Boy ve Antrenman, Mantık yanlış mı? tecrübeli kişiler fikirlerinizi bekliyorum...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve h15h20 tarafından 26 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. h15h20

h15h20 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba, arkadaşlar öncelikle lütfen konu kapatılmasın bu, body boy kısaltır mı konusu değildir lütfen şikayet edip kapattırmayın tartışalım.

Arkadaşlar şimdi antrenmana gittim göğüs çalıştım ve kaslar zedelendi tekrar kendini onarması için protein alıyoruz ve göğüs o proteini emiyor.
    Boy konusuna geleyim hemen, proteinler boyun uzamasına katkıda bulunuyor ancak tüm proteini göğüs emdi?
    Bu mantık yanlış mıdır? Daha fazla protein almalıyız fikrine katılıyorum ama bir şekilde bu antrenman boyun uzamasına olumsuz etkide bulunmamış mıdır? Yanlışmıyım? Uzun zamandır aklıma takılıyordu bu konu şimdi yazma imkanı buldum, tecrübeli-bilgili kişilerin değerli yorumlarını bekliyorum.

2. DeathOfTheAngel

DeathOfTheAngel Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Bildiğim kadarıyla büyüme hormonu kaslar geliştirdikçe boya değil kaslara yoğunlaşıyor.Yanlış biliyor olabilirim tabi.Hocalarımız yanlış söylüyorsam düzeltsinler..

3. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Olaya boy uzaması olarak değilde genel vücut gelişimi olarak bakarsak söyle bir açıklama yapabilirim. Özellikle gelişme çağında protein oranından ziyade proteinin kalitesi önemli . Çünki gelişme döneminde vücudun essantiel aminoasit ihtiyacı daha fazla oluyor. Dolayısıyla bu çağlarda protein ihtiyacınızı Essantial AA profili yüksek protein kaynaklarından karşılanması daha doğru olucaktır.

Sayfayı Paylaş