Boy kısalığı:(

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve baskn35 tarafından 22 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. baskn35

baskn35 Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Öncelikle şunu söylemek istiyorum, Eminimki yüzlerce belki daha fazla konu açıldı bu konu hakkında, fakat burası dertleşme bölümü. Bu yüzden kendi konumu açmak istedim.

Evet arkadaşlar ben 3 aydır vücut geliştirmeyle uğraşıyorum
    Yaşım 16 kilom 60.. Beslenmeme gerçekten çok dikkat ediyorum
    Kilomun 2 katı kadar protein alıp çok az yağ almaya çalışyıyorum.
    Boyum: 167-168 civarı
    ağustos 1995 doğumluyum yani 16.
    Babam 173 175 civarı, annem 150 153 civarı.

Artık boy kısalığı çevremde bir sorun yaratmaya başladı, yaptığım hareketler belli başlı hareket bench press, sırt hareketleri, omuz press, Hafif bacak hareketleri ( squat, leg press yok) Barbell curl vesaire. Boyu pek etkileyeceğini sanmıyorum sporun. TABİKİ BU KONU HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ ÇOK MERAK EDİYORUM, sizce ne yapmalıyım arkadaşlar.. Bu spora gerçekten çok bağlandım vücudum iyi gidiyor. Aynı zamanda keşke 175 boya ulaşabilsem diyorum.. Neler diyorsunuz görüşlerinizi çok merak ediyorum

teşekkürler..

2. wallace

wallace Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    erkek çocuğun boyu en az babası kadar uzar ekstrem bir durum olmadığı takdirde. ama yaşın daha küçük uzarsın daha.

3. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    genetik olarak kısayız çoğumuzun sorunu bu ama umarım uzarsın,çok problem yapmamaya çalış.

4. as55

as55 Üye

Beğenileri:
    240
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Samsun
    endişelenme bence. benim babam 169 annem 155. senin yaşında 165 falandım heralde. şu an 173 üm gayet de mutluyum yani takıntı yapmaya gerek yok. kışın bot giyersin harley falan iyi topuk var beni 180 yapıyor rahat :D yazında vücut var artık :) squat yapmamaya çalış. omurgaya yük bindiren hareketleri de ağır çalışma.

5. OVERPAC

OVERPAC Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    boy uzatma ağırlıklı body ye geç,beslenme en kilit,bence vücut enerjisi ene verilirse boya az kalır,,beslneme ve asılma,zıplama,dikey gerinme hareketleri bildiklerim ve bol bol oku,1.70 boyundaki bir erkek kısa değildir,birazda ergenlik psikolojisinden kafaya takıyor olabilirsiin,senin yerinde olsam illa boy diyorsam bodyi bırakırdım..

Son düzenleme: 31 Aralık 2011
  6. YandımAli

YandımAli Üye

Beğenileri:
    615
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Bilişim Teknolojileri ve Programlama
    "Devedede boy var ama eşeğin peşinden gidiyo" demiş atalarımız :).Boyu bu kadar kafaya takmayın sporunuzu yapıp iyi yaşamaya bakın :):)

7. umitedge

umitedge Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Kardeş bende 15 yaşında 166 boyundayım senin gibi kısayım inşallah uzarsın.1 haftadır grow talleri yapıyorum istersen sende yap en az bir 3-4 cm uzarsın.

Sayfayı Paylaş