Boyum Çok uzun Ve Çok Zayıfım Yardım Edin Lütfen

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve çaresiz genç tarafından 10 Haziran 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. çaresiz genç

çaresiz genç Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar 17 yaşındayım, 1.88 boyundayım ve 60 kiloyum.Tahmin edeceğiniz üzere inanılmaz zayıf duruyorum. Çubuk gibiyim adeta.Bu durumdan sıkıldım artık, kendimi bildim bileli hep zayıfım omuzlarım aşağıda kollarım bileklerim incecik, kemiklerim sayılıyor adeta. Spor salonuna gidiyorum 2 aydır 54 kilodan 60 kiloya çıktım. Ancak hala çok zayıfım. Sadece kollarım biraz kalınlaştı. Sizlerden ricam bana beslenme programı, spora faydalı kilo aldırabilecek yiyecekler, antrenman programı vb. şeyler önerin lütfen şu zayıflıktan kurtulmalıyım artık. Bu yazı güzel değerlendirip 70 kilonun üstüne çıkmak istiyorum. Lütfen bana yardımcı alın kilo almam için. Şimdiden teşekkürler.

2. fatihciftaslan69

fatihciftaslan69 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Oncelikle 2 ayda 6 kilo aldigin icin tebrik ederim.bu kilo almada cok zorlanan birisi olmadigin anlamina geliyor yemek duzenini bozma derim abur cubur ve dandik karbonhidratlari cikart yiyebilfigin kadar ye bende zayiftim yiyince oluyomus 2-3 sene sonra cok cok iyi olacagina eminim
    Iyi sporlar

3. çaresiz genç

çaresiz genç Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim öncelikle bu iyi düşüncelerin için, 6 kilo aldım ama hala beslenmemi bir düzene oturtmadım mesela günde kaç yumurta yemeliyim antremandan önce ve sonra neler yemeliyim, ton balığı deniyor yulaf ezmesi fıstık ezmesi kilo almada önemli deniyor deniyor bunları ne zaman yemeliyim vs vs bu konularda bilgisizim..

4. snrgndr

snrgndr Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Sabah kahvaltısında ;
    3 yumurta
    75 gram yulaf ezmesi
    100 gram peynir
    5 adet zeytin
    50 gram fıstık ezmesi
    200 gram süt

Ara Öğünlerde ;

Kuruyemiş - Bir adet muz - meyveli yoğurt vs. yiyebilirsin

Öğlen Yemeğinde ;

200 Gram Tavuk Göğsü
    150 Gram Bulgur - Pilav - Kepekli Makarna (Kilo almak istediğin için beyaz pirinç pilavı da ye yiyebilirsin)

Akşam Yemeğinde ; Bunu spor sonrasına ayarlayabilirsen iyi olur. Spor sonrasında bir öğün almanı tavsiye ederim kesinlikle.

200 Gram Tavuk Göğsü - ton balığı - kırmızı et vs. yani protein alabileceğin bir et kaynağı tüket.
    150 Gram Bulgur - Pilav - Kepekli Makarna
    1 Kase Yoğurt

Spor sonrasında fıstık ezmesi yine 50 gram yiyebilirsin. Kilo almak istiyorsun , çok yağlı ve şekerli olmadığı müddetçe yediklerini zenginleştirebilir ve değiştirebilirsin. Dediğim gibi tavuk olur , balık olur , ızgara olur haşlama olur bu sana kalmış.

Ortalama gramlar yazdım sana kendi beslenme programıma korele olarak. Ama yine de ben fazla kilo almak istemiyorum o nedenle bu programa eklentiler yapabilirsin. Yediğin besinlerin gramlarına göre aldığın protein , yağ ve karbonhidrat miktarlarını ve en önemlisi toplamda aldığın kaloriyi hesapla. Boyuna yaşına göre bir kalori hesabı yap. Günlük alman gereken kalorinin üzerine çıktığında kilo alacaksındır. Basit bir denklem ortada :)
    Saat 6-7'den sonra fazla bir şey yememeye çalış kilo alacağım diye saçma bir göbek - kalça kombinasyonu yaparsan daha kötü sonuçlar alabilirsin. Onun haricinde birkaç saatlik aralıklar ile öğünlerini ve ara öğünlerini tüket.

5. eneskaradag

eneskaradag Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba. Kardesim simdi elbette ki yemek düzenin en önemlisi. Fakat mesela günlük 2500 tüketmen gerekiyorsa kilo alman icin yaklasik 3500 yapmalısın. Yemekleri yiyebiliyorsan ve sorun olmuyorsa düzenini oturt ve bol pilav makarna tüket. Ancak hepsine ragmen hâlâ alamıyorum diyorsan en iyi secenek sanirim karbonhidrat tozu. Beni ayiplayacaklar olabilir ama alman gerekip alamadigin seyleri bir süte karistirmak daha mantıklı gelebilir diye düşünüyorum.

6. çaresiz genç

çaresiz genç Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim, bir şey daha sorucam sporu akşam yemeğinden önce yapacağıma göre; öğle yemeği ile spor arasında bir şey yememi önerirmisin yani antremandan önce karbonhidrad veya protein ağırlıklı bir öğün olarak ne yemeliyim spordan önce
    --- Mesaj birleştirildi, 11 Haziran 2015 ---
    Haklısın çok yemem ve spor yapmam lazım kilo almak için, tozu almayı düşünüyorum..

7. snrgndr

snrgndr Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Antrenmandan en az 1 saat önce son yemeğini yemiş ol. Aksi takdirde antrenman sırasında bazı hareketlerde mideni bile bulandırabilir. Pilav gibi karbonhidratları spordan 1 saat önce tüketmeni tavsiye ederim. Antrenman sırasında sana enerji olacaktır , performansın da artacaktır. Protein olarak da yine 1-2 saat önce alabilirsin.
    Spor öncesi şekerli bir şey falan tüketme , antrenman sırasında insülin :eek::eek::eek: :)

Bir de söylemedim ama gainer kullanabilirsin. Spor sonrası yemek öncesi falan tüketiliyor onlar , kendim hiç kullanmadığım için ne zaman idealdir nasıl kullanılır 4/4lük bir şey söyleyemeyeceğim. Çok katkısı olacaktır. Kilo alamamaktan uzun zaman yakınan , kilo alımı duran arkadaşlarım var alıp çok olumlu sonuçlar aldılar. Supplement almam , karşıyım diyorsan (ki kesinlikle doğru kullanımlarda , normal miktarlarda alımlarda , yeterli su alımlarında kesinlikle zararı olmayacaktır) bir şey diyemem ama maddi durumun yetiyor ve alabilirim normal karşılıyorum diyorsan bir süre sonra alabilirsin.

8. çaresiz genç

çaresiz genç Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim gün içinde bol bol pilav makarna yiyeceğiz o zaman :D, gainer almayı düşünüyordum sende söyleyince karar verdim :D

9. snrgndr

snrgndr Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Başarılar kardeşim :)

10. çaresiz genç

çaresiz genç Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları: