Boy Uzatma Egzersizleri

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve hellbeat35 tarafından 3 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. hellbeat35

hellbeat35 Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    0
    Boyunuzu uzatmak için bazı egzersizler yapabilirsiniz. Ama yapacağınız egzersizler çok ağır olmamalıdır. Çoğu insan egzersiz diyince sporun her dalını yapmakta ama bu onlara yarardan çok zarar getirmektedir. Bizde bunu düşünerekten sizler için bazı basit egzersizler hazırladık; 1. Yüksek Hızda Koşma
    Bu boy uzaması için harikadır çünkü bacaklarınızın daha uzun olmasına yardımcı olur ve bu da büyük bir kazanç elde edebileceğiniz bölümdür.Yüksek hızlarda koşarsanız vücudunuz çok miktarda büyüme hormonunu salgılar. Bu da hızla uzamanıza yardımcı olur. Yüksek tempoda ne kadar uzun süre koşarsanız vücudunuzun o kadar çok büyüme hormonu salgılar.
    2. Metabolizmanızı Hızlandırmak
    Metabolizmanızın boy uzunluğuyla çok ilgisi vardır. Metabolizmanın hızlanması ile hemen birkaç santim fark oluşacaktır. Bu daha hızlı bir metabolizmanızın olması ile büyüme hormonu’nun daha çok kullanılması ile ilgilidir. Daha iyi kan dolaşımınız olacağından bu da uzamanıza yardımcı olur. Gün boyunca daha sık yemek yiyerek de metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz.
    3. Başaşağı Asılmak
    Eğer 10 dakika bacaklarınızdan bir yere kendiniz tepetaklak asabilirseniz inanamayacağınız sonuçlar görmeye başlayacaksınız. Bu bacaklarınız dışında sırtınızı da esnetip uzatır. Omurga kemikleriniz az miktarda ayrıldığında vücudunuz boşlukları kemikle doldurup omurganızın uzamasını sağlar. Kesinlikle 20 dakikadan fazla bu şekilde kalmayın.
    4. Yüzmek
    Yüzmek bütün vücudunuzu esnetir ve uzatır. Vücudunuz için en iyi egzersizdir. Kulaçların etkisi muhteşemdir ve sadece uzamada farkı hissetmeyecek, omuzlarınızın da daha genişlediğini de göreceksiniz.
    5. Sırtı Esnetmek
    Bacaklarınızı omuz genişliğinde açarak ayakta durun, sırtınıza kollarınızı kavuşturarak ulaşın. Öne doğru yavaşta uzanın. Bu uzamaya da katkısı olan çok iyi bir sırt esneme pozisyonudur.
    Artık kısa olmak istemiyorsanız bu ipuçlarını rutin programınıza alın ve uygulayın.

Beyler başarılar . thums:

bu kula bir teşekkür'ü çok bilmeyin . hyper_

EminTalha, murat35, ProjectX ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. umitedge

umitedge Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Ben 2 haftadır barfikste sallanıyrum 165'ten 167 oldum.Ayrıca geçen senede 1 ay Grow Taller yaptım düzensiz ve 3 ay felan hafta bir saat basketbol oynadım birde süt içiyordum günde bir barda ozamanda 3-4 santim uzamıştım.

hellbeat35 bunu beğendi.
  3. hellbeat35

hellbeat35 Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    0
    şu an boyun kaç?

4. umitedge

umitedge Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    167 - 168 arası 175 felan olsa boyum süper olur.

Son düzenleme: 3 Şubat 2012
  5. hellbeat35

hellbeat35 Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    0
    yaş kaç ki?

QQmuroQQ bunu beğendi.
  6. umitedge

umitedge Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Yaşım 15,5 senin yaşın ve boyun kaç.

7. hellbeat35

hellbeat35 Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    0
    yaşım 17 boyum 1.82 kilom 73 thums:

QQmuroQQ bunu beğendi.
  8. Emre94

Emre94 Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    benim yaşımda 17 boy 178 6 cm uzamak istiyorum.Şu ilacı ve esnetme hareketlerini uyguluyorum.

9. hellbeat35

hellbeat35 Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    0
    uzarsın daha zaten bende istiyorum 5-6 cm daha 21 e kadar uzuyor erkekler sıkıntı yapma iyi beslen yeter thums:

QQmuroQQ ve Emre94 bunu beğendi.
  10. QQmuroQQ

QQmuroQQ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Benim Yaşım 13 Boyum 1.58 ama bn memnun deilim ne yapabilirim abi bunlar benim büyümemde etkili olurmu Basketbol da oynuyorum bench_O

11. ProjectX

ProjectX Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Pulldown hareketinde ağırlığı çekip 1 dakika asılı kalmak ve 1 dakika boyunca dinlenerek toplam 10 dakika boyunca pulldown da asılı kalmakta uzamakta faydası var.

12. YigitCil

YigitCil Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    2 haftada 2 cm uzamanın imkansız olduğunu bilmeni isterim

13. efervan

efervan Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    38
    3 ay oldu ben bu spora başlayı idmandan sonra bu egzersizleri uyguluyorum düzenli besleniyorum bilmiyorum genetikte olabilir spora başladığımda 180 şuan 182. Yaşim 18. Babam 170 annem 1.68 ama amcalarım uzun. Yani demek istediğim egzersizleri yapıp beslenerek genetiğe teslim olmaktan başka çaremiz yok.

14. McCurry

McCurry Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    baş aşağı nasıl durabiliriz?

15. furkan1354

furkan1354 Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    balıkesir
    tabi bunların dışında uyku da çok önemli bir etken ister 8 yaşında ol iste 18 saat 22.00 dan sonra vücut büyüme hormonu salgılamaya başlar bununla birlikte süt ile güzel bir 7-8 saatlik uyku iyi olucaktır eğer her anlamda boyunuzun uzayabilmesini max. a çıkarmak istiyorsunuz
    insan vücudu %85 genetik etkenlerden uzar %15 de spor beslenme çevresel etkenler fakat bu %15 lik kısımla büyük bir fark oluşturabilirsiniz
    Ve ha 2 haftada 2 cm uzamanın imkansız olduğunu söyliyen arkadaşada bunun mümkün olduğunu söylemek isterim :D sürekli devam edeceği anlamına gelmez bu tabii fakat 2 hafta 2 cm lik bir uzama mümkündür

16. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    şimdi arkadaşlar diyelim bizim genetik olarak en fazla uzayacağımız boy 1.70, büyüme çağında barfiks çekerek esneyerek zıplayarak bunu 1.75 yapmanın imkanı var mı ? yani boy uzaması genetiktir ama 3-4 cm de spordan düzenli beslenmeden uzar diye düşünüyorum

17. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Değerli üyemiz;
    Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;
    - Kaynak belirtilmemiştir.
    - Kaynak kurallara uygun şekilde belirtilmemiştir.

* Başlığınızın açılmasını istiyorsanız ve kaynağınız kurallara uygunsa lütfen kaynağınızı pm ile kaynağınızı ve başlığınızın url.sini yöneticiye iletiniz.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş