( Boy 174cm kilo 62 ) Bana yardım edin Ark lar.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve ermancabuk tarafından 19 Ekim 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. ermancabuk

ermancabuk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Önceelikle bakan herkese tşk ler.şunu söylemeliyim.Ben vucut geliştirme işine meraklıyım yaşım 18 boy 174 kilo 62 kg.Yalnız bir sorun var yaklaşık 2 aydır Vucut çalışmaktayım.Beslenme düzeni olsun kas çalıştırma günleri olsun özenle yapıyorum ama sonuc yok işte burda yardımlarınız lazım.

Ben çalışma ve beslenme düzenimi şöle anlatayım size

p.tesi günü : Göğüs ve ön kol
    Salı : dinlenme
    Çarşamba: arka kol ve omuz
    perşembe:dinlenme
    cuma : bacak karın ve sırt

her gün değişik kas gruplarına 7 hareket ile çalışıyorum.Çalıştıgım alet ise sadece agırlıgı değiştiriliebilir 2 adaet dumbell uzun bar da alcaktım ama gelişme göremiyorum ondan almadım bir türlü neyse ..

Beslenme şeklimde şöyle

hergün sabah 7.30 kahvaltı
    Kahvaltı içerigi şöyle

2 adet yumurta akı 1 adet sarısı
    lor peynirim var 2 -3 çatalda ondan yiyorum
    1-2 dilim normal halk ekmegi
    zeytin
    domates salatalık
    tahin helvası
    15 dk sonrada evden cıkmadan önce pekmez yiyorum cevizle birlikte 1 -2 kaşık

ögle yemegim genelde
    1 porsiyon sebze yemegi pilav makarna ve ayran gibi

ondan bir saat sonra elma armut falan meyve tüketiyorum

akşam yemegi ise öglen ne yediysem aynısı

1 saat sonra da pekmez kuru yemiş falan

akşam yemegide bulgur pilav tavuk balık kırmızı et gibi degişiyor her gün..

ŞİMDİ BURAYA KADAR BENCE NORMAL GİBİ KİLO ALMAM GEREKMEZMİ.gERÇİ FORUMDA YENİYİM PEK ARAŞTIRMADA YAPMADIM.ŞİMDİ SİZE 1 KAC SORU SORAYIM ONLARA CEVAP BEKLİCEM

1.si sigara kullanıyorum bunla ilgisi varmıdır.
    2.si fazla ekmek tüketen biri deilim bundanda olabilir belki
    3. sü de size asıl sormak istedigim bu yazdıklarımda bir eksiklik bilgisizlik mutlaka vardır.işte onları bana lütfen anlatınız.

DİP NOT: Çalışma ve beslenme düzenini değişik kaynaklardan bakarak yaptım mutlaka bi yerde bi şeyler var yardım edinhyper_
    Dip not 2: Eger varsa beslenme ile ilgili bilgisi olan bana bi tavsiyede bulunablilrimi sıfırdan başlamak istiyorum.Forum dan link de verebilirsiniz bakayım oralara.

Son düzenleme: 19 Ekim 2009
  2. ngt_psy

ngt_psy Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Sigarayı bırak benim gibi 10 kilo al :) Gerçekten de öyle 60 kiloydum gerçi fazla da yemiyordum, dengeli beslenme sonucunda 70 kiloyum şu anda boy 1,79.

3. darknesssword

darknesssword Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Aydın
    beslenme programında yumurta beyazı sayısını 4 e çıkart, günde en az 300 gr(oglen 150-aksam150) haslanmıs tavuk eti tüket,gece yatmadan hemen önce süt iç(uzmanlar gece yatmadan hemen önce içilen sütün boy uzattıgını söylüyor)bu arada sabah tahin helvası yerine 100 gr lorlu ballı bi karısım tüket illaki tatlı olcak diyosan...

4. 97531

97531 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    şu şekilde beslen:

1)
    120 gr müsli
    5 yumurta beyazı, 1 sarısı
    50 gr light peynir
    domates, salatalık, zeytin
    1 muz
    15 gr fındık

2)
    120 gram pirinç
    150 gr tavuk
    zeytinyağlı salata
    1 elma
    15 gram badem

3)
    120 gram makarna
    150 gr balık
    zeytinyağlı salata
    1 portakal
    15 gr yerfıstığı

4)
    200 gram patates
    150 gr et
    zeytinyağlı sebze yemeği
    1 armut

5)
    5 yumurta beyazı

ayrıca her antrenmandan sonra:
    yarım litre tam yağlı süt + 1 muz

bu diyetle de kilo alamazsan, hayatta kilo alamazsın...

Son düzenleme: 21 Ekim 2009
  5. ermancabuk

ermancabuk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tşk ederim yorumlar için ark lar.

yatmadan önce süt içiyordum yalnız.antrenmandan sonra süt yerine ben meyve suyu falan içiyorum alternatif olarak.bide tahin helvasının zararı olurmuki acaba bide şöle olabilirmi sadece tahin + bal olsa olmazmı ..

6. darknesssword

darknesssword Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Aydın
    Neden o kadar cok ıstıyorsun kı tahin yemek

7. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
    siz ne kadar program önersenizde arkadasın hergünü hergüne uymayacak aksatacagı günler elbetteolacak sana tavsiyem ilk olarakgainer al idman öncesi ve idman sonrası olmak üzere 2 porsiyon kullan idmandan 1 sat önce falan yemek ye yarım saat önce gainer al idmanına gir cık ve karnın acıkmıssa bilki cok ii çalıstın ve karbonhidrata ihtiyacın var cıkısta hemn, gainerı iç pilav makarna vb yemeklerden ye ekmekte tüket kötü kilo aldırır diyorlarama kiloya ihtiyacın var(sanıyorum ki vücutlarımız aynı gibi 173 boy ve 63,5 kiloydm)ve üstüne 2 tane muz ye ben 1 ay oldu spora baslayalı tabi daha öncede gitmiştm bıraktım gainfastle basladm hemen ve inanılmaz performans aldım kollarım 29 geliyordu 1 ayda 32 soguk 34 sıcak geliyo ve suanda 70 kiloyum diceksinizki yaglı kilo işe yaramaz resmlermi koyarım henüz cekilmedim ama hafif midemi kasınca baklavalar ortaya cıkıyo mide olarak genetigim ii oldugu için mekikte cektim hep göbege gitmesn aldıklarım diye ve bölgesel olarak dagıttım kiloyu yağ oranım cok düşük beslenmeme gelince haftanın 5günü sabah 9 aksam 6 calısıyorum sabahları pek kahvaltı edemiyorum heleki yumurta hiç yemiyordum bıktım artık sabahları az bisey bile atıstır öglen yemgn ve aksam yemegin aynı saatlerde olsun vücudun alıssın ve ara ögün olarak fındık ceviz gibi seyler ye ama söylemeden gecmeyeyim haftada en az 3tane kızarmıs tam tavuk yiyiyordum ve pilavda tabiki yapacagın şey cok güzel idmanını yap ve aclık hissi gelecek zaten ac olmadıgın zamanlarda bile agızına biseyler at yiyemiyorsan bile zorla bile olsa 2 kasık daha ye zamanla vücut alısıyor miden büyüyor ve istahın acılıyor zaten protein acıgınıda whey alarak ortadan kaldırabilirsin gainerm bitti simdi whey aldım sabahları pek beslenemedigm için sabah ilk işim uyanınca whey kullanmak kas yıkımlarını engellemek

Sayfayı Paylaş