Boyum Daha Uzar Mı ?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve KidCudi tarafından 11 Kasım 2015 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. KidCudi

KidCudi Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Mars
    Evet Arkadaşlar / Abilerim Ben yakında 18 yaşıma giricem boyum 1.72 kilom 85... Öncelikle liseye başladığımda 1 sene hiç spor yapmadım desem yeridir... Benim boyum lise 1'e kadar uzadı, fakat lise 1'e başladıktan sonra hiçbir uzama olmadı lise 2'ye geçtiğimde uyku düzenim bozulmaya başladı. Lise 3'te felaketti uyku düzenim. Lise 3'ün sonlarına doğru uyku düzenim yerine tekrardan oturdu. Şuan lise 4'teyim... (Not: Her yaz ma'lum tatilden dolayı geç uyuyorum.) Ayrıca Beslenmem iyidir, basketbol oynarım, fitness'a da gidiyorum lakin boyum birtürlü uzamıyor. Hatta bütün boy uzatma tekniklerinide 3 senedir uyguluyorum. Ama bi türlü çaresini bulamadım şu boyun lütfen yardımcı olun. Son olarak Genetik olarak sınıra mı geldim bunuda cevaplarsanız sevinirim ?

Edit: Fitness'a Lise 3'e geçtiğimde başladım. Babamın boyu 1.75 Annemin boyu 1.52. Sakalım çok gür olmasada çıkıyor. Sanırım genetikten olsa gerek ellerim ve ayaklarım küçük. Boyum daha uzar mı ? Şuana kadar doktora gitmedim en yakın zamanda gitmelimiyim ? İlkokul arkadaşlarımın hepsi lisede boy attı ama ben birtürlü boy atamıyorum çıldırıcam artık takıntı noktasına geldi. En azından babamın boyunu geçim o dahi yeter.:( Biliyorum annemin ve babamın boyu kısa ama lisede boy atmamam gerçekten çok ilginç.:( Boyumu pek takıntı yapmıyordum lakin bu sene bazı arkadaşlarım benim boyumu geçince gerçekten morelim çok bozuldu ve psikolojik olarak kötü etkilendim. Dışarıya bu sorunumu yansıtmıyorum, hep içime atıyorum fakat bu durum cidden benim morelimi, psikolojimi, canımı vs. çok sıkıyor / bozuyor lütfen yardımcı olun.:(

Küçük not: Boyumun uzamasını ne engeller ? / Boyumun uzaması için ne yapmalıyım ve nereye gitmeliyim ? / Kaç yaşıma kadar uzarım ? / Bu saatten sonra uzarmıyım ? / Boy uzamam durdu mu ? ----------------------- Evet Arkadaşlar / Abilerim bunları en son 8.sınıfta uzamış biri olarak soruyorum...Artık öyle bi duruma geldimki ne YGS-LYS'ye çalışabiliyorum ne de kız arkadaşım oluyor, çok içime kapandım...Bu yazıyı dikkate alırsanız sevinirim. http://i.hizliresim.com/68BJb9.jpg

2. Abuzerkadayif

Abuzerkadayif Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    172 boy tam turkuye ortalamasi kardes :)
    Olumlu bak, kisa boyda ekledigin kas kutlesi kendini daha fazla belli eder :)
    Boyunun uzamasi icin agirlik kaldirmanin dahi faydasi olabilir.bacak ve sirt antenmanlari sonrasinda gh patlamasi yasayacgindan dolayi uzama ihtimalini arttirabilir.
    Tavsiyem budur ;)
    Antemanlarini ,dinlenmelerini ve beslenmeni tam tamina yap , boylece bu ihtimali en fazla sekilde arttirmis olursun.

Boy uzamasi icin kesin bir yas yok.
    Dediklerimi yap en azindan elimden geleni yaptim dersin:)
    --- Mesaj birleştirildi, 12 Kasım 2015 ---
    Squat yaoabikiyorsan squat eksik etme bacak programlarindan.
    Kisa birakir diye korkma toplasan
    2-3 dakika sirtinda durmus oluyo agirlik :)

3. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Annemin 155, babamın 170 boyu var.
    Benim boyum 178.
    Üniversiteye ilk başladığım sene yani 19 yaşındayken +2-3 cm daha attığımı biliyorum.
    21-22 yaşına kadar boy konusunda kesin bir sayı söyleyemeyiz.
    Ayrıca boy uzamasını sağlayacak herhangi bir hareket yok. Fitness, duruş bozukluklarını gidereceğinden biraz daha uzun görünmene yardımcı olabilir.
    Onun dışında fotoğrafta biraz yağlı gördüm seni. Tabii ki kişisel tercih meselesi fakat senin biraz daha enine gitmen boyunu daha kısa gösterecektir.
    Daha parçalı(yağsız) olmaya çalış. Beslenmeni gözden geçir. Bunun için forumda birçok konu mevcut.

4. HG!

HG! Bölüm MOD Yönetici Bölüm MOD

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Stres de baskilayabilir bu durumu beslenme ve uyku duzeninin yaninda stresten de kacin,bu durumu asiri derecede kafaya takma derim :)

elite35 bunu beğendi.
  5. KidCudi

KidCudi Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Mars
    Aklıma gelmişken sorayim...20'lik dediğimiz dişlerin 3 tanesi çıktı. Ergenliğimi tamamlamış olabilirmiyim acaba ?

6. KidCudi

KidCudi Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Mars
    Mastürbasyon boya etki eder mi ? :( :D

Arkadaşlar / Abilerim bildiğiniz gibi ben boyumdan şikayetçiyim yakında 18 yaşıma giricem...Boyumun uzaması için vücudumdaki GH hormonunu arttırmak istiyorum. Antreman sistemini tamamen değiştirmeye karar verdim. 5x5 programını yapmak istiyorum. (Squat - Deadlift - Bench Press - Military Press - Pendlay Row - Barfiks - Dips) Boyuma bir katkısı olur mu bu sistemin ?

Son düzenleme: 14 Kasım 2015
  7. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    ağır egzersizlerin growth hormone'u artıracağı kanıtlanmış bir şey ama boy uzunluğuna çok da katkısı olacağını sanmam.

elite35 bunu beğendi.
  8. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;
    Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

Kurallar Madde-24'e aykırı başlık açmak!

Madde 24- Forum Üyelerinden Kahinlik Beklemeyin!
    Örnek resimler ekleyip ya da beğendiğiniz vücuda sahip insanların isimlerini vererek afaki sorular sormayınız.Ölçülerinizi ya da kendi resimlerinizi verip afaki sorular sormayınız, antreman ve beslenmen programları istemeyiniz.
    Bu tür başlıklar kilitlenerek çöpe atılacaktır.
    Örnekler :
    *Şu kadar süre çalışsam kaç kilo alırım?
    *Şu kadar süre çalışsam ölçülerim nasıl olur?
    *Bu vücuda supplementsız ulaşılabilir mi?
    *Resimdeki gibi bir vücuda ulaşmam ne kadar sürer?
    *Resimdeki gibi bir vücuda ulaşmam için neler yapmam lazım?
    *Resimdeki sizce steroid kullanmış mıdır?
    *Ölçülerime göre beslenme ve antreman programı verebilir misiniz?
    *Sizce bu vücut adam olur mu?
    *Sizce bu vücut gelişir mi?
    *Bu vücut için hangi supplementları kullanmalıyım? .... vb..
    Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş