlaşılmazsın, zaten boyu 1.65 olan birisinin egosu olmaz. Bunları yazıyorum ki belki benim gibi biri gelir ve okur. Neyse sonra salona çalışmaya gidersin (tabi bu dediklerim biraz ilerisi için) bir bakıyorsun senden uzun insanlar var lakin alıştığın için sorun değil. Sonrasında sen gidip oradan hallice bir dambıl alırsın 20kg falan "uzun" olanlardan birkaç tanesi genelde bunların yaşı 18 ile 25 arasında değişir bunlar ya yeni başlamışlardır ya da üzerinden bir iki ay geçmiş kişilerdir. Senin 20 aldığını görünce, bu keko bunu kaldırıyorsa bende kaldırırım derler ama kaldıramazlar işte o zaman olayın boy olmadığını anlama kapasitesine erişmiş olurlar. Şöyle bazı güzellikleri de var tabi: vücudun ortaya çıkması biraz daha kolay ama diğer uzun adam nasıl çalışıyorsa sende öyle çalışırsın. Görece başlarda küçük olduğun için kollar sırt omuz biraz büyüdüğü zaman daha kolay belli oluyor. Çoğunlukla seninle aynı ölçülere sahip olup senden uzun olan kişilerden daha güçlü olursun çünkü temelde onların yağ miktarı senden fazladır. Lakin işte burada kütleyi yağ değil de kas olarak kazanabilmek çok önemli bireysel olarak. Üçgen peynir kısmına gelirsem. Nasıl Mart'ta biraz kol biraz omuz biraz da göğüs yapsamcılar (sonra olur da bir ihtimal bırakmazsa tabi ) Haziran ayında öyle olmuyorlarsa bunda da başlayınca üçgen olunmuyor. O yüzden en son düşüneceğin şey bu olsun. Sen salonuna da yazıl oku öğren araştır. Benim için kısa olmak bir sorun değil ama zayıf olmayı kabul edemem. Boyumu değiştiremem ama kalan ölçülerimi değiştirebilirim. Ayrıca kısayım diye bacak çalışmamazlık da etmeyin. Her yerinizi çalıştırın. Göğsünüz hacimli olmayabilir sorun değil siz yine de çalışmayı bırakmayın. Ağır da girmeyin, kendinizi ve sınırlarınızı bilin arada geçmeye çalışın ama bilerek geçmeye çalışın körü körüne değil. Son olarak da benim ara ara açıp dinlediğim bir video var. Lee Priest steroid basıyordu ama diğer hepsi de basıyor burada mesela steroid kullanması değil dedikleri.
    Kısaca şöyle diyor. " Olur da diğer sefere birisi bana Lee büyük adamlarla yarışmak nasıl bir şey ? diye sormak isterse uzun kelimesini kullansın büyük değil. Boyları 180 olup da ölçülerinin benim gibi 163'lik küçük bir adamla aynı olması bu acıklı işte. 1.80 olup da 1.63 bir kişinin ölçülerine sahip olmak bu acıklı.

Telesca ve burakbyr bunu beğendi.
  9. Yasinç.

Yasinç. Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Gercekten çok teşekkür ederim yazdigin yazi için verdigin motivasyon için zaten 1 hafta içinde sporumada baslamayi düşünüyorum

10. Telesca

Telesca Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Üşenmedim okudum yazını iyi bir motivasyon oldu benim için teşekkürler.

Sayfayı Paylaş