Boy 1,83 Kilo 94 Yaş 26 Eleştrilerinizi ve önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar!!!

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve tarkantan tarafından 12 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. tarkantan

tarkantan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba arkadaşlar. Bu foruma yeni üye oldum. Gerçekten çok iyi ve dostça muhabbetler var. İnanın bu foruma üye olmadan önce kilo verme gibi bir düşüncem açıkçası yoktu. En azında şimdiki gibi düşünceye sahip değildim. Forumda gezerken üye olan arkadaşlarımızın nasıl kilo verdiklerini, yağ yaktıklarını ve vücut çalıştıklarını gördükçe gaza geldim. Ben Katar'da yaşıyorum. Vücudumdaki yağlardan kurtulup az da olsa ağırlık çalışıp iyi bir forma girme çabası içerisindeyim. Yakşalık 15 günden bu yana yediklerime dikkat ediyorum. Ve yaklaşık 15 günden beri evde kendi çabalarım ile vücut ısımı yükseltip ter atıyorum. GNC marka Thermo Burst adında bir Supplement aldım. Egzersiz hareketlerine başlamadan 1 saat önce kullanmamı söyledi bayii. Burası çöl açıkçası spor salonu gibi bir faaliyete giremediğim için. Gerek tempolu gerek koşarak az da olsa vücudumdan birşeylerin eksilmesini istiyorum. Yarın itibariyle sıkı bir diyet içerisine gireceğim. Bana ne önerirsiniz evde çalışmam için hareket olarak Göbek,göğüs,yanlarda yağ birikimlerim var. Benim için dezavantaj olan ofis çalışanı olmam. Sabahtan akşama kadar oturarak pc başında çalışmam. Düşüncelerinizi alırsam benim için iyi olacağı kanaatindeyim. Yaşım 26 Boy 1,83 Kilo 94. İlginiz için teşekkür ederim arkadaşlar. Yorumlarınızı, düşüncelerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum.

Ekli Dosyalar:

2. hekimoglu

hekimoglu Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle kararından dolayı kutluyorum.

Sana kendi programımı önerebilirim. 6 mart 2009 tarihinnden bugüne tam 10 kilo verdim. Bir yandan da programımı uygulayarak kas tonusumu korudum. Program şu, gün aşırı omuz yana açış, öne kaldırış ( tek veya çift dumble ), biceps, triceps, bacak ( haftada 2 gün ), karın-mide.

Setleri kendine göre ayarlayabilirsin. Örneğin 4x12 tekrar (omuz) 4x8 tekrar (bacak)
    4x15 tekrar (triceps) 4x max. (mekik, sopa)
    4x20 tekrar (biceps)

Hareketleri 5 kg dumbell ile yaptım. Ayrıca günde 30-45 dk orta tempoda cardio yaparsan ( antreman sonrası ) hedefine kolayca ulaşabilirsin. Bu program açmadıysa FLeXor hocamızın evde yapabileceğimiz hareketl bölümüne gözat.

dogy1, FleXoR ve tarkantan bunu beğendi.
  3. cexenes

cexenes Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    böyle kılsız olmakla ne kadar avantajlısın:) bi ağırlık seti temin et forumda fazla takıl formda kal,sağlıcakla kal.

tarkantan bunu beğendi.
  4. tarkantan

tarkantan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    yazdığınız düşünceler ve öneriler için teşekkürler arkadaşlar. bu iş oldukça zevkli olmaya başladı. meğer biz farkında değilken bu bacaklar ne yük taşıyormuş :) günden güne eridiğimi farkediyorum. inşaat gibi tuğla koydukça şekil almaya başlıyor. beslenen ağacın meyve vermesini görmek güzel :)

5. tarkantan

tarkantan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    gerçekten 3-4 ayda 10 kilo iyi sağlığından birşey kaybetmeden ağır ağır vermişsin. gayet başarılı. teknik terimleri açıkçası bilmiyorum biceps ve tricepsten kastın nedir? önerdiğin dumble ları alacağım bu hafta içerisinde. dumble ile çalışarak sarkmaları mı önlemiş oluyoruz? yada nedir tam anlamıyla?açıkçası düşüncem kilolardan kurtulup güzel bir vücuda başlamak olacak. malum mahrumiyet bölgesindeyiz. dumble sız denedim de 50 ye kadar saydığımda kollarımla omuzlarım arasında bir iletişim kopukluğu oluyor :D. gayet güzel yoruluyor. bunu dumble ile yapınca iş daha da bir renkli olacak.thums:

Son düzenleme: 15 Temmuz 2009
  6. oguzcan

oguzcan Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Tabii ki kilo kaybetmek için en önemlisi diet ve cardio egzersizleri.Ben daha önce bulundugum ülkede çeşitli kereler salona giderek ve yogun tempoda idmanlar yaparak 10-12 kg kadar kilo vermiş ama sporu bırakınca ya da ara verince hemen geri almıştım o kiloları.
    En son kilo vermeye sadece yürüyüş ve diet yaparak, ama kas kütlesinin de iyice zayıflamasını engellemek adına basit hareketler yaparak devam ediyorum ve 19 Nisandan bugüne 90 kg den 77 ye kadar düştüm.
    Bunda en önemli etken günde 10 km den fazla (2 saat sürüyor) tempolu bir şekilde yürümem.
    Son haftalarda kilo kaybım iyice yavaşladı, ancak gene de vermeye devam ediyorum, 75 kg nin altına inince de kas kütlesini arttırıcı hareketler yapmaya ve tekrar yag almamak için yürümeye devam edecegim ama her gün 10 km olmaz da 5-6 km yani bir saat falan olur bu yürüyüşler.
    ÇEşitli saglık spor sitelerinden edindigim bilgilere göre yürüyüşle kilo vermek daha kalıcı oluyor.
    Ben de aynı şekilde ofis çalışanıyım günümün 15 saati bilgisayar karşısında geçebiliyor bazen ama gene de ne olursa olsun yürüyüşlerimi aksatmıyorum.
    Ayrıca pc başında çalışanların en önemli sorunu olan sırt ve boyun agrılarım da kilo kaybetmeye başlayınca azaldı hatta son haftalarda hiç olmuyor.
    Bir önemli nokta da kesinlikle pc başında tatlı şeyler atıştırma.

tarkantan bunu beğendi.
  7. oguzcan

oguzcan Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Bir hatırlatma daha; bu da önemli çünkü, kilo kaybettikten sonra çatlaklar ve sarkmalara karşı selülit kremi şart gibi bir şey.
    Ben Rusya da yaşıyorum burada her yerde böyle malzemeler ve ürünler bulmak mümkün.
    Daha önce bu kremlerden kullanmadan verdigim kilolar derinin sarkmasına sebep olmuştu bu sefer başından Oriflame ve Avonun erkekler için sarkmayı önleyici ve toparlayıcı kremlerinden kullandım(daha dogrusu jel) hiç çatlak olmadı.
    sarkma da yok denecek kadar az.

tarkantan bunu beğendi.
  8. tarkantan

tarkantan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    burada bulamıyorum o kremi. artık getirttiricez bir şekilde. yorumların ve düşüncelerin için teşekkür ederim. şuan bile o resimdeki gibi değilim. insan gözle farkedince daha bir başka hırs yapıyor :)

9. mert671

mert671 Yeni Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    0
    bende senin gibi yeni başladım günde setler halinde mekik vi şınav çekmeye bak ilk yağları erit 75 mekik 30 şınav gibi

10. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Basliginiz yeni baslayanlar bolumune daha uygun, bu sebeple oraya tasiyorum.

tarkantan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş