Boy Uzaması Sorunu (GROWTH HORMONE)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve canerrenac tarafından 30 Eylül 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. canerrenac

canerrenac Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    17.5 yaşındayım boyumun kısa olmasından hoşnut değilim 165 boyundayım abim 183 boyunda babamdan 3 cm kadar uzunum fakat son 2 yıldır boyum sadece 4 cm kadar uzadı acaba bir büyüme hormonu eksikliği olabilirmi bunu nasıl teşhis edebilirim yada büyüme hormonu takviyesi kullanabilirmiyim
    Her gün d vitamini içi n yarım saat bacaklarımı ve vücudumu güneşlendiririm

Süt içerim

kalsiyomun bol olduğu besinler yerim

ama etki etmiyor..

2. FlasCry

FlasCry Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İstanbul
    Moral bozucu oluyo babanın ve abinin boyunun uzun olup senin kısa olmaz 22 yaşına kadar boy uzar diye biliyorum.
    hormon için doktora danış kardeşim ama sana önerim palamut ye özellikle balığın sırtındaki siyah bölüm çok boy uzatıyor. Süt iç zaten içiyomuşsun

Edit: Asılı kalmakta boy uzamasına faydalı günde 5 dk asılı kalmaya özen göster.

3. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Boy uzaması genetiktir ciddi oranda.Ama bu yalnız anne ya da baba demek değil. Yani, amcana dayına..kimden alacağın çok belli olmuyor.
    Benim rahmetli dedemin boyu 1,65; kardeşinin boyu ise 2 metrenin üstündeydi.Aynı anne ve babadan olmalarına rağmen.
    Bizde de babam 1,75; kardeşim 1,95 civarı ben ise zar zor 1,90:) Ama babamın kardeşlerinden birisi, yani bir amca, 1,62 boyunda, bir oğlu 1,90 ın üstünde ama diğer oğlu 1,70 civarı.
    O yüzden abine bakıp moralini bozma.
    Hem tıp gelişti. 21-22 yaşından sonra ameliyatla uzayabilirsin.En yeni ameliyat modellerini kastediyorum. Kemiklerin aralarını açıyorlar, kemikler milim milim uzayıp birleşiyor.Yani vücudunda yabancı madde kalmıyor, uzayan kemiklerin olacak. Ama uzama hızlı olmuyor, 1 yılda en fazla 12 cm uzayabilirsin. O da vücudunda o cihazlarla yaşayarak. Daha sonra çıkarıyorlar tabi.
    En yeni ve güncel ameliyat türü bu.
    Öyle süt içmekle, kalsiyum almakla falan olmaz kardeşim. Tamam beslenme önemli ama bu anne karnında başlayan bir süreç. Yani 10-15 yaşından sonra çok iyi beslenerek çok fazla uzayamazsın. Beslenme önemli ama anne karnından başlayan bir süreç. Tabi katkısı olur iy beslenmenin o ayrı. En iyi çözüm için anne karnında başlamalı. Spor da uzatmaz.
    Geriye kalan, genetik ve uyku. Bir de yetişkinlikten sonra ameliyat.

Sayfayı Paylaş