Boy Takıntım

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Clean tarafından 20 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 18 üye.
  1. Clean

Clean Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba arkadaşlar boyumdan takıntılıyım küçüklükten beri uzun boylu olmanın hayalini kurardım bir yere girince farkedilen , daha karizmatik durduğu için :) boyum 177 kısa değil Allaha çok şükür ama bulunduğum ortamlarda kısa ve kendimi küçük hissediyorum zayıf biride değilim ve hiç olmadım şuanda diyet dönemindeyim ve 83.5 küsür kiloyum 17 yaşıma giricem lise 3.sınıftayım sizin de fikirlerinizi merak ettim yazan yazmayan herkese çok teşekkür ediyorum :)
    --- Mesaj birleştirildi, 20 Kasım 2013 ---
    Asıl soruyu yazmamışız boyum nasıl sizce bunu merak ettim

2. berkin99

berkin99 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    1.77 boy var iyi işte o 1.80 olur

3. Giray1515

Giray1515 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    bende 98 liyim 1.74-75 gibi boy var
    anne 1.59 baba 1.78
    ergenlige girerken birden boy attim herkes cok uzun olursun falan dedi.o yuzden hep uzun olmanin hayalini kurdum sarp levendogluna ozendim 1.98 olmak istedim.haa o hizla gitsem olurmuydum?evet olurdum ama 2 senedir oyle yavasladiki...

su an hayata kustum.belki gaz vermeselerde boyle olurdum bilemem.umarim 1.80 i bulurum

telefondan yaziyorum yazim icin kusura bakmayin

4. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    çoğu kişi kızıcak ama Benimde takıntım var. Ne biliyim boyum ayakkabılı 1.82 yalın ayak 1.80 ama insan daha uzununu istiyor. Kendimi kısa hissediyorum bazen. ben hiç hızlı boy atmadım ama düzenli uzuyorum hala ocak ayında 1.77 , şimdi 1.82 oldum.

Beslenmesine dikkat etmeyen , ailesindede uzun olmayan arkadaşlarım olmuşlar 1.80 , benim ailemde uzun sayılır , çokta iyi besleniyorum ama çocuklarla aynı boydayız nerdeyse o_O
    19 ocakta 16 olucam. babam 1.80 annem 1.60 , 5 cm daha uzasam yeter inşallah uzarım.

5. GORS

GORS Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Doğru beslenme ve spor'dan başka bir şeyle ilgilen
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar başlığı okuyunca ben de boyunuz 1.60 falandır diye düşünüyordum ki bence 160 boyundaki biri bile bunu takıntı yapmamalıdır. Hepiniz 1.75-1.85 aralığındasınız, boyunuz Türkiye ortalamasında yani ne kısa ne uzunsunuz, ama size şu örneği veriyim tüm dünya vücut şampiyonları istisnalar hariç, 1.65-1.75 ortalamasındadırlar, vücudunuzun merkezi yere ne kadar yakınsa o kadar sağlam basarsınız bunu dikkate alın, dünyanın en iyi dövüşçüleri genelde bu boy aralığındadır örnek Mick Tyson gibi.. siz göze hoş görünen six packli bi body yapın plajda kızların ilgisini görünce güveniniz yerine gelir ;)

upload_2013-11-24_22-44-15.png

6. moloday

moloday Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Boyum 162, ben sorun etmiyorum arkadaşlar 180i sorun ediyorlar :D

emirrk ve efekrotos bunu beğendi.
  7. 3duLa

3duLa Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Boyum şuan 1.81 bi yandan 1.85 civarına gelsem diyorum bi yandan Türkiye'de boy ortalamasına göre normalim hatta iyiyim diyorum bide kızlar var geneli kısa oluyor bence takıntı yapmayın sonuçta 1.50 boyunda değilsiniz (yanlış anlaşılmasın) :cool:

8. bycaner

bycaner Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    nasıl sorun etmiyosun ya :D

9. moloday

moloday Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Önemli olan boyu değil, işlevidir.

10. LoveİsBBal

LoveİsBBal Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    ben 1.89 um boyumu takıntı ediyorum :D yaş 19 olucak hala 5 cm daha uzama derdindeyim

11. moloday

moloday Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Gerçekten anlayamıyorum sizin gibileri, bulutlara mı dokunacaksın napacaksın 195 boyu.

12. Önerhan

Önerhan Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    bide sağlık ocaklarındaki basküllerle,metreyle ölçüm arasında fark oluyor

13. F35

F35 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir
    1,68 :D

14. efervan

efervan Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    38
    Evet aynen evde 181cm sağlık ocağında 184cm. Ama gerçekten 180 civarı kişilerede hak vermek lazım. Çünkü 185 den aşagısı kendini pek belli etmiyor.

15. LoveİsBBal

LoveİsBBal Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    6 feet (6') / 182.7 cm üstü uzun olarak kabul edilir . 5 feet 7 inches (5'7'') /170 cm ortalama aralığıdır , altındaki insanlar kısa kabul edilir . 6'9'' (206) cm üstü aşırı uzundur . aşırı uzun boy genetik kazanım haricinde hipofiz bezlerinin fazla çalışması sonucu ulaşılabilir . Küçük yaşta düzenli spor yapmayan genetik olarak uzun bir insan tedavi edilemez omurga sorunlarına neden olabilir . Ergenlikten sonraki dönemde kemik uçlarındaki kıkırdak doku kapanır ve bu dokunun yerini eklem sıvısının altında oluşan kemik alır ve boy uzaması durur . Kemikler ne kadar esnerse o derece uzama sağlanabilir . erkeklerde 20-23 kadınlarda 17-19 yaş aralığına kadar boy uzaması devam eder . Ergenlik dönemi sonrası boy uzaması az da olsa sağlanabilir .örnek olarak Üniversitede 6 cm uzayan NBA oyuncusu Tyson Chandler verilebilir .

Genetik etkenin yanında sadece uzun bir boy değil sağlıklı bir omurga yapısı için de spor yapılması ve bol bol gerekli mineral ve vitaminler alınmalıdır . Şahsen etrafımda profesyonel ya da amatör olarak sporla uğraşmamış olan uzun insanların bir çoğunun omurga problemleri var.

16. Önerhan

Önerhan Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    evet bende doktora gittim bu dokular kapanmış mı diye röntgen çektirdi kapanmamış,16 yaşındayım 2 arkadaşımla beraber gittim onlarınki kapanmıştı.15 aydır fitness yapıyorum bir zararı olur mu diye sordum doktora omurgana baskı yapmadığın sürece sıkıntı olmaz dedi,ama yinede düşündürdü beni,bide klasik olarak protein tozu kullanma dedi :)

17. efervan

efervan Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    38
    Hangi doktora ne diye gittim kardeşim basit bişey mi sadece film de çıkıyor mu ?

18. Önerhan

Önerhan Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    ortopedi doktorundan randevu aldım,sonra işte bu durumu söyledim o da röntgen çektirdi baktı,kolay bi iş

19. Brseknc

Brseknc Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    14 yaşındayım 1,85 boyundayım çok uzun olduğumu düşünüyorum bendemi sorun var :D yani herkez uzun olmak istiyor ben 1.80 civarı olmak isterdim

20. seyma1905

seyma1905 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Benimde boy takıntım var ve yapacak bişey yok :) böyleyiz ne yapalım :))

Sayfayı Paylaş