Boy uzaması Herkes Bir şey diyor

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve xyz1995 tarafından 19 Kasım 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. xyz1995

xyz1995 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    arkadaşlar boy uzaması için herkes farklı bir şey diyor yardımcı bilgili olacak biriyle özelden konuşabilir miyiz

2. xyz1995

xyz1995 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Evet arkadaşlar yardımcı olacaklar ile özelden konuşmak istiyorum flexor kemikleri sertleştirir olumsuz etkileyebilir diyor diez olumlu etkiler diyor yardımlarınızı bekliyorum

3. Emre94

Emre94 Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    Boyun ve yaşın kaç?

4. xyz1995

xyz1995 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    16 yaşında 172 boyundayım

5kglik dumbellar ile çalışacağım

Yardımları bekliyorum özelden

5. ayberktartar

ayberktartar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Istanbul
    öncelikle iyi günler, kardeşim dumble lar kesinlikle boy uzamasını engellemez, fakaat halter gibi ağır şeylerin altına girersen, az da olsa etkiler boyunu. zaten bilimsel bi açıklaması yok. Bu olay çindeki çocukların kısa olmasına bağlanıyor, çindeki çocuklar çok ağırlık çalışıyomuş, güclüymüş o yuzden kısaymış. Bilimsel açıklaması yok zaten. Ayrıca kasların hızlı gelişmesi, aksine iyi etkiler boyu. Ama sen yine de böyle işlere kafa yorma. Bol bol süt iç, basketbol oyna, oynayamıyorsan yüzmeye yazıl. Boyun yaşına göre kısa, iyi akşamlar...

6. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Boyunun yaşıtlarına göre kısa kalmasında belki de genetik faktör etkilidir. Annen ve babanın boyları kaç cm?

Spor yaparken çok ağır kiloların altına girmediğin sürece -Mesela Squat , bazı omuz hareketleri vs.- boyunun kısalmasına yada uzamamasına bir engel teşkil etmeyecektir.

Boyunun uzaması için bol süt ve süt ürünleri tüket , oynuyorsan basketbol oynamaya devam et yada başla -bilhassa turnike yapmaya ve ribaund kapmaya çalış- , barfiks çek vb. hareketlerle ve sporlarla boyunun uzamasına yardım edebilirsin.

Eğer ki Body yapmayı boy durumundan dolayı şu anlık ertelemek istiyorsan da Şınav ve Mekik çekerek vücudunu az çok şekle sokabilirsin...

Spor hayatında başarılar dilerim ...

xyz1995 bunu beğendi.
  7. xyz1995

xyz1995 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Babamın boyu 175 annemin boyu 165 biliyorum 180 olamam ama 177-8 falan olsam iyi olur ve bu boylarda biri nasıl bir vücut iyi gider nasıl bir çalışma yolu izlemeliyim ayrıca çok ağır girme diyorsunuz ama ağırdan kastınız ney

8. ayberktartar

ayberktartar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Istanbul
    Ağır girme demiyorum. Diyoruz ki ; halter vb. şeyler altına girme. Yoksa 5 kg lik dumblle lar engellemez boyu. Fakat halterin altına girersen boyun kısa kalır. Kemiklerin gelişme döneminde. (bkz: Naim Süleymanoğlu, küçük yaşta halter ile ugraşan, çok iyi vücut,kas yapısına sahip olan fakat boyu 1.58 olan bir sporcumuz.) Derdimi anlatabildiysem ne mutlu bana, dediğim gibi basket oyna. Bu arada babanın boyu 1.80 o kadar da kısa değil, geçersin 1.80'i sen. Basket oyna, zıpla hopla yüz koş en iyisi, iyi akşamlar...weightlifter

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:19 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:17 ----------

Edit : 1.58 değil 1.50.

9. mars35

mars35 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    ERKEK ÇOCUKLARDA BOY ORTALAMASI
    Üst Sınır ——————– Alt Sınır
    - Doğum: 50.6 cm ——– 46.3 cm
    - 6 ay : 66.5 cm ————59.5 cm
    - 1 yaş: 74.7 cm————-68 cm
    - 2 yaş: 84 cm—————-77 cm
    - 3 yaş: 95.3 cm————-87 cm
    - 4 yaş:102.5 cm————92.5
    - 5 yaş:109.5 cm————98 cm
    - 6 yaş:116 cm—————104 cm
    - 7 yaş:121.5 cm————109.5 cm
    - 8 yaş:127 cm—————-115 cm
    - 9 yaş:132 cm————– 120 cm
    - 10 yaş:137.5 cm———–125 cm
    - 11 yaş:143.5 cm———–130 cm
    - 12 yaş:150 cm————-135 cm
    - 14 yaş:162 cm————–146.5 cm
    - 16 yaş:172.5 cm————158 cm

Kısa falan olmadıgı gibi neredeyse standartların üzerinde bir boyun var,yaşa göre boyun kısa gibi laflar biraz komik,kaldı ki zaten genetiğinin el verdiği ölçüde boya gideceksin,ha yan faktörler var tabi onları ayrıca uygula

xyz1995 bunu beğendi.
  10. xyz1995

xyz1995 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Hocam kısa olduğumu düşünmüyorum toplum içinde de boy ortalamam iyi dha fazla uzaması için neler yapabilirim

11. ayberktartar

ayberktartar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Istanbul
    Adam 16 yaşındayım 1.72 boyum var diyor. Ben 14 yaşındayım şu an 1.75'im. :)

12. mars35

mars35 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    yani ? boy yarışına mı girdin anlamadım ?

Yorumlarını yaparken başka insanları küçük görür veya dalga geçer tarzda yapmazsan herkesin rahatlıkla bilgi alışverişinde bulunduğu bir ortam olmuş olur

Son düzenleme: 20 Kasım 2011
  13. ayberktartar

ayberktartar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Istanbul
    Arkadaş demiş ki ortalamanın üstünde. Şu an ben yaşıtlarım arasında kısa kalıyorum bu boyla. Sen kalmıyorsan ne âla, iyi akşamlar.

14. mars35

mars35 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18

Yok ben standartların biraz üzerinde sayılırım boyum 1.86cm,kim hangi mesajı atmış ne yazmış,bir tekrar oku istersen.

15. xyz1995

xyz1995 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Niye boşu boşuna tartışıyorsunuz ki

16. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    üstten etki etmeyecek hiçbir hareket boya etki etmez...örn : squat...

17. Emre94

Emre94 Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    Ya Boyun Kısa Değil Yani bi 5 cm uzasanda Fazla Bişey farketmez.Ayrıyettende 5 kg dumbellerın hiç bi etkisi Olmaz bence

18. MesutG

MesutG Üye

Beğenileri:
    188
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    sanırım bu konuda sana en güzel yardımda ben bulanabilriim 10 aydır bu sporla ugrasıyorum ve bu 10 ay içerisinde istedigim gelişimi gösterdim. Yaşım 16 ve boyum suan 1.67 kilom 71 , Geçen yıl boyum 1.62 kilom 56 idi. 1 ay önce omzumu sakatlayana kadar Benc press te 120 kg , Shoulder press de 100 kg , Squatta 60 kg giriyordum , Pek de hafif agırlıklar sayılmaz lar boyuma ve kiloma göre , ama yınede boy uzaması göründügü gibi gerçekleşmiş tam 5 cm uzamısım , bu arada idmanlara Barfix ile ısınıyorum , umarım alman gereki cevabı almısındır sormak istedigin özel bir şey varsa özelden yardımcı olabilecegim kadar olurum.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:55 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:53 ----------

squatta vücut bir bütün halinde hareket eder ve buda boy uzamasına olumsuz yonde etki etmez, hatta bilimsel olarak squat ve benzeri hareketlerin diz ve bacak bölgesinde büyüme hormonu salgılanmasını olumlu etkiledigi ve boy uzamasına katkıda bulundugu söylenir
    - Eski salonumda asılı olan afiş tede Squat ın boy uzamasını olumlu etkilediği yazıyordu , Afişin altında İFBB alt yapısında bir şirketin imzası vardı.

19. HamzaYüksel

HamzaYüksel Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    Her genc sporcunun aklina takilan soruna bir kac tavsiyede de ben bulunayim.
    Geceleri karanlik ortamda uyu (Bazi hormonlarin aktiflesmesi icin)
    Icerisinde kalsiyum bulunan besinler tuket (Sutten cok peyniri tavsiye ederim.)
    Evin salonunda veya disarida ip atla. (Hem cogu kasini calistirir hem boyunun uzamasina yardimci olur)

Agirlik kaldirma konusuna gelince yerinde olsam 5kg dambilla felan ugrasmam kas yapmak su siralar cogu gencin hosuna gidiyor ama cogu yanlis ve bilincsiz yapiyor tavsiyem agirlikla ugrasma, yagdan uzak durup dengeli beslenmeye bak ve bol sivi tuket (kola gibi gazli icecekler, alkol vs. haric tabi)

Baska sorun olursa o.m veya burdan yanitlarim iyi sporlar.

zrb20 bunu beğendi.
  20. xyz1995

xyz1995 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Hocam ip atlamayı düşünüyorum ama dumbella 70 lira para verdim çalışmamak olmaz ayrıca çarşı yine karıştı bacak hareketleri olumlumu olumsuz mu etkiliyor

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş