Boy uzatma önerileri

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Caribbean T tarafından 4 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Caribbean T

Caribbean T Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Sporcu
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba arkadaşlar. Genel olarak boy uzama genetik birşeydir fakat böyle olmadığınıda gördüğümüz örnekler oluyor. Mesela benim arkadaşımın babası 1.78, annesi 1.60 çocuk 1.85 hemde 16 yaşında basket falan oynamamasına rağmen. Şimdi benim yaşım 17 1 ay sonra 18'e giricem ve boy uzaması için en az 4-5 yıl daha var önümde, öyle düşünüyorum. Uykularım çok düzensiz gece 1.30da yatıyorum gündüz 12de falan kalkıyorum öğünlerim falan kaçıyor. Liseyi bıraktıktan beri bu böyle yaklaşık 3 yıldır.

Benimde abimin boyu 1.76 benimde 1.76 babamın 1.75 annemin ise 1.60.

Uzun boylu arkadaşlardan bu konuda önerilerini ve yardımlarını bekliyorum

2. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    çevresel faktörün etkisi en fazla %20 olur diye sanıyorum. Barfiks, hergün 2 bardak süt, 30 sn asılı kalma ve birkaç estetik egzersizleri yapman yeterli olacaktır sanırım.

3. Caribbean T

Caribbean T Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Sporcu
    Yer:
    İstanbul
    Zaten 4-5 cm uzasa yeterlidir. Açıkcası hayatımda hiç barfiks çekmedim desem yalan olmaz hiç denemedim :)

4. Caribbean T

Caribbean T Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Sporcu
    Yer:
    İstanbul
    Başka öneride bulunacak olan yok mu?

5. jeune_turc

jeune_turc Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    İstanbul
    Estetik egzersizleri derken ??? One arm dumbell manikür ?? :p

6. Atakan96

Atakan96 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    heralde esnekikle karıştırdı estetik ne lan :D bi ameliyatla 3 cm boy uzatılabiliomus ancak normal yollar daha iyidir heralde . bence boy uzatma egzersizlerine bak . biraz da normal egzersiz boy uzamasına katkı fayda yapabilir.4seneye kadar 5 cm de sen atsan 180i rahat geçersin bence

7. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    haha kusura bakmayın kafam iyidi herhalde yazarken. evet esneklik egzersizleri :p

8. S.Çağrı

S.Çağrı Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Genetiğinden fazlasını uzayamazsın.Verdiğin örnekte mantık hatası mevcut.160 cm-160 cm lik iki bireyden 190 lık birey oluşabilir.Bu genetiği çöpe atmamızı gerektirmez.190lık birey anne ve babasına değilde,mesela dayısına çekmiş olabilir.Boy uzamasının yaş olarakta bir ortalaması yok.Bazısı 15 yaşından sonra uzamaz.Bazısı 21 yaşında uzayabilir.21 yaşında uzamak tabiki istisnadır orası ayrı mevzu.Ayrıca arkadaşın daha henüz 16 yaşında 185 diye,daha kesin uzar önermesi yanlış olur.Belkide bu boyda kalacak.İnsanların ergenliğe erken girip girmemelerine göre boyları farklı zamanlarda uzayabilir.Fakat dediğin gibi düzenli hayat ve uyku-beslenme düzeni senin uzayacaksa boyunun uzamasına yardımcı olabilir.Senin moralini bozmak istemem ama burada esas alabileceğin örnek abindir.Çok büyük istisna yoksa aşağı yukarı aynı boy genetiğindesindir.Ayrıca "Uzun boylu arkadaşlardan öneri bekliyorum" dememelisin uzun boylular herhangi birşey yapıpta uzun olmadılar.Eğer uzun boyluluk bişeyler yapmayla olsaydı.Piyasada kısa boylu adam görmezdik.Son olarak sana boyunun uzamasına yardımcı 1-2 şey önerebilirim:Hayatını düzene koy,uykunu düzene koy,protein-kalsiyum ağırlıklı beslen,fazla kiloların varsa zayıfla,fazla ağırlık altına girme ama kesinlikle aktif spor yap(fitness,basket vs),ek vitamin takviyesi al,barfiks çek,yüzmeye özen göster,sabahları kalktığın zaman esneme-germe çalışması yap.Ayrıca kemiksel olarak genetikten öteye geçemezsin ama boyunu geçici olarak uzatabilirsin.Pilates ile kalıcı olmayan uzamalar gerçekleştirilebiliyor.Omurganın esnemesine dayalı diye hatırlıyorum ve kişi olduğu boydan 3-4 cm uzun gözükebiliyor.Ama pilatesi bıraktıntan sonra kişi eski boyuna geri dönüyor.Bunları yaptığın zaman eğer genlerinde uzamaya meyil varsa uzarsın.Yoksa sabaha kadar barfiks çek gene uzayamazsın.

9. HDMI

HDMI Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    Gündüz uyumayla gece uyumanın ne gibi bir farkı var. Sonuçta uyumuyor muyuz ?

10. S.Çağrı

S.Çağrı Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Büyüme hormonları karanlıkta aktif hale geçiyor.

HDMI bunu beğendi.
  11. yeniyim

yeniyim Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    askerde 10 cm uzayanlarda var kafayı çok takmamak lazım bence

12. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Link : https://www.bodyforumtr.com/vbforum/en-ok-sorulan-sorular-ve-t11375.html

Arama Kelimeleri : boy uzatma, uzaması , boy

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş