boyumun kısa kaldığını düşünüyorum yaş 21

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve lahme tarafından 14 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 37 üye.
  1. lahme

lahme Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    bilinçsizliğimin kurbanı oldum 16-17 yaşlarındayken vücut geliştirmeye başladım ama kesintisiz devam etmedim 2-3 ay kesintisiz gidiyordum gerisi gelmiyordu ama yine de squat leg press olsun standing barbell curl olsun barbell row olsun bu hareketleri yapıyordum ve bu yüzden boyum kısa kaldı bizim ailede erkekler genelde 1.88-1.90 civarıdır ben 1.84'te kaldım birde 19 yaşında 1 ay boyunca protein tozu+kreatin kullanmıştım bu da büyük bir hataydı şimdi anlıyorum ve kendimi o kadar yanlış hissediyorum ki hani 300 spartalı filminde bozuk çıkınca atılan bebekler gibi hissediyorum kendimi 21 yaştan sonra boy uzamaz zaten istediğin hareketi yap diyeceksiniz ama bu bende kabus oldu geceleri uyuyamıyorum resmen bunu düşünmekten, her gün 50-60 defa zıplıyorum belki 1cm o da olmadı 0.5cm uzarım diye

kız kardeşim 1.80cm boyunda düşünsenize ben 1.84 yani şöyle 1.90 olsaydım oran normal olurdu ama 1.84'e 1.80 yani erkek olsa tamam ama kız bu da benim kısa kaldığımı gösteriyor şu an 1.90 olabilmek için neleri feda etmezdim okulumu bırakıp karın tokluğuna bir kuru ekmek karşılığı çalışmayı kabul ederim yeter ki 1.90'lık yeterli bir abi olabileyim beraber bir düğüne gidiyoruz diyelim topuklu giyiyor 1.85-86 filan oluyor ben de ayakkabı giyince o civarda oluyorum aynı boyda oluyoruz şu işe bakar mısınız abi-kız kardeş aynı boyda olacak iş mi ne yapacağımı şaşırdım şimdi 22-23'e kadar zıplamaya devam etmeyi düşünüyorum o zamana kadar uzama olabilir diyorlar ama şimdiden uzama ameliyatlarını filan araştırmaya başladım böyle bir illeti allah düşmanımın başına vermesin ben anlamıyorum ne günah işledim de bunlar başıma geldi, ben ne günah işledim de allah bana bu akılsız kafayı layık gördü ben niye bu kadar aptalım geleceğimi hayatımı kararttım hiç bu kadar çaresiz hissetmemiştim zaman zaman intihar etmeyi de düşünüyorum ama korkuyorum açıkçası fakat boyum aynı kalırsa başka çarem kalmayacak gibi görünüyor

en azından bana boy uzamasına negatif etki eden hareketleri söyleyin onlardan kaçınayım mesela yukarda birkaç tanesini saydım zaten squat deadlift barbell row standing barbell curll falan bunları biliyorum bir de shoulder press hareketleri var onların da yapılmaması lazımmış peki bunlar yoksa omzu nasıl çalışayım mesela ayakta yana açış eğilerek yana açış ve ayakta öne açış yapıyordum ben omuzlar için ama görünen o ki bunlar da omurgaya yük bindiriyor uzamayı engelliyor bunları yapmasam neleri yapabilirim bu konuda gerçekten acil bilgiye ihtiyacım var okuduğunuz için teşekkür ederim

2. deniz10

deniz10 Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    elindeki klavyeyi yavaşça yere bırak ve direk bi psikologa git bence. cidden sana şuan hasta muamelesi yapıyorum . 1.84 boya kısa gözüyle bakıyorsun ya daha sana ne diyeyim bilmiyorum benim boyun 1.76 ben yaşamayayım ozaman? . Soruyorsun madem söyleyeyim gerçektende kaldırdıgın 20-30 kg ağırlıgın vucuduna etki edeceğini mi sanıyorsun? squat gibi hareketlerde 200 kg civarı ağırlık girmiyorsan boyuna hiçbir etkisi olmaz vucut geliştirmenin bu yaşında ,hatta hiçbir etkisi olmadığını savunan tonla insan var dünyada . arnold gibi adamlar bunun bi nevi kanıtı.

Jacques Reverdi, Meyriyer, _Tunc_ ve diğer 12 kişi bunu beğendi.
  3. lahme

lahme Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    işte yanlış anladın ben 1.84 kısadır demiyorum ama olmam gerekenden kısa kaldım sadece vücut ağırlığıyla doğru egzersizleri yapsaydım şimdi her şey daha güzel olurdu diye düşünüyorum aile faktörü var genetik sınırın altında kaldığımı düşünüyorum mesela amcam 1.92 babam 1.89 dayım 1.94 vs vs. düşünsene soy ilerledikçe yeni bireylerin eskisinden daha üstün olması gerekir fiziksel olarak bende tam tersi 1.84 onlardan kısayım valla artık ailemden olsun olmasın her benden uzun insan görüşümde boğazıma bir taş oturuyor allah beni kahretseydi bunları yapmasaydım diyorum fakat itiraf etmeliyim mesajın beni rahatlattı ama bununla ilgili bilimsel bilgi görmem lazım tam olarak rahatlamam için elinde bununla ilgili makale varsa paylaşır mısın? ağırlık açısından diyorum 20-30kg dedin ya mesela bu miktarda ağırlığın üstüne çıkmadıkça kemik büyümesi etkilenmez diyen bir kaynak varsa o bana lazım rahatlamam için en azından tamam der kaderime razı olurum bir de arnold demişsin adam genetik harikası doğuştan mr.olympia doğmuş diyebiliriz kitabı vardı bir tane 10 defa okumuşumdur en az orda daha doğru dürüst vg ye başlamamışken 16 yaşındaki fotoğrafı var orda, ona bakıp bakıp utanırdım hep kaldı ki boyu zaten 1.88-1.89 mu ne ben ise ne onun gibi mezoyum ne onun gibi mükemmel bir kas iskelet damar sistemi ve metabolizmaya sahibim 2 gün yağmurda şemsiyesiz dolaşsam hasta oluyorum mesela bu da ne kadar zayıf bünyeye sahip olduğumun göstergesi neyse kabul ediyorum belki biraz psikolojim bozuk ama haklı sebeplerim var inşallah bugünleri atlatırım ve belki de boyum uzar 0.5cm de olsa ve makale bekliyorum senden lütfen

4. melihprlk98

melihprlk98 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meraba arkadaslar abilerim kilo alamıyorum hardline progainer 5000 aldîm duruma göre 2 3 tup kullanacam sonra proteine doncem boyum 1 80 kilom 54 kilo almam icin bana bisey onerirmisiniz 70 kilo olmak istiyorum bisey önerin lütfen :(

5. Rigby

Rigby Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    nasıl kilo alamıyorsunuz anlamıyorum. yersen alırsın. alman gereken kalorinin 500 üzerine çık bak nasıl alıyorsun.

Meyriyer bunu beğendi.
  6. melihprlk98

melihprlk98 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Hardline progainer 5000 aldim günde 4 olcek alcam sabah kalkinca (kahvaltidan oncemi sonrami) ant öncesi sonrasi bide yatarken beslenmem nasil olursa 70 kiloya ulasabilirim

7. Rigby

Rigby Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    gainer hiç tavsiye etmem ben. ona vereceğin paraya yiyecek al dolaba koy programını yap. Çok hızlı kilo alayım dersen göbek çıkar :) kalori hsabını yap 500-1000 arası fazla al hem kas hem kilo :)

zafer_zaferoglu bunu beğendi.
  8. melihprlk98

melihprlk98 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Gaineri kullandiktan sonra ne aliyim peki ya göbek ciksin az da olsa ama kilosuzlukdan biktim cok cilizim bu da rahatsiz ediyo

9. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    Hastasın arkadaşım sen. Bunu hakaret olarak algılama hakikat bu. En kısa zamanda psikologa git ve bize anlattıklarını aynen ona da anlat. Allah acil şifalar versin.

10. melihprlk98

melihprlk98 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Bana mi dedin anlamadim

11. melihprlk98

melihprlk98 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Boyu sorun etme benim arkadasim 16 yasinda boyu 1 63 kilosu 57 cocuk kilo almak icin herseyi yapiyo ama olmuyo bence sen haline sukretmelisin

12. Rigby

Rigby Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    annen babanın boyu ile de alakası var ama kesinlikle doğrudan alakası vardır diyemezsin. arkadaşımın annesi 160 babası 170 veya 67 civarı çocuk 190 :)

13. lahme

lahme Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    niye herkesin hastasın piskopatsın diye düşmanca saldırıyor her gün bir sürü kişi konu açıyor buraya adı üstünde dertleşme ben de derdimi yazdım hayatımı etkileyen bir şey olmasa bu kadar önemli olmazdı

asıl böyle herkes "sen hastasın" derse insan psikolojik olarak hasta olur bence

psikoloğa gitsem ne diyeceği belli zaten sen kısa değilsin abartıyorsun vs. halbuki anlattıklarımı anlasa her şey açık ve net

benim umudum var ama umudumu kaybetmedim ilk mesaj yazan arkadaş bana umut verdi eğer gerçekten boyumu etkilemediyse hayata bakışımı değiştirebilir

14. TTTT

TTTT Üye

Beğenileri:
    176
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    forum deli dolmuş laf edince niye laf ediyon senin güzel aklının ta ortasından opeyim ben yiyim böyle aklını senin, tatlım benim cıldırttınız sonunda beni

stefan35 ve doxux bunu beğendi.
  15. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Evet herkes konu acıyor, birşeyler öğrenmeye çalışıyor, insanlar birbirine çıkarsız yardım etmeye çalışıyor, bunlar oluyor olmasına da başlığa bakıp boyu 1.60 civarında durmuş bir gencin maneviyatina bir nebze katkimiz olsun diye giriyoruz, karşımıza 1.85 boyunda enteresan bir vaka çıkıyor. Biri gidip jay cutler'a soylesin de intihar ediversin adam, 1.73 boyunda adam mı olurmuş canım!! Eger baska bir amacin yoksa, dalga geçmeye falan calismiyorsan, psikolog tavsiye eden arkadaşların tavsiyesini ciddiye almalısın.

Meyriyer, stefan35, Balboa7 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  16. lahme

lahme Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    işte olay öyle değil yukarda TTTT de deli demiş olay şu 1.70 boyunda bir genç aslında 1.75 olabilecekken kendi hatası yüzünden 1.70 kalmışsa bu psikolojik olarak çökertici bir şey benim de durumum bu belki 1.88 olabilecekken bu boyda kaldım ve geri dönüşsüz bir olay ve ayrıca kardeş mevzusunu da belirttim yani abi-kız kardeş arası bi 10cm olacak ki abi kardeş olsun haksız mıyım o yüzden bunu düşüne düşüne kafayı yiyorum bir çıkar yol bulmaya çalışıyorum ama boyumun bundan etkilenmediğini söyleyen deniz10 beni rahatlattı eğer gerçekten böyleyse benim hatam yok deyip biraz vicdanımı rahatlatacağım konuyu anlamamakta ısrar ediyorsunuz dalga geçiyormuşum filan

17. TTTT

TTTT Üye

Beğenileri:
    176
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    ya ne alaka benim aılemde 170 yok ben 179 oldum bazı arkadaslarımın aılesınde 180 asagısı yok cocuk 170 genetık neyse o olursun sen ne kadar ıyı beslenırsen beslen onlar hıkaye ben 16 17 yasıma kadar 50 kılo gezdım hep en kılolu halım 56 kıloydu 179 oldum kısa bır boy sayılır uzun degıl ama aıleme gore uzunum beslenmeye falan takma mıllete ne dersen yanlıs anlıyor zaten sut ıcmek boy uzatmaz kemıklerı guclendırır ıkısı farklı sımdı gıder bırısı boy uzatır yasar sen domatesın faydalarına bak veya elmanın gunde 1 elma 1 domates yesek ona gore olumsuzlugu bulacaz herseyde vıtamın vs var ama bu buyumemıze yardımcı olmaz sadece saglıklı olmamıza yarar kısaca oyle cok suepr beslensende kaderınde varsa 184 olmak 184 olurdun genetık yanı bu sen doktara gıdıp kemıklerının acık olup olmadıgına baktırırsın doktor der bu cocuk 4 cm daha uzar sen ne yaparsan yap 4 cm daha uzarsın yanı ne kadar ıyı beslen ne kadar kotu beslen farketmez ve bunu degısıtremessın sende 184 olmusunkı bu gayet uzun bır boy ayakkabıyla falan 187 olur kısın bot gıyersen 188 cıvarına vurursun daha ne ıstıyorsun anlamadım yanı 160 olan halıne sukretmelısın sımdı sukredıyorum tabı ama aıleme gore boyle soyle dıcen oylede kardesım burada mılletın moralını bozuyorsun senı goren 15 16 yasındakı ınsanlar var kısa olu sana ne kufurler edıyordur emın ol onların hakkına gırıyorsun kısaca buraya yorum yazmayıp gorenler belkı senın yuzunden suan komplexe kapıltı konu acarken sadece kendını degıl mılletıde dusuneceksın cok sıkıntı varsa forumdan bılıgı bır kısı sec oyle mesaj at yada forumda konu arastır boyle konumu olur allah askına

Son düzenleme: 15 Eylül 2014
  18. lahme

lahme Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    nerden nereye geldik şimdi ben 15-16 yaş grubunun psikolojisini mi bozuyorum sadece bir konuda hem yardım almak hem içimi dökmek istedim bak ailemde 1.70 yok 1.79 oldum diyorsun yani doğuştan ulaşabileceğin boy aralığı var mesela x-y aralığı diyelim x alt sınır y üst sınır olsun sen y'ye ulaşmışsın hatta geçmişsin genetiğinin en üstüne ulaşmışsın yani üzüleceğin bir şey yok be ise x'teyim hatta belki altındayım alt sınırın da altındayım beni kahreden bu, zaten babam da her seferinde "senin boyun da durdu ha artık uzamazsın 1.84'te kaldın benim isteğim 1.88 olmandı tam erkek için ideal boy ama olsun yine idare eder" filan diyip bıyık altından gülüyor ne yapayım şimdi ben zaten evde rahat yok burda çözüm arıyorum vuran vurana konu da açmayacakmışım özel mesajla tek tek mi sorayım üyelere ne yapayım öleyim mi ben

19. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    Boyun ağırlık çalıştığın için durdu benimki de fitness'a başladıktan 2 hafta sonra durdu senelerdir bir tık uzamıyor. Artık yapacak birşey yok yaşında ilerlemiş kaldın böyle maalesef. Bundan sonra hayatında böyle hatalar yapma. Ailenin en kısa erkeği olmak kötü birşey ama zamanla atlatacaksın üzülme.

20. jimmybrown

jimmybrown Üye

Beğenileri:
    96
    Ödül Puanları:
    28
    Sen kafayi usutmussun, belliki hayatta hic bir derdin yok acilen doktora git

Sayfayı Paylaş