Boy 1.85 Kilo 121 Tavsiye Verin Lütfen

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve SPICA1 tarafından 7 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. SPICA1

SPICA1 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Merhabalar Başlıkta belirttiğim gibi Yaşım 17 kilom 121 boyum 1.85 .
    Sadece bu yaz 10 kere diyetisyene gitmişimdir fakat adamların verdiği 1 kibrit kutusu peynir yetmiyor ne kadar sabretsemde bi yerden sonra patlıyorum bir öğünde 1 ekmek yerken 1 kibrit kutusu peynire tamah etmek açıkçası zor geliyor koşu bandı aldım evime 6 km hızda 2 saat yürüyorum günlük fakat 1 haftada 500 gram zor verdim ne terleyebiliyorum ne başka bişey arkadaşlar ne yapabilirim bana tavsiye verin , kilo vermek istiyorum bende normal bi insan olmak istiyorum lütfen yardımcı olun .

Bu arada foruma yeni üye oldum bu yüzden konuyu yanlış yere açmış olabilirim yanlış yere açtıysam lütfen kilitlemeyin bu konuyu açmaya cesareti kendimde zor buldum bi konu açma stresine daha sokmayın beni.

Yasin6606 bunu beğendi.
  2. yigot

yigot Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    Yarın tavsiyelerimi yazarım :)

3. yigot

yigot Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    Şimdi diyetisyenlere işlerini bilmiyor demek bence yanlıs olmaz hepsi için geçerli değil ama %95 i öyle 1000 kalorilik diyet veriyorlar sonra ona uyulup kiro verdirmek istiyorlar vs vs...

Boyun 185 Yaşın 17 Aşırı Bir Tahmini olarak spora başlarsan günde 2700 2800 Kaloriye ihtiyacın olucak kardiyonu saglam yaparsan 3000 e dayanır.

Yapacagın Şey 2000 Kalorilik bir diyet belirlemek

Kalorilerin %25 i Kompleks karbonhidratlardan (500)
    %65 i Proteinlerden (1300)
    %10 u Yağlardan (200)
    Yemeklerini bu orana göre ayarla.

Spor Salonuna yazılman Şart.Ağırlık antrenmanlarını yap.Kardıyo nuda yap tabiki.
    Ben haftada 6 gün salona gidiyorum haftada 5 gün idealdir.
    Birde ufak bir tavsiye geceleri karbonhidrat yeme son ogunlerde vede sabah uyanır uyanmaz 2 bardak su iç git spor salonuna kardıyonu yap hiçbirşey yemeden Glikogen(Yağ yakım hormonu)nun en yüksek oldugu zaman sabah aç karnadır.

Umarım 5 6 ay sonra 80 kiloya indim falan yazarsın :D

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Konu açmak için stres yapmana gerek yok. Bu foruma zaten kendinden memnun olmayan insanlar gelirler. Ama @yigot'un yazdığı 2000 kalori değerine katılıyorum ama yağ miktarı bence 50 gr'ın altına düşmemeli. fatsecret.com.tr'den yiyeceklerinin kalorilerini hesaplayarak beslen, bir mutfak tartısı alırsan çok yardımı olur. Yaklaşık 50 lira civarına bulursun. Kısa sürede kilo kaybı bekleme, gelecek yazı hedefle. Bu arada beslenme ve yağ yakımı bölümlerindeki sabitlenmiş başlıkların hepsini oku.

5. zafer_zaferoglu

zafer_zaferoglu Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    istanbul
    Aklınıza gelen her şeyi yazmayın.
    Senin beğenmediğin diyetisyenler en azından bu işin eğitimini almış.
    İyi niyetli de olsanız zarar verebilirsiniz.
    Bilmediğiniz yada uzman olmadığınız konular da lütfen tavsiyede bulunmayın.
    Örneğin, Glikojen hormon değildir.

yigot bunu beğendi.
  6. SPICA1

SPICA1 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    evet şuan 83 kiloyum . yakın zamanda bununla ilgili detaylı bir makale yazacağım zayıflamak isteyen arkadaşlar için teşekkür ederim herkese yardımlarından ötürü . Konu kilitlenebilir.

doxux, Yasin6606 ve ynslawyer bunu beğendi.
  7. Hamartin

Hamartin Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kayseri
    Değerli üyemiz ;
    Forumda, ezbere yani sıfırdan diet listesi istemek doğru olmadığı gibi kurallara da aykırıdır.

Size önerimiz öncelikle forumda bir müddet zaman geçirmeniz, makaleleri ve üyelerin beslenme başlıklarını okumanızdır. Besinlerin 100gr içeriklerini inceleyip ne kadar protein-yağ-karbonhidrat-vitamin-mineral-sıvı almanız gerektiğini ilgili başlıklardan öğrenip kendi vücut tipiniz, hedefiniz, yaşam tarzınız ve ekonomik durumunuza uygun beslenme programı çıkarınız.
    Hala tereddütleriniz varsa, forumda kurallara uygun başlık açarak üyelerin yorumlarına başvurabilirsiniz.

ilginizi çekebilecek başlıklar :
    https://www.bodyforumtr.com/forums/beslenme.24/
    https://www.bodyforumtr.com/threads/beslenme-ile-ilgili-tavsiyeler.6/
    https://www.bodyforumtr.com/threads/en-Çok-sorulan-sorular-ve-cevapları.11375/

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş