Boyla ilgili bir problemim var bakarmısınız

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Alicannike tarafından 11 Şubat 2007 başlatılmıştır.

1. Alicannike

Alicannike Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle Abilerim Ablalarım sizden bir yardım istiycem ben çok kafaya takmaya başladım bu sorunumu yaşım 15.5 boyum 1.66 basketbol klübünde oynadım 1 seneye yakın şuan bıraktım ağustostan beri hiç boyum uzamadı arkadaşlarım deve gibi oldu :S şimdi yeniden bir klübe başlıycam ve düzenli beslenmeyle maximum uzamayı sağlamak istiyorum sizden istediğim bana beslenme önerileriniizi bu yaşta yapabiliceklerimi söyleyebilmeniz.Günde bazen 1 bardak bazen 1 litre süt içiyorum ama bir işe yaradığı yok hep kilo aldırmaktan başka ben bir sonuca ulaşamassam 18 yaşında hormon ilaçlarıyla maximum uzamayı sağlamayı düşünüyorum lütfen görüş ve önerilerinizi yazın yorumlarınız benim için önemli :(

2. kliwaj

kliwaj Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    arkadaşım o yaşta benimde boyum okadardı şimdi 1.80 nim :D sen şimdi kendini beslenmeye süte ver bu yaşın avantajlarıın kullan kemik açıcı hareketler yap koş barfiks filan çekmeye çalış daha yaşın erken 20 ye kadar yolu var belki daha fazla yani hemen üzülme 8)

3. cNyT

cNyT Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    bırak hormonu falan ne hormonu domatesin hormonlusunun tadı mı daha güzel doğal olanı mı?

balık yağı, süt, peynir, yoğurt bunları tüket işte boyun gayet iyi şu an işin acaibi bende 16 yaşımda 1.65dim 4 senede 5 cm uzayabilmişim. daha uzarsın basketede esneme hareketlerinede devam et.

4. lubu

lubu Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    ulaşacağın boyu hesaplamak için (anne boyu+babanın boyu+13) topla sonra çıkan sonucu ikiye böl bu senin ulaşacağın ortalama boydur ama beslenme şekline göre en fazla 5-6 cm oynayabilir boyunun ölçüsü

5. Alicannike

Alicannike Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cvp

Sağ olun benim baba tarafım baya uzun en kısası 1.80 civarı onların taraf ama annemin taraf baya bir kısa babam 1.85 annemde 1.59 boyunda eğer genlerim anne tarafına çektiyse pek umutlu değilim ama dediklerinizi deniyeceğim

6. lubu

lubu Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Re: Cvp

merak etme boyun en kısa 176 olur ama ii beslenirsen 180 i geçeblirsin 183 e kadar ulaşablirisin

7. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Re: Cvp

Sana tavsiyem sadece boy uzamasını hedeflememen, uzun ama sıska bir vücut kadar çirkin pek az görüntü vardır.
    Barfiks çekerek hem boyunun uzamasına hemde kas gelişimine olumlu katkı sağlamış olursun.
    Boy uzaması ve kemik gelişimi için kalsiyum alımı çok önemli, süt,peynir ilk akla gelen kalsiyum kaynakları.
    1 litre süt içmen bence gerekli,ancak bunu bir seferde değil en az 2-3'e bölerek içmen iyi olur.
    Bir seferde 1 litre süt içmek sende şişkinlik yapabilir ve kalsiyumun tamamen emilmesi zor olur.
    Sıçramak, barfiks demirine tutunarak bacaklarını aşağı sallandırmak, yüksek bir daldan elma toplamaya çalışıyorcasına sağ ve sol elini yukarı doğru onar saniyelik periyodlarla esnetmek boy uzamana kesinlikle olumlu katkı yapacaktır.
    Büyüme döneminde rejim gibi şeyleri aklına bile getirme, bol bol beslenmen lazım, ancak tabii aşırı kilolu olmaman lazım, ama 15 yaşında spor yapan birisinin aşırı kilo problemi olması imkansıza yakın.
    15.5 yaşında 1.66 isen, 1.75 ve daha üzeri olacağına eminim, en az 1.75 diye düşünüyorum, sıkı çalışırsan 1.80 ve üzeri bence gayet mümkün...

8. Alicannike

Alicannike Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cvp

Şuan boyuma göre kilom ideal 57-59 arası değişiyo dediklerinizi uyguluycam 1.75 filan olursam çok ii ama dediğim gibi uzamam durdu o yüzden içimde şüphe var birsürü

Sayfayı Paylaş