boy uzaması için..

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve bb78 tarafından 28 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. bb78

bb78 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Arkadaşlar yaşım 16. boyum 1.79 ama ben EN AZ 1.85 olmak istiyorum. bunun için birşey yapamazmıyım ?

uzamax falan böyle ek gıdalar varmış bunlar ne kadar etkilidir ?

babam:165
    annem:155
    dayılarım : 178 civarı
    dedem babamdan uzun 172 falandır.

2. Fantastix

Fantastix Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Forumdaki bütün boy uzama başlıkları sana ait :D

Bak bu kırmızı daire içine aldıklarımı düzenli olarak 2 günde 1 kesin yap imkanın varsa ki vardır İ.B.B. hemen hemen bütün parklarına fitness aletleri koymaya çalışıyo kendi çapında , bence denemende fayda var.Bide şöyle bişeyi sana söyliyim benim Babam:180 Annem:160 Dayımlarımda babamla aynı boyda Dedem:177 ama ben özelliklerimi kimseden almadım dedemin babasından aldım.Boyum +185 ve hiçde ilgilendirmiyo beni kısa olsamda farketmezdi ki kısada olmak istiyorum.Bu genetikle alakalı yani benim kulağımda hafiften yamukluk var gittim bütük sülalenin tek tek kulaklarına baktım.Annemin dedesinin kulağı benimkiyle aynı yani genetiği DNA yı nerden alacağın belli olmaz...

Ekli Dosyalar:

3. bb78

bb78 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    parkta demirlere hergün 1 dk asılsam yani vucudun gücü yetinceye kadar uzamaya etkisi olur mu ?

bide benimde orta parmagım biraz eğik gibi :D yani bu her iki elimde de var. hadi küçükken bi yere carptım desem :D bende bakıyım bi sülaleye :)

4. ZARELLI

ZARELLI Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci&İşletmecilik
    Yer:
    ANKARA
    Daha yaşın 16 tam büyüme çağındasın kalsiyum magnezyum almaya bak bunun için "Süt" baş tacın olsun. Demire falanda asıl 1 dk diye sınırlama aklına geldikçe asıl :)

Boy uzaması genetik ama belli bir orandada beslenme ve spor etkenide yok sayamayız.
    16 da 179cm sen 19 20 ye kadar olursun heralde 185 :)

5. HamzaYüksel

HamzaYüksel Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    Uzarsın dostum bende 16 yasındayım günde 2bardak süt tüketiyorum. tabi bunun yanında peynir gibi yiyeceklerde yiyebilirsin.

6. bb78

bb78 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    hamza kardeşim sence 1.85 olamasam bile kaç olurum ? xD

7. altaylar

altaylar Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    yani bilimsellikten bu kadar uzak bir konunun olması çok ilginç
    lütfen google da kutu sütü savaşları yazısını aratıp okuyunuz( süt ve kalsiyum ile ilgili güzel bilgiler içeriyor)

8. HamzaYüksel

HamzaYüksel Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    Kardesim duzenli ve iyi beslenirsen 20 yasina kadar uzayabilirsin, boy uzamasida genetiginde onemli oldugu icin ailedeki bireylerin boylarida onemlidir. Orn babam 1.80 boyunda , bende 1.75dim sen son :) basketbol oynama imkanin varsa oynaman iyi olur. Bir yerde duymustum dogrulugunu arastir istersen kabak cekirdegi boy uzamasina yardimci oluyor diye duymustum. :)

9. ZARELLI

ZARELLI Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci&İşletmecilik
    Yer:
    ANKARA
    Bahsettiğin makaleyi okudum şu sanırım;
    ( http://www.***********/2009/04/kutu-sutu-savaslari.html )

Kutu, paztorize ve uht li sütler hakkında bilgi aldım öncelikle bunun için sağol.

Ben süt için illaki kutu süt kullanımı diye ısrar etmedim yaşadığı bölgeye göre alternatifler olabilir ben ankarada yaşıyorum Atatürk orman çiftliğinin günlük sütleri bir çok marketde mevcut ayrıca mandıra ve benzeri yerden de günlük sütler bulunalabilir.

Süt dememin sebebi gerekli magnezyum alımıydı dediğin makaledede roka ve dereotunda daha fazla magnezyum var ama her gün süt içmek dereotu roka yemekden daha kolay olacağı düşüncesindeyim özellikle büyüme çağındaki gençlerde.

Bu yazıda dediğiniz makaleden alıntı;

Boy-Süt
    Süt firmaları medyaya verdikleri reklamlarda sütün boyu uzattığını iddia etmekte ve uzun boylu olmaları için çocukları bol bol süt içmeye teşvik etmektedirler. Gerçekten de fazla süt içen çocukların boyunun daha uzun olduğu birçok araştırmada gösterilmiştir. Kısa boylu olan Japonların son bir yüzyılda ortalama boyda bariz artış göstermeleri, daha önce nerdeyse hiç tüketmedikleri sütü çok daha fazla içmeleri ile açıklanmaktadır.

Makalede birde şöyle birşeyden bahsediyor onu atlamıyım sütün içindeki maddelerin kanser riskini arttırdığı ve uzun boyluların kansere yakalanma oranın yüksek olduğunu ve Süt ve kanser arasındaki ilişkiyi değerlendirirken hastaların diğer yediği gıdaların araştırılmazsa elde edilen sonuçlar yanıltıcı olacağını. Sonuç da meyve sebze yiyerek bunun dengelenebilineceği vs. Günümüzde kanser hücrelerini aktif hale geçirecek o kadar çok etken varken(radyasyon, GDO lu gıdalar ,stres) sütün(kutu değil sadece bütün sütlerin) kanser riskini arttırması daha düşük bir oran.

Bu yüzden sütü hala tavsiye ediyorum nasıl aldığı arkadaşa kalmış son olarak tekrar makale hakkında bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.

10. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Link :

Arama Kelimeleri : boy, uzaması,

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş