Boy Problemi

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Turko. tarafından 30 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Turko.

Turko. Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İstanbul
    Selam,foruma yeni üye oldum başlıktada gördüğünüz gibi mesele bu.Forumda bu konu hakkında epey bir başlığın olduğunu biliyorum belki bazılarınız artık bu başlığı görmekten sıkıldı bile fakat kusura bakmayın benim için mühim bir konu D:

Ben spora başlamadan önce boy konusu ile ilgili birtakım araştırmalar yaptım.Boyumu kısaltırmı ? Uzamayı durdururmu ? gibi.. yaptığım araştırmalara rağmen çok fazla emin olmamakla birlikte body sporunun boy uzamasını durdurmadığını ve kısaltmadığınıda inandım.Fakat aynı şekilde body sporunun boy uzamasını durdurduğunu söyleyen insanlarda var.

Yaşım 17, boyum 1.75 body sporuna hiç bir takviye almadan sırf kendi beslenmelerimi yaparak başladım ve istediğim aşamaya ulaştım.15 yaşımdan beri düzenli olarak aksatmadan gidiyorum ve bu iştende keyif alıyorum fakat problemim başlıktada gördüğünüz gibi ''boy''.Spora başlamadan önce daha kısaydım spora başladıktan 1 sene sonra 2-3 cm attım ve 1.75 boyuna geldim bu spora başlarken boy meselesini şimdiki kadar takmıyordum nasıl olsa uzar 178-180 civarlarını görürüm diyordum fakat aradan 2 sene geçmesine rağmen halen daha bazı arkadaşlarımla ve hocalarımla aramdaki fark aynı gibi yani son zamanlarda boyum artış göstermedi ve beni asıl telaşlandıran şey ise yaşımın 17 olması ergenliğin son aşamalarına gelmem ve böyle kalmak istememem.

Bu durumdan çok fazla rahatsızlık duymaya başladım bazı kızların boyu çok uzun, bir ortama girdiğimde 10 kişi varsa 8. uzun kişi benim ve bu durum benim moralimi,sosyal yaşantımıda çok etkiledi.Bende bunun üzerine bir takım takviyeler almaya karar verdim ve hergün düzenli olarak onları içiyorum,barfiks demirinede asılmaya başladım aynı zamanda domates suyuda hergün içmeye başladım çünkü boy uzattığını duydum.

Burayada yazma amacım body sporunun boya bir etki yaptığını düşünüp düşünmediğinizi öğrenmek,17 yaşından sonra boyumun daha fazla uzayıp uzamayacağını,boyumun uzaması için neler yapmam gerektiğini birde sizlerden duymak ve tabiki boyumu uzatmak için aldığım besinler ve yaptığım egzersizler hakkında sizlerin düşüncesi.Yardım ederseniz sevinirim.

2. dedication

dedication Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    18
    Gogıla boy uzatma yaz

3. tosyali00

tosyali00 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    valla bence etkilemez aksine faydası olur diye düşünüyorum bizim ailenin genetik olarak boyu kısa 1.67 i geçen yok benim boyumda 1.70ti 1 sene sonunda 5 cm uzadığımı gördüm halada yavaş yavaş uzumaya devam ediyorum eğer boy kısaltma işine gelirsek bencede mantıklı kısaltabilir yanlız squatta bir 200 kg basmaya başladıktan sonra :D

4. TheWatlok

TheWatlok Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Fazla kilolar takmadan, hatta vücut ağırlığınla bacak kaslarını geliştirmen, eklemlerindeki büyüme mekanizmasını tetikler ve boy uzama hızını etkili bir biçimde arttırır. Basket oynayanlar o yüzden uzarlar :D Eğer fazla yüklenirsen uzaman durur, yada çok yavaşlar.

5. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Değerli üyemiz;
    Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;
    - Daha önce benzer bir konu açılmıştır.
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Arama Kelimeleri : ''boy body'' ''boy body building'' ''boy vücut geliştirme''

Yukarıdaki arama kelimelerini arama bölümündeki "sadece başlıklarda ara" sekmesini tıklayarak aratınız. Çıkan arama sonuçlarından sorunuza en uygun bulduğunuz başlığı inceleyiniz.Aradığınız cevabı bulamadığınızı düşünüyorsanız dahi sorunuzu o başlıkta sorunuz.Çok özel bir durum olmadıkça yeni başlık açmayınız.Aksi takdirde başlık kirliliğine neden olursunuz.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş