Bordoberelilik

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve By.Bordobereli tarafından 23 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 19 üye.
  1. By.Bordobereli

By.Bordobereli Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar abilerim kardeşlerim Selamun aleyküm.

Ben bordobereli olma yolunda ilerleyeceğim boyum 172 kilo 47-48 arası gidip geliyor.

Ben body ye başlayacağım 1 haftaya kadar ben koşuda yapmak istiyorum 400 m 70 sn altında koşmam lazım bildiğiniz gibi koşuda cok kalori yakıyorum ve kilo alamama gibi sorunlarım ortaya cıkıyor bu gün sabahtan 400 m yi 1 dk 18 sn de koştum ilk denemem sizce nasıl.

Aynı zamanda ben hantal kas istemiyorum hantal kastan bahsettiğim çevik kas seri tırmanan atlayan hızlı yumruk tekme vs atmak için falan bunun için sürekli patlayıcı güç antrenmanımı yapmalıyım. (Bordobereli olmak için ceviklik lazım onun için)

Dipnot:7 ay boyunca body yapıcam protein tozu önerirmisiniz.

2. M0ssento

M0ssento Yeni Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    1. Çok zayıfsın.
    2. Bordo bereliler yetim kişilerden seçilirler(eğitimde ölen olursa başlarına kalmasın diye).
    3. Her isteyen Bordo Bereli olamaz.
    4. Bordo bereliler subaylar tarafından seçilir.Bu yüzden askeri liseye gitmen gerekirdi.Veya okuduğun liseden direk harp akademisine gitmelisin.

3. By.Bordobereli

By.Bordobereli Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Güzel arkadaşım yetim kişilerden seçilir diye birşey yok . Ayrıca her isteyen bordobereli olur yeterki rant için değil vatan için istesin ama gerçekten istesin yılmasın.Ben liseden sonrada bordobereli olabilirim meraklanma sen sadece öneri istiyorum

Son düzenleme: 23 Eylül 2012
  4. cikcik

cikcik Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    5.Bu koşullar altında bordobereli olman imkansız biraz araştırsan gereksiz konu açmazdın buraya

M0ssento bunu beğendi.
  5. By.Bordobereli

By.Bordobereli Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    yav öneri istiyorum size olab ilirmiyim diye sormadım ya..

6. M0ssento

M0ssento Yeni Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    İnternette okuduğun kadar biliyorsun.Allah korusun eğitimde hayatını kaybetsen ailen TSK'ya dava açabilir.Öyle bir hakları olur.TSK kendini neden riske atsın sence ? Sen ailesi olan Bordo bereli gördün mü ? Hiçbir bordo berelinin ailesi yoktur.

7. VengeFul

VengeFul Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    Bilgim yok ancak yazanlar hukuki bir haktan bahsetmiş dava açabilirler gibi.Sen ne diyeceksin TSK'ye yemin ederim ölürsem dava açmayacaklar mı diyeceksin yok benim ailem düşmedi falan diyorsun bir de bakış açına bak.Hukuki bi durum konuşuluyor burda.

8. -hitman-

-hitman- Üye

Beğenileri:
    320
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İzmir
    Hem bordobereli olacağım diyorsun hem Türkçe'ye dikkat etmeyip devrik cümle kuruyorsun. Ayrıca İngilizce bir ekle (by.) kendine mahlas (nickname) alıyorsun. Bu kafayla bordobereli olamazsın. Bordobereli olacaksan herşeyin kusursuz olmalıdır.

M0ssento ve GencGrafiker bunu beğendi.
  9. karakayaysf

karakayaysf Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Adamın babası özel harekatcıymıs, bir sey biliyorda konuşuyor.

Ayrıca -hitman- sen ne diyorsun ? İngilizce ek aldı diye bordo bereli olamazsın diyorsun, allahım forum da çoluk cocuk kaynıyor.

Zapo bunu beğendi.
  10. M0ssento

M0ssento Yeni Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    babası özel harekatçı olsa bilmez mi bu tür vücut konularını ?

11. -hitman-

-hitman- Üye

Beğenileri:
    320
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İzmir
    Sen sataşacak yer mi arıyorsun? Senin karşında 5 yaşında çocuk yok karakayaysf. Kullandığı kelimelere dikkat et!

Bordobereli olacağım diyen kişi ciddi olur. Kullandığı Türkçe'ye dikkat eder. Aldığı mahlasa dikkat eder. Adam Bordobereli olacağım diyor, İngiliz Kraliyet Ailesine üye olacağım demiyor. By. ne demek? Bordobereli olacağım diyen kişi herşeyine dikkat eder ve ciddi olur! By. diye mahlas alan, buradaki insanlara bile tahammül edemeyen, hemen pes eden bir bir kişi oradaki görevleri yerine getiremez, psikolojik harp tekniklerini öğrenemez.

M0ssento bunu beğendi.
  12. cikcik

cikcik Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Tamam güzel özenmiş olmak istemiş de ben ROnnie Coleman olucam deseydi daha çok ciddiye alırdım.Bordobereli olmak daha zor .

13. Duratec

Duratec Üye

Beğenileri:
    659
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ankara
    10-15 yaş arası arkadaşlar arka kapıdan alalım lütfen sizi..

Şu başlığı keşke okumasaymışım hayatımdan boşa giden bir 5 dk.

Fabio, halterman, Danny Boy ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  14. bosversen

bosversen Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    öncelikle bordo bereli olman için subay ya da astsubay olman gerek.
    belli bir süre hizmet etmen gerek
    iradeli ve dirayetli olman gerek
    sonrasında müracaatının kabul edilmesi gerek
    müracaatın kabul edilirse çeşitli elemelerden geçmen gerek
    sonrasında psikolojik, fiziksel ve biyolojik sağlık taramalarından geçebilmen gerek

zayıfsın, kısasın
    ukalasın
    iradenin zayıf olduğnu düşünüyorum

kısacası başka hayallerin peşinden koşman gerektiğini düşünüyorum

Green Day bunu beğendi.
  15. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Off-topic mesajları sildim, tekrarı olmasın.

Prometheus676 bunu beğendi.
  16. themertyildiz

themertyildiz Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    103
    Her meslek seçiminde yapılacak en önemli şey kendini analiz etmektir.Kendine şu soruları sor :

'' Neden bu mesleği seçmek istiyorum ? ''

'' Bu mesleği bir ömür sürdürebilir miyim ? ''

'' Acaba bu mesleği sadece uzaktan görüp mü heves ediyorum ? ''

'' Bu meslekten olan birilerinin fikirlerini aldım mı ? ''

'' Ola ki vazgeçmek istedim çok geç olur mu ? ''

'' Bu meslek için yetenek ve isteğim var mı ? '' vs...

Bu soruları yanıtlamayıp sadece uzaktan heves edipte bir mesleği seçtiysen çocukça hareket etmişsindir.Meslek seçiyorsun bu bir oyun değil.Ne olursa olsun sen bu mesleği bir ömür sürdüreceksin.Seçimlerini,hayatını herşeyini ona göre ayarlayacaksın.Her mesleğin kendisine has kuralları vardır.Ve her mesleği her önüne gelen yapamaz.

Bence ne olmak istiyorsan bu konuda önce varsa rehber öğretmenin ona danış.Ondan sonra bu mesleği (bordo bereli olması şart değil ki nerede bulacaksın zaten bordo bereliyi o da ayrı.) seçmiş olan birine danış,fikirlerini al,düşün tart ondan sonra kararını ver.

Danny Boy bunu beğendi.
  17. memocn123

memocn123 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    polis
    Yer:
    bursa
    Öncelikle merhaba kardeşim Bordo bereli olmak istiyormuşsun. Tebrik ederim. Ben Özel Harekat Polisiyim. Sana kısa bir tavsiye vereyim bordo bereli eskisi gibi bir faliyeti kalmadı yılda toplam aşşağı yukarı 50-60 kişi alınıyor. yukarıda arkadaşın birisi yazmış harp okuman lazım diye bordolar sadece subaylardan alınıyor. 2 yıldan fazla eğitim alıyorlar. Ben 6 ay eğitim aldım afedersin anam ağladı. Kendi adıma konuşuyorum herşey tv de göründüğü gibi değil. tamam çevrende belli bir etiketin oluyor emniyet amirini takmıyorsun ama ileride evlendiğinde çocugun olduğunda ne yapıcaksın bunu da düşün. 2 yılda bir şark görevine gidiyorsun 2 ay 3 ay değişiyor. tam yazın yıllık izine çıkayım diyorsun pat doğu görevi. Yani internette gördüğün gibi değil maskeyi kafana indirip m16 ile resim çekmekle bu işler yürümüyor kardeşim ama karar senin.

Bigdaddy ve ozan119 bunu beğendi.
  18. ozan119

ozan119 Yeni Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    bence istiyosan bi sekilde yaparsın kardeşim imkansız diye bişey yoktur

19. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Oncelikle bu meslegi cidden istiyor musun ? Gelecekte pisman olma durumu var. ( kimse bana vatan millet sakarya demesin. Bu adamlarin hayati olmuyor. Bunu goze alabiliyor musun ? )
    Diger konu once bir askeri okula gitmen gerekiyor. Bordo bereli olacagim diye seni direk testlere tabii tutmuyorlar.
    2. Ozellik fizik kismi. Zayifsin kilo alman lazim. Bordo bereliler icin boy kistasi nedir bilmiyorum. Buna da dikkat etmen gerekiyor
    3. Bu yola bas koymussan senin bb yapman sana artilar ve eksiler kazandirir. Bunun icin patlayici guc veya crossfit gibi antrenman cesitleri daha uygundur
    4. Eger vatanina hizmet etmek istiyorsan bunun baska cesitleri de var, onlara yonelebilirsin
    5. İstersen olursun diyenler olabilir. Fakat bu askeriye belli bir yas olayi isin icine giriyor ondan olamayabilirsin
    6. Bordo berelilikte sadece fiziki testlere bakilmiyor genel kutur gibi konularda da bilgili olman gerekiyor
    7. Bir baska meslegi daha kucuk gostermek gibi olmasin ama polis akademesine gidebilirsin. Puan olarakta fazla bir sey istemiyor. Eger basarili olursanda ozel harekata basvurursun. Kabul edilip gerekli egitimleri basarabilirsen harakatci olursun

( telefondan yazilmistir. İmla hatasi varsa kusura bakmayiniz )

halterman bunu beğendi.
  20. ucgenbody

ucgenbody Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Kocaeli/İzmit
    beyler adam size nasıl bordo bereli olabilirim dememiş, sadece spor hakkında bir kaç soru sormuş..

tnta bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş