Boy Uzaması Lütfen içeri

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve lchRB tarafından 2 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. lchRB

lchRB Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlarım ve Abilerim. Size bir kaç birşey sorucam. Benim yaşım 17.5. BOYUM 1.82. Kısmetse Haftaya spor salonuna başlıcam. Ama biraz bilgilenmek istedim biliyorum hocalarımda söyleyecek ama sizede sormakda fayda gördüm. Şimdi benim boy uzamama daha 2 3 sene var. 1.85 olmak istiyorum kısmetse. Size sorularım şunlar;

- Bodybuilding'e başladığımda boyumun uzaması duracakmı ?

- Hangi hareketler boy uzamasını engeller ? Eksiksik tüm hareketleri söylermisiniz lütfen.

Şimdiden herkese çok teşekkürler.

2. Calisthenics

Calisthenics Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Yüksek ağırlıklar gelişimi durdurabilir :(

3. baskn35

baskn35 Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    17 yaşındayım boyum 170
    basladığımda 68 falandım bu tarz konular açıyordum herkese teker teker danışıyordum, fakat 8 ay oldu spora başlayalı; inanır mısın bacakta bile en ağır hareketlere giriyorum, spor artık hayat tarzım gibi birşey oldu. Zaten 182 sin neyi kafana taktın gerçekten anlam veremedim

4. srrcan

srrcan Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Forumda güzel bir yazı var bu konuyla ilgili. Sanırım FleXoR açmış 14 yaş ve üzeri için vücut geliştirme hareketleri diye. Hareketler fazla zorlayıcı değil boy uzamanı engellemez ama sana çok hafif kalır.

5. qokhaninci

qokhaninci Yeni Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    0
    hocan zaten onu düşünerek yazar programı takma da hem 1 82 sin ne dert ediyorsun

6. lchRB

lchRB Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar öncelikle hepinize teşekkür ediyorum. Fakat tam bir yanıt alabilmiş değilim :) Bende bilmiyorum 1.82 yaşıma göre iyi aslında. Ama Aileden gelen bir takıntı herhalde. Çünkü abim 2.05 , Babam 1.95 . Benimde acıkcası 1.90 boya kadar çıkmam gerekiyor :) Şuanlık yağ yakımı için uğraşıyorum zaten 3 Aylık bir diyet programı ve Antreman programım var. %15 olan yağ oranımı 3 ayda %10lara çekebileceğimi söylediler eğer eksiksiz yaparsam. Antreman programımda Az ağırlık Çok tekrara endeksli. O zaman bi sorun yok herhalde ? :)

Sayfayı Paylaş