boy uzaması

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve judgementday tarafından 11 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. judgementday

judgementday Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Merhaba forumunuzu 2 ay önce fitness e başlamaya karar verdiğiğimde buldum ve ilgiyle takip ediyorum çok yararlı bilgiler var. Benim istediğim çok fazla kaslı olmayan ama kasların belirgin olduğu yağsız bir vücut fakat aklıma bişey takıldı salona gitmem boyumun uzamanasını engeller mi? İlk 20 dk yürüyüş bide sonda bisiklet yapıyorum ama omuz göğüs kol hareketleri yapıyorum mesela bunlar uzamayı engeller mi? 16 yaşındayım(1994 Aralık) ve boyum 1.77. Araştırdığımda çoğunlukla erkeklerde 18e kadar uzar diyo fakat bazı yerlerde 16 yaşında kadar erkeklerde uzamanın %96sı tamamlanır yazıyordu. Sizce yaşıma göre boyum nasıl bana kısa geliyo 1.85 falan olmak isterim. Daha uzar mıyım? Boyumun uzamasına yardımcı olabilecek yiyecekleri söylemenizi istiyorum bundan sonra ona göre beslenicem. Kalsiyum kemiklere yararlıymış mesela en çok hangi yiyeceklerde vardır kalsiyum? Bodyci olduğunuz için hangi besinde ne olduğunu daha iyi bilirsiniz. Boy uzamasına katkı sağlayan hareketler nelerdir bunları da söylerseniz sevinirim.

Son düzenleme: 11 Ekim 2010
  2. aslapesetmem

aslapesetmem Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    gittiğin spor salonundaki boy uzatma aletini gir ters dön yat ve eline bir ağırlık al ve bekle

3. judgementday

judgementday Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    forumda bi başlıkta gördüm büyüme hormonunun iyi çalışması için fazla kalsiyum almayın yazıyodu ama boy uzaması için hep kalsiyum tüketimini arttırın derler kararsız kaldım. ne yapmam gerek bilen varsa cevap yazsın lütfen:s

Son düzenleme: 31 Ekim 2010

Sayfayı Paylaş