Boy ile ilgili yardım lütfen

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Daichi tarafından 13 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Daichi

Daichi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    İyi günler abilerim kardeşlerim başlıktada belirttiğim gibi boy ile ilgili sıkıntılarım var ve artık gerçekten bu çok moralimi bozmaya başladı. 16 yaşındayım 5-6 ay sonra 17 olucam boyum 1.60-1-62. Annem ortalama 1.57-1.60 babam ise 1.63-1.65. Bazı kişiler boy genetik ile çok önemli diyor bazıları ise o kadarda etkilemiyor diyor ( annesi ve babası ortalama 1.65 iken 1.85 olan bir arkadaş). Boy uzamasını hızlandırmak için önerebileceğiniz sporlar, egzersizler, takviyeler varmıdır , varsa nelerdir. Yardımlarınızı bekliyorum. Son olarak ekleyeyim 2 aydır düzenli olarak balık yağı kullanıyorum ancak fazla etkisini göremedim şuan.

2. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    boy uzaması %90 kalıtımsaldır evet ve bu sadece anne babanın boyuyla alakası olan birşey değil. misal baban çok kısa olabilir ama onunda babası veya dedesi çok uzundur oda kendisi uzun olmasa bile o genetiği çocuğuna aktarabilir sen uzun uzun olursun. genetiğin ne ise o olursun 2 tane pitbull köpeğinin yavrusu golden çıkmaz herhalde değil mi. beslenmeyle pek bir alakası olduğunuda düşünmüyorum çünkü çok fakir yiyecek bir kuru ekmek bile bulamazdık diyen tanıdıklarım var hayvan gibiler hem kemikli hemde uzun.eğer bir kişi uzun olacaksa dnasına bu kodlandıysa isterse düzgün beslenmemiş olsun isterse uyku düzeni olmasın az uyusun her türlü uzar yani kalıbını alır extrem durumlar olmadığı sürece. balık yağıyla falan olmaz kusura bakma ama yapacak hiç ama hiçbir şey yok konuda maalesef.

Sayfayı Paylaş