Boy Uzaması Bilgi Paylaşım Alanı -Ana Konu-

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve xyz1995 tarafından 1 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. xyz1995

xyz1995 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Yönetici arkadaşlardan rica ediyorum konu kapanmasın çünkü boy uzaması hakkında ortada bir sürü yalan yanlış bilgi ilaç vs varken böyle faydalı bir paylaşım konusu hem forumun hem de insanların yararına olur.Ayrıca boy uzaması hakkında olan konular çok eski olması dolayasıyla böyle bir konu gerekli diye düşünüyorum Tekrardan konunun kapatılmamasını rica ediyor ve iyi forumlar diliyorum

Arkadaşlar boy uzaması için nasıl beslenmeli ne tür egzersizler ve sporlar yapmalıyız herkesin fikirlerini bekliyorum İnşaallah güzel bir konu olurthums:

2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Vardı bugün böyle bir konu yorum yapmıştım kapandı mı? acaba ya :/ Barfiks çekmek , İp atlamak , Zıplayan egzersizlere yönelmek , Basketboll..

3. xyz1995

xyz1995 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Mesela örnek vermek gerekirse futbol boy kısaltır diyen insanlar biliyorum bu bilgi kirliliğini önlemek macıyla açtığım konu kapatılmazsa sevinirim

4. doooruk

doooruk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Boyunuzu uzatmak için bazı egzersizler yapabilirsiniz. Ama yapacağınız egzersizler çok ağır olmamalıdır. Çoğu insan egzersiz diyince sporun her dalını yapmakta ama bu onlara yarardan çok zarar getirmektedir. Bizde bunu düşünerekten sizler için bazı basit egzersizler hazırladık;
    1. Yüksek Hızda Koşma
    Bu boy uzaması için harikadır çünkü bacaklarınızın daha uzun olmasına yardımcı olur ve bu da büyük bir kazanç elde edebileceğiniz bölümdür.Yüksek hızlarda koşarsanız vücudunuz çok miktarda büyüme hormonunu salgılar. Bu da hızla uzamanıza yardımcı olur. Yüksek tempoda ne kadar uzun süre koşarsanız vücudunuzun o kadar çok büyüme hormonu salgılar.
    2. Metabolizmanızı Hızlandırmak
    Metabolizmanızın boy uzunluğuyla çok ilgisi vardır. Metabolizmanın hızlanması ile hemen birkaç santim fark oluşacaktır. Bu daha hızlı bir metabolizmanızın olması ile büyüme hormonu’nun daha çok kullanılması ile ilgilidir. Daha iyi kan dolaşımınız olacağından bu da uzamanıza yardımcı olur. Gün boyunca daha sık yemek yiyerek de metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz.
    3. Başaşağı Asılmak
    Eğer 10 dakika bacaklarınızdan bir yere kendiniz tepetaklak asabilirseniz inanamayacağınız sonuçlar görmeye başlayacaksınız. Bu bacaklarınız dışında sırtınızı da esnetip uzatır. Omurga kemikleriniz az miktarda ayrıldığında vücudunuz boşlukları kemikle doldurup omurganızın uzamasını sağlar. Kesinlikle 20 dakikadan fazla bu şekilde kalmayın.
    4. Yüzmek
    Yüzmek bütün vücudunuzu esnetir ve uzatır. Vücudunuz için en iyi egzersizdir. Kulaçların etkisi muhteşemdir ve sadece uzamada farkı hissetmeyecek, omuzlarınızın da daha genişlediğini de göreceksiniz.
    5. Sırtı Esnetmek
    Bacaklarınızı omuz genişliğinde açarak ayakta durun, sırtınıza kollarınızı kavuşturarak ulaşın. Öne doğru yavaşta uzanın. Bu uzamaya da katkısı olan çok iyi bir sırt esneme pozisyonudur.
    Artık kısa olmak istemiyorsanız bu ipuçlarını rutin programınıza alın ve uygulayın.

xyz1995 bunu beğendi.
  5. xyz1995

xyz1995 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    evet konu kapandı maalesef yönetici arkadaşlar gerekçeleri güzelce yazdım insaallah yine kapanmaz

6. onurr_535

onurr_535 Üye

Beğenileri:
    434
    Ödül Puanları:
    73
    aksamdan sabaha kadar zıpla barfıks demırınden 6 saat asılı kal hormanlarda bı sorun olmadıktan sora .. genetık neyse o.. bırakın bu mevzuyu body boy kısaltmaz basketbol da boy uzatmaz..yok boyle bılımsel bı cvp

TürkYurdu bunu beğendi.
  7. Shikamaru

Shikamaru Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    basketbol boyu uzatır. ancak genetiğin ölçüsünde. genetiğinin sınırı 180 cm ise seni 190 cm yapmaz ama genetiğini verimli değerlendirmene yardımcı olur. aynı şekilde diğer zıplama türevi egzersizler de;)

edit:
    xyz1995 dostum yaşıtız seninle o yüzden beni yanlış anlamanı istemem ben de boyum uzar mı vs. paranoyasına kapılıyorum bazen ama son zamanlarda açtığın konulara baktım da sürekli boy uzaması hakkında aynı amaçlı konular açmışsın. boy uzaması hakkında burada yazılacaklar googleda arayıp bulacaklarından extra birşey olmaz. çünkü bunlar belirli şeylerdir ve genetik diye kısıtlayıcı bir faktör vardır. umarım yeterince açıklayıcı olmuşumdur. Bir de konu açarken arama yaparsan çok daha sağlıklı olur forum temizliği açısından.;)

Son düzenleme: 2 Ocak 2012
  8. nate

nate Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Balık yağı özellikle son zamanlarda fazlaca tüketilmeye başlamıştır.

Peki balık yağının içinde neler vardır?
    Balık yağının içinde Omega-3 yağ asitleri olarak bilinen EPA ve DHA vardır.

Balık yağının üretilme yerine göre 2 çeşidir vardır, bunlar:
    Fish body oil ve Cod liver oil’dir. Fish body oil adından da anlaşılacağı üzere balığın gövdesinden elde edilen balık yağıdır. Cod liver oil ise balığın karaciğerinden elde edilir. Her ikisinde de Omega-3 vardır, ancak balığın karaciğerinden üretilen Cod liver oil balık yağı A ve D vitamini bakımından da zengindir.

Balık yağı depresyondan kalp hastalığına kadar bir sürü hastalığa iyi gelmektedir. Omega-3′ün etkisi ise boy uzaması değil, beyinsel faaliyetlerin gelişmesidir. Özetle balık yağı boya değil beyne faydalıdır. Öğrenmeyi, beyin gelişimini ve dikkati destekler.

Ayrıca balık yağı tüketen çocukların daha kolay kilo aldığı da iddialar arasındadır.
    http://boyuzatmabilgileri.com/balik-yagi-boy-uzatir-mi/

Şöyle bir yazı buldum. Balık yağı boya değil kiloya faydalıdır diyor, siz ne diyorsunuz?

9. brhmcr

brhmcr Guest

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş