Boy ve Kilo Sorunsalı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve -Skywalker- tarafından 27 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. -Skywalker-

-Skywalker- Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Merhabalar. Klasik olarak giriş yapayım, forumu aylardır uzaktan takip ediyorum fakat artık dahil olmak ve yeni bir başlangıç yapmak istedim. Konuyu uzun tutmak ve buradaki tecrübeli kişilerden yardım almak istiyorum. Benim genel sorunum boy ve kilo ile ilgili, vücut geliştirmeye başlamak istiyorum ama boyumdan dolayı başlayamıyorum. 17 yaşındayım, boyum 1.70, kilom ise 54-55. Boyum da kilom da yaşıma göre yetersiz. Benimle aynı boyda olan arkadaşlarım 65-70 kilo arasında mesela. Benim istediğim sadece cılız gözükmemek. Ama dediğim gibi boyum en azından 1.75 olana kadar vücut geliştirmeye başlamak istemiyorum, çevremde yapanlar var ve benim gibi kısa boylu erkeklere hiç yakışmıyor.

Boy konusunda insanlara sorduğumda kimisi bu yaştan sonra uzamazsın diyor, kimisi de 23-24'e kadar uzarsın diyor. Şimdi öncelikle belirteyim, ergenlik döneminin en önemli zamanları yani 12-16 yaş arası sürekli bilgisayar karşısında geçti. Ufak atıştırmalıklar dışında günde 1 öğün yediğim zamanlar dahi oluyordu, kilomdan anlamışsınızdır zaten. Uyku düzenim ise halen düzensiz. Fakat son birkaç aydır elimden geldiğince bunları düzeltmeye çalışıyorum. Hayatı bilgisayar başında geçen bir arkadaşım vardı, çocuk abartmıyorum şu son sene 7-8 cm boy atmıştır. Benden kısa olan adam şu an 1.77-78 falan. Ama bende böyle bir durum olmadı. Acaba ergenliğe mi geç girdim diye düşünüyorum, çünkü ses kalınlaşması, sakal gibi 3-4 sene önce olması gereken durumlar da yeni yeni olmaya başladı.

Velhasıl kelam hayatımı düzene sokmak, bu esnada büyüme hormonumu destekleyici şeyler yaparak hem kilo almak hem de uzar mı bilmiyorum ama 2-3 cm de olsa boyuma destek sağlamak istiyorum. Bunun için bu konuyu açtım. Forumda tecrübeli çok kişi olduğu belli, o yüzden lütfen bana süt iç, baskete git gibi sıradan tavsiyeler vermeyin, aylardır bu konuları araştırıyorum zaten. :)

Ayrıca eklemek istiyorum, annem 1.58, babam 1.72 boyunda. Ama bu durumun artık tamamen genetik olmadığını düşünüyorum. Zira annesi babası 1.60-1.70 olmasına rağmen kendisi 1.80 olan tonlarca arkadaşım var, o yüzden sizlerden yardım istiyorum. Bu durumun kişinin kendisine bağlı olduğu çok aşikar. Yardımlarınızı, ince tavsiyelerinizi bekliyorum...
    --- Mesaj birleştirildi, 27 Temmuz 2015 ---
    Aynı konuyu iki kere açmışım, gerçekten çok özür diliyorum. Forum arayüzü karışık geldi biraz. Diğer iki konuyu silebilirseniz sevirinim, cevap vericek olanlar bu konu altından yazabilirler.

Son düzenleme: 27 Temmuz 2015

Sayfayı Paylaş