1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Boy

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve BOY tarafından 23 Haziran 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. BOY

BOY Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    BESYO Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili Body Forum kullanıcıları,

Bendeniz Arda,öncelikli olarak, ufak bir yazı çıkararak kendimi sizlere tanıtmayı amaç alıyorum.

Daha öncesinde de büyük ihtimal ile belirtmiş olacağımdır ki,,geçen sene diye adlandıracağımız dönem yani,2007/2008 tarihlerini kapsayan zaman ayıracında,hayallerimi süsleyen Spor Akademisi’nin kapıların aralayabilmek için dershaneye beraberinde de bu spora(Bodybuilding) devam etmekteydim.Her türlü zorlu koşula rağmen zorluklara boyun eğmeden yoluma devam ettim,koskoca yazı günde 3 veya 4 idman atarak geçirdim ki,bunlardan bir tanesi Body’i içermekteydi.Diğerlerinin hepsi koşu koordinasyon ve benzeri idmanları içermekteydi.(Spor akademilerine hazırlık kursunda yapılan)Buna rağmen bir şeyler yapma hevesim hiç mi hiç gitmedi aksine daha da alevlendi diyebilirim.

Ve sonunda hayallerime kavuştum,Bu sene,yani 2008/2009 senesinde Marmara Üniversitesinde okumaya hak kazandım.Ve şu anda finalleri vermek üzere son haftadayız.

Demem o ki;insan isteyince bir çok şeyi kolaylıkla dize getirebiliyor.

Ufak birkaç bilgi ışığında fotoğrafları ekliyorum.

01.08.1989 Doğumluyum.

Bu spora kasık fıtığı ameliyatı geçirdikten 3 veya 4 ay sonra başladım.Şu an ,hafızam beni yanıltmıyorsa bu sporda 26 veya 27.ayımı doldurmak üzereyim.

Boy:193Cm

Kg:92’lerde seyrediyor.Yaz diye.97’den düştük.

Kol:Sıcak 41.4 41.6 arası değişmekte.Soğuk 39.8 ile 40.0 diyebiliriz.
    Diğer ölçüleri ölçme ihtiyacı hissetmiyorum.En belirgin ve önem verdiğim yerlerden bir tanesi aynı zamanda diğer bu sporu yapan arkadaşları da bu gruba dahil etmek gerekirse genel hatlar itibariyle kol ölçüsü önem arz etmektedir diye düşünüyorum ve sadece kolumdaki gelişmeleri yakından takip etmekle birlikte geri kalan bölgeleri de göz ayarı kontrol ediyorum.

Kısacası severek yapıyorum bu sporu.Eğlenerek yapınca yaptığımız işin rengi boyutu,tonu biraz daha çekilebilir oluyor.Bunu bu şekilde kılan bizim bu spora bakış felsefemizle ilgilidir diye düşünüyorum.

Neyse fazla da uzatmayayım millet okumaktan sıkılabilir.

Neler kullandığımı daha önceden buraya atmış olduğum postların içerisine yazmıştım.Nasıl beslendiğimi de.Arada sırada beslenme şeklimizi değiştirmemiz hem sağlığımız açısından hem de yiyeceğimiz yemekleri sevilebilir kılmak açısından önemlidir diye düşünüyorum.

D.N:Fotoğraflarda bulunan tarihler dikkate alınmasın.Dijital fotoğraf makinesinin tarih ayıracı biraz kafa karıştırıyor.Sürekli geriye ket vuruyor.Bazen de sapıtıyor.Neyse…

İyi Seyirler,

Saygılarımla,

BOY

Ekli Dosyalar:

Son düzenleyen: Moderatör: 24 Haziran 2009
  2. CEMS22

CEMS22 Üye

Beğenileri:
    253
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İZMİR
    keşke şu yazıda biraz sade olsaymış ama kol ölçülerine bittim 41.4 41.6 arası değişmekte.Soğuk 39.8 ile 40.0 :) bu ne ayrıntılı detaycılık:)
    güzel yağsız bir vücut omuzlar birazdaha dolu olursa daha da hoş durur

3. _Fabregas_

_Fabregas_ Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Eight pack çıkarmışsın çok estetik ve güzel duruyor şahsi görüşüm vücudun tek eksiği bronzluk sonra 10 numara olur :)

4. BOY

BOY Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    BESYO Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sayın CEMS22,

Detayları verdim,çünkü nasıl bir ortamın içerisinden çıktığım bilinmeli diye düşündüm(Kaç gündür şu finaller için 3 veya 4 saatlik uyku uyuyorum.Gözlerim kan çanağına döndü :) ).Yapılacak yorumlar da bu kapsamda değerlendirilmeli.Birileri çıkar yetersiz veya şu bu diyebilir.Normal herkesin şahsi fikri farklıdır.İdealleri,standartları,estetik anlayışları değişken ve görecelidir.Fakat unutulmaması gereken detayların ışığında ve yaşımın vermiş olduğu kapasite sınırlarında eleştiriye açık olduğumu belirttiğimi bildiren ince bir mütalaa var yazımın o bölümünde.

Neyse fazla söze ne hacet.Velhasıl görülenler ve bilgiler dahilinde yapmam gerekenleri ne şekilde ve nasıl yapmalıyım.Eksik noktalar var mı bunları bilmek isterim.Ve bilgisine güvenebileceğim arkadaşların bana destek olmasını istirham ederim.

Saygılarımla,

BOY

5. Kspong

Kspong Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    bence çok güzel vücudun biraz adonisle tam kızların rüyası olur :D

6. ozleyis

ozleyis Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    0
    biraz vücutçuların pozlarına bakarak bişeyler kapsan daha güzel pozlar verebilirsin.

Sayfayı Paylaş