boyum çok kısa yaş 15 :(

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve CrazyTürk01 tarafından 15 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 18 üye.
  1. CrazyTürk01

CrazyTürk01 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Abiler ve arkadaşlar boyum yaşıma göre oldukça kısa 15 yaşındayım ve boyum 154 ergenliğe 1yıl önce girdim bacak kılları felan daha tam çıkmadı.Babamın boyu 185 annemin boyu 158 .Boyum için balık yağı kullanıyorum her gün süt içiyorum ve ip atlıyorum her gün düzenli 1 saat koşuyorum biraz kilo fazlalığıda var kilom 58.Aslında boyu pek takıntı etmem 170 civarı olsam bile yeterlidir yeterki bi 10-15 cm uzayım sizce uzar mıyım?

2. esdaesda

esdaesda Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Daha uzaman için zaman var merak etme bi anda uzayan arkadaşlarım var beni bile geçtiler barfikste asılı kal sürekli ek yardımı olur ama tam olarak bilen birisi konuya el atarsa iyi olur

3. ZWEX

ZWEX Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba kardeşim bende aynı böyleydim 153 dü boyum 1 sene içinde acayip uzama oldu halada devam ediyor şu anda 169

CrazyTürk01 bunu beğendi.
  4. ZWEX

ZWEX Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Bence biraz sabır 1 sene sonra uzayacaksın bence :)

Son düzenleyen: Moderatör: 17 Kasım 2014
  5. blastfire

blastfire Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Muhtemelen uzarsin ama cok takinti yapiyorsan doktora gidip bir gorun. Bir sorun varsa erken teşhis edilmis olur hem sorun yoksa bile için rahatlamiş olur . Saglik bosvermeye gelmez kardeşim

6. burjuvaes

burjuvaes Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    spor yöneticisi
    Yer:
    istanbul
    aldıgım eğitim dogrultusunda söylüyorum sana bunları uzamak ıcın tam 7 senen var artı kesınlıkle düzenlı bır takım sporu yapmanı tavsıye edıyorum öncelıkle basketbol dıcekler ama ben voleybol dıyorum hem fızıgın hemde boyun gerçekten inanılmaz değişir benım dediğime kulak ver voleybol uzama açısından basketboldan cok daha etkılıdır bayan sporu olarak düşünme kesınlıkle hem öğrenme acısında hemde uzama acısından voleybol işine çok iyi gelir.. ıp atlamak ve beslenmede ıyı ama duzenlı yapılan voleybol ıdmanları senı 7 senede babanın boyunu bıle katlar..

burakua17 bunu beğendi.
  7. CrazyTürk01

CrazyTürk01 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    inşallah dediğiniz gibi uzarım . doktora gittim endokrin doktoru buyumu ve gelisme doktoruna her yerimden röntgen cekti kan tahlili yaptı hormonlarımda bir sıkıntı olmadıgını ve boyumun daha cok uzayacagını söyledi 3-4 yıl daha uzarsın dedi ama 170 olabilir miyim acaba

8. ZWEX

ZWEX Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Dostum olursun 1.70 hatta geçersin bile ben kendimden örnek verdim ve hala uzuyorum inşallah 1.80 olmak istiyorum

CrazyTürk01 bunu beğendi.
  9. Mert's

Mert's Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Daha dur kardeşim. Benim cevremdeki arkadaslarim ergenlige girdigimiz zamanalarda 3 5 ay icinde sirik gibi olmuslardi. Sporunu, saglikli beslenmeni ihmal etme, gerisini zamana birak...

10. CrazyTürk01

CrazyTürk01 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ama benim bi arkadas var o programin birine bir doktor cıkmıs 15 yaşında sonra boy uzaması durur ve yerini erkeklik hormonlarına bırakırmış sizin boyunuz 15 yaşından sonra kac cm uzadı ?

11. Mert's

Mert's Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Inanma dostum. Ben cok uzayamadim, suan boyum 1.80 ama arkadaslarimin cogu 16 17 arasi uzadi.

12. silentguardian

silentguardian Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    Babam 1.78, Annem 1.63 civarı, Abimin boyu 1.83.
    Benim boyum 1.81, Acaba 1.85 olabilir miyim diye merak ediyorum. Fikri olan var mı?

13. LRyuza

LRyuza Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ya keske benım boyumda 1.70 civarı birsey olsaydı yas 15 boyum 1.90 bende uzunum diye üzülüyorum :/

14. Cigabyte4

Cigabyte4 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Sen bol bol süt peynir yoğurt baklagil vb.. şeyler tüket. Bol bol basketbol oyna. İlla arkadaşa gerekte yok, tekte oynayabilirsin, barfiks falan çek zıpla koş. Ama ağırlık çok fazla kaldırma. Hem yaşın daha küçük hemde gelişme çağındasın. Bi bakmışsın patlama yaşarsın 5-6 ayda 180 bile oluverirsin. Çok kişi var böyle birden uzayan.

15. mericboss99

mericboss99 Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    43
    Bence doktora git,15 yaşında bacak kılların tam çıkmadıysa sorun olabilir erkeklik hormonun fazla üretilmeme problemi olabilir.Yanlış anlama ama penisin 10-11 cmden küçükse testislerin büyük değilse koltualtı kılları yoksa doktora git.

16. CrazyTürk01

CrazyTürk01 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Endokrin doktoruna gitmiştim. O butun kan testlerini ve kemik yogunluguna baktı ve hormonal hicbirsorunum olmadıgını soyledi penis uzunlugunu da kontrol etti bir sorun olmadıgını soyledi :) ama 15 yaşından sonra 15-20 cm uzayabilir miyim acaba

17. mericboss99

mericboss99 Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    43
    Sorun yoksa iyi ergenlige geç girmissib gec cikarsin o zaman 10 15 santim atarsin.

18. MaSKeLTR

MaSKeLTR Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Ailenle görüş beslenme takviyesi al mesela bu kadar takıntı yapıyorsan.
    1) L-Arginine + L-Ornithine + L-Lysine (tablet) (Gece yatmadan önce alınır grovth büyüme hormonunun salınımını tetiklediği öngörülür)
    2) Colostrum (capsul) (Anne ağız sütü diye geçer kas ve iskelet sistemi gelişimi için oldukça iyi bir destek sağlar)
    3) Çinko (tablet) (200 den fazla enzimin faaliyetine katılır gelişim çağında son derece faydalı alınması gerekli minerallerden birisidir)

Bana kalırsa iyi bir beslenme programına ek olarak bu destekler düzenli kullanımla oldukça iyi olabilir.

19. Şafak Bilgili

Şafak Bilgili Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay/İskenderun
    Aptalmısiniz öz baban mı nedemek olum ayıp lan insan olun azcık

Lorethlorien ve Yaver27 bunu beğendi.
  20. Cellucorc4

Cellucorc4 Üye

Beğenileri:
    229
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    istanbul
    ben hatırlıyorum da lise 1 de iken boyum 1.62 di benimde babam 1.80 boyundaydı hep kafama takardım :) lise 4 e gelip mezun olurken boyum 1.85 di :) suan 24 yasındayım 18 yaşımdan bu yana 1 cm bile uzamadı ancak 14-18 arasında 23 cm uzadı

Sayfayı Paylaş