BOKSMU JUDOMU DAHA İYİ

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve furkan231692 tarafından 9 Eylül 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. furkan231692

furkan231692 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Boy 1.78 kilo 62 zayifliga gore kadlu bir vucudum var vucuduma gore gucluyum vw dayanikliyim esnegim ve yasim 14 5 gün sonra 15 e girecegim ve ilerde profesyonel sporcu olmak maca cikip bu isten azimli ve hirsliyim ama sabirsizim sizce bu iki spordan hangisini tercih etmeliyim zamanim az sadece bilgileribi paylasirsaniz sevinirim cevaplayanlara simdiden tesekkur ederim.vkollarum zayif ve judo hosuma gidiyor nedense ama yakinizmda boks judo 15 dkk otobusle boks ise yurumeyle 10 dk bu arada 1 yilda veya 6 ayda hangisi daha cok gelistirir bide hangisi daha cok vucut yapar kas yapar???

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. elyayımuzik

elyayımuzik Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Uzakdoğu sporları bildiğim kadarıyla Boksa göre daha zor.Yani biraz daha uzun süre uğraşman gerek az çok hepsinin felsefesi ve zor teknikleri var.Boks öğrenilmesi kolay bir spor.Vücut istiyorsan en uygunu boks diye düşünüyorum.Ama sadece boks çok iyi bir vücut yapmaz.Yani salonda bulunan ağırlık aletlerini(Halter-Sağlık topu) hocanın gözetiminde bilinçli bir şekilde kullan.Ama objektif olamıyor da olabilir kendim boks öğreniyorum.Ve çok hoşuma gidiyor.Ama boksta alacağın hasar judodakiyle aynı olmaz.Judo hakkında bilgim yok çok aydınlatamayacağım.Eğer amacın vücut ve kassa boks doğru tercih olur.

Sayfayı Paylaş